Znieczulenie (blokada) okołokostkowa

7 odpowiedzi
Czy znieczulenie/ blokada okołokostkowa wywiera wplyw na organizm pacjenta? Jezeli tak, to jaki? Pacjent kwalifikuje sie do amputacji czesci stopy- stopa curzycowa, dodatkowo w stopie wystepuja blaszki miazdzycowe. Jak czesto mozna korzystac z tego rodzaju znieczulenia?
im mniejszy region obejmuje znieczulenie - tym mniejszy wpływ na cały organizm. Przy zmianach miażdżycowych - chyba jednak preferowane jest znieczulenie na wyższym poziomie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dobry wieczór. Znieczulenie trójkostkowe jest najmniej obciążające dla pacjenta przy zabiegach w obrębie stopy. Dokładnej odpowiedzi na temat wpływu znieczulenia na organizm człowieka proszę jednak poszukiwać w obrębie specjalistów od znieczulenia, czyli anestezjologów.
Dr n. med. Monika Bieniasz
nie ma limitu co do takiego postępowania.Sprawę należy rozwiązać definitywnie.
Każde znieczulenie wywiera wpływ na organizm. Blokada przeprowadzona poprawnie u odpowiednio dobranego pacjenta jest bezpieczną procedurą. Co do szczegółów związanych z tego rodzaju amputacją, to odsyłam do ortopedy, który będzie przeprowadzał zabieg. Pozdrawiam serdecznie!
Znieczulenie okołokostkowe jest bezpieczne w podobnym stopniu jak miejscowe, ale wyłącza czucie w całej stopie. Można je wykonać bez istotnych następstw.
Szanowna Pani, Szanowny Panie, każde znieczulenie wywołuje wpływ na organizm człowieka. O szczegóły proszę się kontaktować z lekarzem anestezjologiem.
Zasadniczo metoda i ile skuteczna jest metodą względnie mało oddziaływująca na organizm i bezpieczną. Oczywiście o ile wcześniej np. nie stwierdzono alergii na środki znieczuelnia miejscowego. Środek działa miejscowo a oddziaływanie poza wyjątkiem powyższym na organizm człowieka jako całość jest znikome. Nadaje się ten rodzaj znieczulenia do powtarzanych znieczuleń w ramach opracowywania tkanek w zespole stopy cukrzycowej.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.