Moje doświadczenie

Jestem psychoterapeutką i pracuję w nurcie psychologii zorientowaniej na proces. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu. Pracuję pod superwizją dyplomowanego nauczyciela metody.
Prowadzę terapię indywidualną, relacyjną i grupową oraz warsztaty terapeutyczne i rozwojowe. Zajmuję się pracą z różnymi trudnościami osobistymi i relacyjnymi, pracą ze snami i z symptomami fizycznymi, z traumą i trudnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz wspieram osoby LGBTQ i ich rodziny. Zapraszam też artystów i muzyków do pracy nad twórczymi poszukiwaniami i ekspresją oraz problemami, np. blokady kreatywności czy trema.
W mojej pracy psychoterapeutycznej pomogę Ci w odkrywaniu Twojego indywidualnego potencjału i docieraniu do własnej wewnętrznej mądrości. Używam m.in. technik związanych z kreatywnością, ciałem i ruchem.
Jestem otwarta na osoby w różnym wieku, rozmaitych orientacji seksualnych, różnych narodowości, wyznań i stylów relacyjnych.
Prowadzę gabinet w centrum Jeleniej Góry. Oferuję sesje po polsku, angielsku lub po niemiecku. Pracuję również online przez Skype.
Zapraszam!
więcej

Adres

PROCESS WORK PSYCHOTERAPIA
Skłodowskiej-Curie, Jelenia Góra

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Psychoterapia indywidualna

120 zł

Psychoterapia depresji


Psychoterapia grupowa


Psychoterapia partnerska

130 zł

Psychoterapia rodzinna

130 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u Rita Mari Schaeper? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam serdecznie.
Polecono mi psychoterapię z powodu dręczących mnie od dłuższego czasu lęków. Jestem mężczyzną ze skłonnościami homoseksualnymi, choć nie z ich powodu idę na terapię. Przypuszczam jednak, że ze względu na naturę moich lęków będzie trzeba poruszyć i ten temat, zresztą wcale nie chcę tego ukrywać.

Moje skłonności homoseksualne są nieco dziwne. Wprawdzie fizycznie pociągają mnie mężczyźni, a nie kobiety, ale jednocześnie nigdy nie czułem chęci do bycia w związku z innym mężczyzną, ani potrzeby wchodzenia w żadne homoseksualne relacje z nimi. Co do kobiet to jako nastolatek marzyłem o tym, żeby mieć dziewczynę i było to dla mnie zupełnie naturalne, obecnie (mam 30 lat) o tym nie myślę. Nigdy też nie byłem w żadnym związku ani z kobietą, ani z mężczyzną. Lubię obserwować mężczyzn, doszukiwać się w nich męskich cech zarówno fizycznych jak i innych, ale moje relacje z innymi mężczyznami zawsze były jedynie koleżeńskie, nie sądzę też bym swoim zachowaniem zdradzał swoje skłonności.

Ponieważ na terapii chciałbym poruszyć też pewne kwestie z zakresu tzw. „męskich spraw”, dlatego bardziej skłaniałbym się do wyboru terapeuty-mężczyzny, byłbym mniej skrępowany niż przy terapeutce. I tu pojawia się pytanie czy ze względu na moje skłonności na pewno jest to dobry pomysł? Bo może jednak „przy okazji” terapii szukam podświadomie jakiejś więzi z mężczyzną, tylko o tym nie wiem? Bardzo nie chciałbym być wobec terapeuty nie w porządku.
Czy w takiej sytuacji nie byłoby więc to przeszkodą jeśli terapeutą byłby mężczyzną, czy właśnie lepiej, „bezpieczniej” pójść do terapeutki? A może z punktu widzenia terapii nie ma to żadnego znaczenia i moje obawy są bezpodstawne?

Witam serdecznie. Czytałam Pana mail i podziwiam Pana głębokie przemyślenia i potrzebę znalezienia wlaściwego terapeuty. Pan piszę o „męskich sprawach”, które latwiej można omawiać z meżczyzną. Najważniejsze jest Pana poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Czy Pan ogólnie przy rozmowach lepiej i bezpiecznej się czuje z mężczyznami czy kobietami? To może być jedna ważna wskazówka, żeby podjąć właściwą dla Pana decyzję. Według moich doświadczeń najważniejszym aspektem przy wybieraniu terapeuty jest poczucie sympatii i zaufania do terapeuty. To najcześciej się wyjaśnia już przy pierwszej sesji z terapeutą . Kwestia płci terapeuty może grać mniejszą rolę. Terapeuta czy terapeutka dba o relację terapeutyczną i o ewentualne uczucia klienta do terapeuty, które mogą się pojawić w trakcie terapii. Jest to normalne i może nawet być pomocne przy odkryciu różnych uczuć i znajdowaniu swojego właściwego i szczęsliwego sposobu życia.
Polecam Panu wybranie osoby akceptującej i otwartej na temat homoseksualizmu i majacej doświadczenia w tym obszarze. Przy pierwszej konsultacji Pan zawsze ma możliwość sprawdzania terapeuty i zadawania róznych pytań. Dopiero potem Pan może się decydować na dalsze sesje terapeutyczne lub nie.
Wspólpracuję z organizacją pozarządową Lambda Warszawa, która wspiera osoby homoseksualne, biseksualne i poszukujące (lambdawarszawa.org). Można bezpłatnie dzwonić na telefon zaufania Lambdy, zadawać różne pytania i np. poprosić o kontakty do terapeutów.
Numer telefonu Pan znajdzie na stronie Lambdy, godz.: poniedziałek – piątek w godz. 18:00 – 21:00
Praktykuję w Jelenii Górze i zapraszam Pana też na pierszą bezpłatną konsultację, gdzie możemy się trochę poznać i Pan może zadawać dalsze pytania. W razie potrzeby pracuję też na skypie.
Serdecznie pozdrawiam,
Rita Schaeper

 Rita Mari Schaeper

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.