Zwężenie tarczy L5-S1 rtg mój wiek 43 lata,byla wizyta u fizjoterapeuta po 10 wizytach poczułam sie

2 odpowiedzi
Zwężenie tarczy L5-S1 rtg mój wiek 43 lata,byla wizyta u fizjoterapeuta po 10 wizytach poczułam sie lepiej zapisalam sie na siłownię czułam sie dobrze. Neurolog nie widzi potrzeby dalszego leczenia. Chodziłam na ćwiczenia kardio i rozciągające. Po 3 miesiącach całkowite zmęczenie brak siły przerwałam ćwiczenia z myślą o powrocie do sportu . Jednak po 4 miesiącach dalej nie czuję sie na silach do powrotu do sportu. Pracuję fizycznie stojąc chodząc i wykonując wymuszone,nie naturalne pozycje w pracy . Jak mogę sobie pomóc ? Jakie badania powinnam zrobić ? Powrócił bol odcinka lędziwiowego , ból który promieniuje do kolan i odczuwalny ból obu pośladków.
Jeżeli po wizycie u fizjoterapeuty czuła się Pani lepiej, to może warto by było kontynuować ćwiczenia zlecone przez niego? To powinno pomóc z bólem odcinka lędźwiowego, jeżeli to jest ten sam ból, z którym wcześniej się Pani borykała. Jeżeli inny, to polecam ponownie odwiedzić fizjoterapeutę. Kiedy czuje się Pani dobrze to, jak słusznie zauważył neurolog, nie ma potrzeby dalszego leczenia, a jedynie utrzymywanie sprawności wg. zaleceń otrzymanych od fizjoterapeuty. Jeżeli chodzi o sport to wiele zależy od rodzaju sportu jaki chciałaby Pani uprawiać, jednak przede wszystkim należy pamiętać że nie od razu będzie Pani taka sprawna jak zanim porzuciła Pani sport - teraz należy stopniowo odbudowywać formę. Pani opis jest trochę chaotyczny i potrzeba, by ktoś przeprowadził z Panią porządny wywiad, rzetelne badanie fizykalne. Na koniec dodam jeszcze, że całkowite zmęczenie i brak siły może sugerować problemy kardiologiczne lub bardzo duży poziom stresu. W przypadku pierwszego należałoby odwiedzić kardiologa, natomiast ze stresem może pomóc psychoterapeuta.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proszę się udać do fizjoterapeuty specjalizującego się w diagnostyce i terapii mechanicznej/ruchowej zespołów bólowych kręgosłupa. Pani stan wymaga dodiagnozowania. Sprawny diagnosta fizjoterapeuta oceni czy może i powinna Pani korzystać z terapii ruchowo-manualnej czy też trzeba wykonać rezonans magnetyczny który pokaże czy za dolegliwościami nie kryje się jakaś poważna patologia i oceni czy nie jest potrzebna opinia lekarza innej specjalizacji. Jeśli nie ma poważnej patologii to jest bardzo duża szansa na to że właściwa rehabilitacja ruchowa będzie skuteczna. Jednak ćwiczenia będą miały wyłącznie sens wtedy, gdy będą bardzo precyzyjnie dobrane i towarzyszyć im będzie czasowa zmiana Pani codziennych zachowań. Sensowna terapia to etap leczenia oraz, po eliminacji objawów i utrwaleniu dobrostanu, etap zabezpieczenia przed nawrotem. Wykwalifikowany fizjoterapeuta będzie w stanie określić w ciagu pierwszej wizyty lub pierwszych kilku wizyt jakie są rokowania co do leczenia ruchem i ocenić czy potrzebna jest diagnostyka poszerzona o badania obrazowe bądź konsulatacje lekarza specjalisty. Niestety opis nie jest wystarczający do postawienia nawet wstępnej diagnozy. Jeśli jest Pani z Warszawy lub bywa Pani w Warszawie to zapraszam na wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.