Zwracam się z zapytaniem dotyczącym mojego zdrowia. Mam 35 lat Od pół roku zmagam się ze stanem z

1 odpowiedzi
Zwracam się z zapytaniem dotyczącym mojego zdrowia.

Mam 35 lat Od pół roku zmagam się ze stanem zapalnym pęcherza moczowego.
Początkowo lekarze po badaniu per rektum zdiagnozowali stan zapalny gruczołu krokowego. Objawy początkowe to ból podczas oddawania moczu i zaczerwienienie wylotu cewki oraz częstomocz połączony ze skąpomoczem. Nie miałem temperatury ani zmian skórnych w okolicy prącia nie było też żadnych wydzieli.
Byłem leczony wieloma antybiotykami i wysyłany na kolejne badania (posiewy moczu, nasienia, wymazy z cewki moczowej) . Po przyjmowaniu różnych antybiotyków sam postanowiłem skonsultować się z wenerologiem. Jednak lekarz wenerolog stwierdził że nie widzi żadnych podstaw do leczenia mnie pod kątem chorób wenerycznych. Pomimo leczenia nadal miałem problemy ze stanem zapalnym. Miałem wykonane USG nerek oraz stercza, które wyszły w normie.
Z powodu braku poprawy zdecydowałem się na wykonanie testów DNA z nasienia oraz testów na AIDS, wszystkie testy wyszły negatywne poza testem na Cytomegalowirus. Z wynikami udałem się na wizytę do prowadzącego mnie lekarza urologa. Mailem wtedy objawy takie jak częstomocz, po każdym oddaniu moczu pojawiał się zaczerwienienie i opuchnięcie ujścia cewki, poza tym czuje się mocno osłabiony i towarzyszą mi bóle nóg, które mógłbym zdefiniować jako reumatyczne. Urolog przyznał że nie jest w stanie mi pomóc i poradził żebym szukał pomocy u kogoś innego. Podczas ostatniej wizyty otrzymałem od lekarza do wypróbowania heviran 400 mg ponieważ był to jedyny pomysł jaki przyszedł prowadzącemu mnie urologowi do głowy. Obecnie jestem już od 4 dni na tym leku jednak nie ma większej poprawy. Jedynym sukcesem jest zmniejszenie częstych wizyt w toalecie jednak nadal po każdym oddaniu moczu pojawia się podrażnienie ujścia cewki i jak wspomniałem wcześniej bóle nóg.
Z tego powodu zwracam się do forum o poradę. Jeśli jakikolwiek lekarz chciałby żebym przysłał komplet wyników badań i podał listę przyjmowanych antybiotyków, to oczywiście chętnie skonsultuje.
Dzień dobry.

Myślę, że można jeszcze wykonać badania w kierunku pęcherza nadreaktywnego i zapalenia śródmiąższowego pęcherza. Należy wziąć również pod uwagę zespół bólowy pęcherza lub problemy neurologiczne.

Pozdrawiam,
Paweł Wołyniec