Żółciowe zapalenie żołądka

2 odpowiedzi
Witam. mam 29 lat, jestem kobietą. miałam wykonywaną gastroskopie.oto jej wynik : przełyk o prawidłowej barwie, wpust wydolny, ściśle obejmuje aparat, linia Z wyrażna , w dnie żołądka jeziorko żółciowe, śluzówka żołądka inkrustowana solami żółci, w części antralnej zmieniona zapalnie, układ fałdów symetryczny, odźwiernik drożny, opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy b/z.Test ureazowy dodatni(+).pobrano wycinek do badania histop. Wzięłam leki:Zirid, Amotaks, Anasteloc, Hiconcil, Klacid. Obecnie mam brać jeszcze Anesteloc. Minęło 1,5 tyg od czasu brania leków, wczoraj skonczyłam wszystkie antybiotyki, ale nadal boli mnie żołądek, proszę o pomoc ile potrwa leczenie tego stanu zapalnego, czasami mam stan podgorączkowy ok 37,2 stopnia, ale nie codziennie. Czekam na odpowiedz. Dodam jeszcze że pije siemię lniane i pilnuje diety. Pozdrawiam
Dzień dobry. Samo wycofywanie się stanu zapalnego po H. pylori może potrwać przy sprzyjających warunkach kilka tygodni. A jeszcze ta żółć. Czy jest Pani po usunięciu pęcherzyka żółciowego?

Niestety musi udać się Pani do lekarza prowadzącego. Być może trzeba dodać lek zmieniający toksyczny charakter żółci