Zwichnięcie rzepki

3 odpowiedzi
Czy po zwichnięciu wystarczy rehabilitacja , czy potrzebny jest jakiś zabieg.

Opis badania USG po zwichnięciu

Niewielki wysięk w kolanie.
W miejscu bolesnym nieco nierówny zarys bocznej powierzchni LFC- obraz niewielkiej, częściowo wygojonej blizny kostnej w lokalizacji typowej dla przebytego zwichnięcia rzepki.
Troczki rzepki na poziomie przyczepu rzepkowego nie są obrzęknięte, natomiast na poziomie przyczepu udowego widoczny niewielki/zejściowy obrzęk troczków z towarzyszącym obrzękiem udowego przyczepu MCL- zmiany są niebolesne - końcowa faza gojenia.
Rzepka w spoczynku położona prawidłowo, przy napięciu m. czworogłowego widoczna niewielka laterizacja rzepki.
Górna część bruzdy międzykłykciowej jest plaska, dysplastyczna, ze słabo wykształconym kłykciem przśrodkowym. Nie stwierdza się uszkodzenia chrząstki na powierzchni stawowej bruzdy międzykłykciowej. Poza tym prawidłowy obraz stawu rzepkowo - udowego .
Łąkotki przyśrodkowa i boczna poboczne, więzadła krzyżowe bez cech uszkodzenia.
O sposobie leczenia decyduje się po zbadaniu pacjenta a nie przeczytaniu opisu usg, operujemy/rehabilitujemy człowieka nie kartkę papieru :) niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie rzetelnie i uczciwie na podstawie samego opisu

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zdania ekspertów są podzielone, wiele zależy od wieku, płci, aktywności codziennej i sportowej, czy był to pierwszy czy kolejny epizod. Zabiegów (typów) jest wiele. U sporej grupy osób wystarcza fizjoterapia. Z opisu wynika, że niestety w tym konkretnym przypadku sama rehabilitacja może nie wystarczyć
Na podstawie badania USG nie można podjąć decyzji o kwalifikacji pacjenta do leczenia operacyjnego. Konieczne jest badanie przedmiotowe pacjenta.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.