Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego - skierowanie na operacjęWitam,Podaję opis ostatniego rezonansu

3 odpowiedzi
Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego - skierowanie na operację
Witam,
Podaję opis ostatniego rezonansu odcinka szyjnego:
Badanie MRI wykonane w sekwencji SE, STIR obrazy T1 i T2-zależne uwidoczniło: zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Tyłozmyk st. I C5/C6. Obniżenie sygnału w obrazach T2-zależnych z obu w/w krążków przemawia za ich zwyrodnieniem (odwodnienie krążków). Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów. Zmiany zwyrodnieniowe pod blaszkami granicznymi trzonów C6, C7 pod postacią stłuszczenia (Modic II). Szerokołukowe uwypuklenia pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych C4/C5 i C6/C7 do 3 mm. Protuzje centralno-nieco lewoboczną struktur krążka C5/C6 na 4 mm do światła kanału. Światło kanału 9x19mm. Zwężenie obu otworów międzykręgowych. Konflikty korzeniowe C6 obustronnie. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.
Czy rzeczywiście konieczny jest zabieg operacyjny?
Proszę o odpowiedź
Witam. Nie znając objawów choroby ciężko się wypowiadać. Nie leczy się opisów badań obrazowych, my leczymy pacjentów. Ale przypuszczając, że opisane zmiany powodują bóle karku, bóle, drętwienia i osłabienie siły mięśniowej kończyn zabieg operacyjny może być wskazany. Pozdrawiam

Nie podejmuję decyzji o zabiegu operacyjnym bez obejrzenia płyty/zdjęć MRI
Dobry wieczór. Opisane zmiany są wynikiem procesów zwyrodnieniowych kręgosłupa. Jest to poważny stan, wymagający konsultacji u specjalisty, niezbędne jest badanie neurologiczne i ocena wyników badań obrazowych w celu ustalenia sposobu leczenia. Decyzja o operacji zależy od stwierdzonych objawów. Zapraszam na konsultację, poradnie, w których przyjmuję są wyszczególnione na moim profilu znanylekarz.pl.
Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz.