Zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie mi rady dotyczącej następującej dolegliwości: problem:

2 odpowiedzi
Zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie mi rady dotyczącej następującej dolegliwości:

problem: Odczuwam ból w tylniej części uda (bezpośrednio poniżej pośladków, lekko promieniujący w dół) podczas siedzenia, nawet kilkuminutowego. Po wstaniu ból natychmiast znika. Ból pojawia się niezależnie od wysokości siedziska. Gdy siadam na skraju krzesła, samymi pośladkami, nie odczuwam bólu.

informacje dodatkowe: Jestem męczyzną i mam 23 lata. W mojej rodzinie typowym schorzeniem jest lordoza ale u mnie objawia się w bardzo niewielkim stopniu. Od około dwóch tygodni codziennie wykonuję ćwiczenia rozciągające kręgosłup i nogi (w szczególności skłony, przekładanie nóg za głowę przy leżeniu na plecach, "mostek" i siedzenie w "kwiecie lotosu"). Wcześniej ćwiczyłem nieregularnie. Codziennie pracuję siedząc po ok 10 godzin. Siedzę w pozycji wyprostowanej a moje krzesło jest wygodne. Codziennie spaceruję po ok. godziny, dużo chodzę po schodach (codziennie pokonuję łącznie ok 20 pięter w górę i w dół). Latam samolotami około raz w miesiącu.

Witam
Ból w tej okolicy może być spowodowany nadwyrężeniem przyczepu ścięgien, lub w wyniku patologi samej tkanki.
Warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty gdyż osoba z doświadczeniem będzie w stanie ocenić możliwości powstawania bólu. Terapia i trening leczniczy dają bardzo dobre rezultaty. W razie problemów z diagnozą może trzeba będzie udać się na badanie USG.
Pozdrawiam
Arkadiusz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, problem może dotyczyć przyczepu mięśni kulszowo goleniowym na guzie kulszowym. Dokładnie na tej okolicy spoczywa nasze ciało w pozycji siedzącej . Okolica ta wtedy jest mocno niedokrwiona. Jeśli potwierdzą się moje przypuszczenia polecam podłożenie poduszki sensomotorycznej podczas siedzenia w celu ograniczenia nacisku na guzy kulszowe, a dodatkowo wprowadzone zostaną w ruch mięśnie przykręgosłupowe. Rolowanie i mobilizacja mięśni pośladkowych oraz kulszowo goleniowych zapewne też przyniesie ulgę. Trzeba jednak udać się do specjalisty, aby dokładnie ocenił problem. Pozdrawiam Agnieszka Wrona

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.