Moje doświadczenie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą.
Studia ukończyłem w specjalności Psychologia Kliniczna na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

Psychologiczne i psychoterapeutyczne doświadczenie zdobywam od ponad dziesięciu lat, m. in. w Klinice Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu na oddziałach dziennym i całodobowym, w domach opieki dla seniorów wrocławskiego MOPS-u i w Poradni Psychologicznej ERA-PSYCHE w Kiełczowie k/Wrocławia.

Jako psychoterapeuta pracuję w nurcie psychodynamicznym, w oparciu o wiedzę i doświadczenie zdobywane w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Swoją praktykę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej.

Moje obszary działania praktycznego w pomocy psychologicznej i psychoterapii dotyczą zaburzeń osobowości, zaburzeń potraumatycznych, wsparcia psychoonkologicznego, kryzysów egzystencjalnych, kryzysów relacyjnych związanych m. in. z życiem rodzinnym i zawodowym.

Pracuję z osobami dorosłymi.

Przyjmuję w ośrodku rozwojo-terapeutycznym Wyspa Mocy położonym w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego we Wrocławiu.
więcej

Adresy (2)

Prywatny Gabinet
Bartla 7a/2, Śródmieście, Wrocław


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Blik, Gotówka, Przelew na konto

NIP

8981098007

Adres firmy

Canaletta 39, Wrocław

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online (opis) • 180 zł

Interwencja kryzysowa • 180 zł

Interwencja kryzysowa online (opis) • 180 zł +1 więcej

Wsparcie psychologiczne (opis) • 180 zł


Sposób płatności: Przelew na konto

Po połączeniu, poproszę o zapłatę Blikiem na mój nr telefoniczny.

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


NIP

8981098007

Adres firmy

Canaletta 39, Wrocław

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja online


Konsultacja psychologiczna


Konsultacja psychoterapeutyczna


Psychoterapia


Psychoterapia indywidualna

Pozostałe usługi


Bartla 7a/2, Wrocław

180 zł

Prywatny Gabinet

Usługa psychologiczna świadczona w sytuacjach kryzysowych, takich jak śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, konflikty rodzinne itp.
Sesja trwa 50 minut.


180 zł

Konsultacja online



180 zł

Konsultacja online

Interwencję kryzysową online organizuję z wykorzystaniem platformy Google Meet.
Sesja trwa 50 minut.



Bartla 7a/2, Wrocław

180 zł

Prywatny Gabinet

Konsultacje dotyczą wstępnego rozpoznania problematyki pacjenta. W przypadku kontynuacji pracy w formie wsparcia psychologicznego możliwe są dalsze sesje online. W przypadku podjęcia psychoterapii psychodynamicznej będę zapraszał do gabinetu.
Sesja trwa 50 minut.



Bartla 7a/2, Wrocław

180 zł

Prywatny Gabinet

Psychoterapię prowadzę w nurcie psychodynamicznym.
Sesja trwa 50 minut.



Bartla 7a/2, Wrocław

Od 990 zł

Prywatny Gabinet

Badanie osobowości wykonuję testem MMPI-2. Jest to rozbudowany kwestionariusz, dzięki któremu z dużą rzetelnością można badać zaburzenia w strukturze osobowości. Obejmuje on ponad 500 stwierdzeń, do których badany odnosi się w odpowiedziach "prawda" lub "fałsz". Badanie trwa ok. trzech godzin, a analiza wyników ok. jednego tygodnia.



180 zł

Konsultacja online

Wsparcie psychologiczne online organizuję z wykorzystaniem platformy Google Meet. Sesja wsparcie trwa 50 minut.



Bartla 7a/2, Wrocław

180 zł

Prywatny Gabinet

Wsparcie psychologiczne jest formą pomocy w przypadkach niespodziewanych, trudnych zmian w życiu pacjenta (zdrowie, praca, rodzina, inne relacje itp.). Pracujemy do uzyskania poprawy w funkcjonowaniu w określonych obszarach (celach).
Sesja trwa 50 minut

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

4 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
J
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pan Robert jest sympatycznym lekarzem i wzbudza zaufanie. Wizyty przebiegają w atmosferze spokoju, czułam się wysłuchana i zaopiekowana.
Co uważam, było bardzo ważne w moim stanie zdrowia. Skutecznie dobrana metoda pracy sprawiła, że po spotkaniach czułam się dużo lepiej i z przyjemnością przychodziłam na kolejne.

mgr Robert Szablowski

Miło słyszeć o skuteczności metody psychodynamicznej oraz o poczuciu zaopiekowania. Dziękuję za opinię Pani Joanno.

A
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Empatia, spokój, duża kultura osobista i życzliwe podejście do pacjenta. Polecam.

mgr Robert Szablowski

Dziękuję Pani Aleksandro!

N
Lokalizacja: Prywatny Gabinet Konsultacja psychologiczna

Pan Robert świetnie wsłuchuje się w pacjenta, jest zaangażowany

mgr Robert Szablowski

Uprzejmie dziękuję za Pani miłe słowa.

P
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Bardzo empatyczny, miły a zarazem skuteczny psycholog. Z strony pana Roberta czuć zaangażowanie, uważanie słucha co przełożyło się szybko na zrozumienie problemu z jakim się zmagałem. Polecam

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

29 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Ostatnio spotkałam się z sytuacją, która skłoniła mnie do refleksji nad zasadnością niektórych zapisów w kontraktach terapeutycznych. Zostałam zobowiązana do pokrywania kosztów sesji niezależnie od okoliczności – nawet w przypadku nagłej choroby. Umowa, którą zaproponował terapeuta, wymuszała na mnie uczestnictwo przez określony czas, przy czym mogę odwołać wizytę jedynie trzy razy w trakcie całego cyklu, bez prawa do kolejnych zwolnień, nawet jeśli sytuacja zdrowotna tego wymaga.

Rozumiem, że terapeuta także potrzebuje stabilności, jednak tak sztywne zasady sprawiają, że mam wrażenie przerzucenia całości ryzyka finansowego na mnie – coś, co powinno być ryzykiem zawodowym terapeuty, wynikającym z charakteru jego pracy. Wielu pacjentów, tak jak ja, trafia na terapię w stanie kryzysu i trudno wtedy otwarcie kwestionować zasady, które narzuca terapeuta. Tym bardziej, że takie zapisy są omawiane dopiero po kilku sesjach, gdy pacjent jest już w relację zaangażowany.

Zastanawiam się, czy to podejście rzeczywiście wspiera "ciągłość terapii". Wydaje mi się, że prawdziwą podstawą takiej ciągłości jest wzajemne zaangażowanie i relacja terapeutyczna, która opiera się na zaufaniu i elastycznym podejściu. Finansowe kary za chorobę nie tylko mogą wprowadzać dodatkowy stres, ale też wywołują poczucie obowiązku wobec terapeuty, a nie wobec własnego zdrowia psychicznego.

Moje wątpliwości potęguje brak regulacji zawodu psychoterapeuty w Polsce. Pacjent nie jest dostatecznie chroniony i staje się stroną obciążoną ryzykiem finansowym, zamiast mieć zapewnione bezpieczne i zrozumiałe warunki współpracy. Zastanawiam się, czy takie podejście jest zgodne z etyką zawodu psychoterapeuty. Czy sztywne zasady, które nie uwzględniają sytuacji losowych, są naprawdę w duchu wsparcia i ochrony pacjenta? Moim zdaniem, warto zastanowić się, czy w ten sposób nie tracimy z oczu głównego celu terapii – wspierania pacjenta, który szuka pomocy i zrozumienia w trudnym dla siebie czasie.

W dużym stopniu odpowiedź na postawione pytanie zależy od rozumienia wsparcia. Kontrakt terapeutyczny, zawierający znacznie więcej zasad niż li tylko finansowe można traktować jako osadzenie pacjenta w pewnych ramach, co samo w sobie ma funkcję terapeutyczną i dostarcza wiele materiału terapeutycznego. Z tego też względu zachęcam do otwartego omówienia Pani wątpliwości z terapeutą. Nie powinno się kontynuować procesu bez pełnego przekonania i zgody pacjenta co do zasad kontraktu.

mgr Robert Szablowski

Jak mam sobie radzic z nadmierna wrazliwoscia? Jestem w zwiazku i moj partner jest ekstrawertykiem, wiec lubi spedzac czas z innymi osobami, czesto jest tak, ze on idzie spedzac czas ze znajomymi a ja zostaje sama. Robi mi sie w takich sytuacjach przykro, bo najchetniej chcialabym spedzac z nim caly dzien, ale mam tez swiadomosc, ze to niezdrowe, i ze powinnam dac mu "oddychac". Niezbyt wiem, co moglabym zrobic w takich sytuacjach poniewaz nawet jesli czyms sie zajme, to caly czas mysle tylko o nim. Moze warto rowniez dodac, ze zostalam zdiagnozowana z depresja i zaburzeniami lękowymi, oraz to, ze nasza relacja jest na dystans, spotykamy sie co miesiac poniewaz partner musi wyjezdzac w celach zarobkowych.

Warto przepracować podstawę swoich lęków i depresji, aby odpowiedzieć na pytanie czy i jaką drogą może Pani zacząć "oddychać" podobnie jak partner. Bez pomocy specjalisty będzie to trudne. Zachęcam do konsultacji psychoterapeutycznej.

mgr Robert Szablowski
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania