żylaki wewnętrzne odbytu

12 odpowiedzi
Witam od dłuższego czasu mam powracające żylaki ( w przeciągu roku około 3 razy), które krwawią i bardzo opornie reagują na leki, czy jest jakakolwiek możliwość usunięcia ich , gdyż jest to dla mnie bardzo uciążliwe i niekomfortowe. Żaden z chirurgów do tej pory nie widzi problemu tylko leczy zachowawczo. W między czasie przyplątało się zapalenie jelita grubego.
Czy Pan Doktor zajmuje się takimi rzeczami? Proszę o poradę bo nie wiem gdzie mogę się z tym udać.
I jaki jest koszt takiego zabiegu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdarwiam
Niestety nie zajmuję się usuwaniem żylaków odbytu. Mogę natomiast polecić doktora Antoniego Spychaja, który zajmuje się tą problematyką. Pozdrawiam Janusz Kmiecik

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, ja jestem urologiem i nie zajmuję sie żylakami odbytu, to jest pytanie do proktologa. W Krakowie polecam firmy Medicina ul. Barska 12, Szpital Zakonu Bonifratrów Chirurgia jednego dnia, Kraków ul. Trynitarska 11. Pozdrawiam
Dziekuje Pani za pytanie, to prawda poza specjalizacja w chirurgii plastycznej, posiadam rowniez w chirurgii ogolnej. Niemniej jestem w stanie sledzic bizace trendy tylko w chirurgii plastycznej, bo tym przede wszystkim sie zajmuje. Wiedza medyczna caly czas sie zmienia.
Leczeniem zylakow odbytu zajmowalem sie w swojej praktyce szpitalnej ponad 10 lat temu i nie moge Pani zaproponowac tu swojej pomocy. Prosze udac sie do proktologa. W przypadku malych hemoroidow stosuje sie leczenie farmakologiczne, przy wiekszych zmianach potrzebny jest zabieg. Prosze pamietac, ze krwawienia nie sa zarezerwowane wylacznie dla zylakow odbytu, stad warto pomyslec o badaniu endoskopowym jelita grubego -kolonoskopii.
Otrzymałem pytanie dopiero dzisiaj. Na podstawie podstawie tego krótkiego opisu trudno mi się wypowiedzieć czy krwawienia są spowodowane guzkami krwawniczymi, cz zakrzepem brzeżnym czy tęż zapaleniem jelita grubego. Proszę udać się do proktologa, który Panią zbada. Ja zajmuję się w/w chorobami. Chętnie Panią zbadam. Proszę o kontakt telefoniczny lub mail. Pozdrawiam
Jest możliwe usunięcie takich żylaków chirurgicznie lub za pomocą lasera. Więcej mogę powiedzieć po badaniu. Proszę zadzwonić pod koniec kwietnia.
Niech Pani się zarejestruje do Poradni Chirurgicznej ze skierowaniem od rodzinnego lekarza (na nabliższy tydzień) na Stary Szpital
Domyślam się,że chodzi o żylaki odbytu.W/w różnią się diametralnie od żylaków kończyn dolnych i specjalistą do którego należy się zgłosić nie jest chirurg naczyniowy ale chirurg ogólny najlepiej interesujący się proktologią.
Żylaki mogą być objawem zupełnie innej choroby zlokalizowanej w jelicie grubym.
Zanim rozpoczniemy terapię żylaków należy wykluczyć inne choroby a przede wszystkim raka jelita grubego,którego objawy mogą(ale wcale nie muszą) tak się zaczynać.
A więc na początek kolonoskopia.Pozdrawiam
Dzień dobry
Oczywiście istnieją możliwości leczenia operacyjnego/inwazyjnego. Każdy przypadek należy oceniać indywidualnie. Ustalenie postępowania jest możliwe jedynie po osobistym zbadaniu chorego.
W ramach swojej pracy zajmuje się rownież takimi schorzeniami.
Pozdrawiam
Przede wszystkim należy Pana/Panią zbadać. Jeżeli chodzi o hemoroidy I czy II stopnia to nie ma bezwzględnych wskazań do leczenia operacyjnego. Leczenie zachowawcze czyli zmiana trybu życia,leki miejscowe, określona dieta i uregulowanie stolca mogą być tutaj wystarczające.Jeżeli jednak krwawienia często nawracają można rozważyć indywidualnie wskazania do leczenia operacyjnego. Diagnostykę należy poszerzyć o badanie kolonoskopowe, które jak wnioskuję z treści pytania było wykonane.
Leczenie operacyjne jest refundowane przez NFZ.
Odpłatnie natomiast można wykonać leczenie hemoroidów za pomocą skleroterapii, które podobnie jak w przypadku żylaków kończyn dolnych polega na podaniu środka obliterującego w postaci piany. Proponuję umówić się na wizytę, wtedy wszystko dokładnie wyjasnię.
Witam serdecznie. Doskonale zdaję sobie sprawę jak uciążliwa jest Pani choroba, faktycznie przed leczeniem operacyjnym stosuje się szereg postępowań nieinwazyjnych (nasiadówki, kremy, żele, czopki). W przypadku braku postępu leczenia wskazana jest konsultacja z proktologiem (chirurg ogólny specjalizujący się w chorobach końcowego odcinka przewodu pokarmowego). Jednym z ośrodków z dużym doświadczeniem w leczeniu ww. chorób jest Szpital na Solcu, działa tam również przyszpitalna poradnia proktologiczna. Uważam, że powinna Pani skonsultować swoją chorobę z tamtejszym ośrodkiem (proszę wpisać w popularną wyszukiwarkę "cmsolec"). Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Żelichowski
Witam,
Osobiście nie zajmuje sie zabiegami chirurgicznego leczenia choroby hemoroidalnej, ale moge polecić dobrego chirurga proktologa - Dr Grzegorz Gil.
Natomiast z pewnością najpierw trzeba by jeszcze wyjaśnić sprawe zapalenia jelita i wykluczyć inne przyczyny krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, wykonując np. kolonoskopię.
Same żylaki odbytu w zależności od stopnia zaawansowania mozna leczyć albo zabiegami gumowania w trybie ambulatoryjnym albo przy wyższym stopniu zabiegami chirurgicznymi, ale o tym wiecej dowie sie Pan od lekarza którego poleciłem,
Pozdrawiam

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.