Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Wizyta fizjoterapeutyczna • 170 zł
Wizyta fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) (opis) • 190 zł
NIP
Adres firmy
Usługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Popularne usługi
Wizyta fizjoterapeutyczna
Edmunda Taczanowskiego 24, Poznań
170 zł
Gabinet Terapii Kręgosłupa - mgr Roman Kozłowski
Wizyta fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)
Edmunda Taczanowskiego 24, Poznań
190 zł
Gabinet Terapii Kręgosłupa - mgr Roman Kozłowski
Proszę o wybór tej opcji tylko w przypadku pierwszej wizyty w każdej nowej serii zabiegowej.
Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.
Moje doświadczenie
W terapii wykorzystuję bezpieczne i łagodne techniki terapii manualnej stawów kręgosłupa oraz tkanek miękkich, stosowane w dolegliwościach narządu ruchu (dolegliwości bólowe kręgosłupa, bóle głowy, bóle mięśni i stawów oraz stany pourazowe).
Posiadam bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w różnych placówkach medycznych, m.in. szpitalne oddziały ortopedii, neurologii, neurochirurgii, geriatrii oraz poradnie ambulatoryjne.
Zajmuję się również stanami ostrymi bólu, które najczęściej pojawiają się nagle bezwzględnie unieruchamiając daną osobę oraz tzw. przypadkami trudnymi, gdzie inne sposoby terapii nie dały poprawy.
*****************************************************************************
OFERTA /KRĘGOSŁUP, BIODRO, KOLANO, STOPA, BARK, ŁOKIEĆ, DŁOŃ/ - BÓLE, NAPIĘCIE, SZTYWNOŚĆ I INNE OBJAWY MIĘŚNI I STAWÓW
Oferta zabiegów:
- Terapii manualnej (Pierwsza wizyta 60 min. - 190zł., każda kolejna wizyta 45 min. - 170 zł.)
W ramach terapii wykonuję z zabiegi z zakresu różnych metod w zależności od potrzeby: terapia manualna, masaż tkanek głębokich, terapia powięziowa, masaż klasyczny, drenaż limfatyczny, igłoterapia. Bez względu na zastosowaną terapię nie ma dodatkowych kosztów za zabieg.
TERAPIA MANUALNA - metoda wykorzystująca techniki manualne działające bezpośrednio na stawy kręgosłupa i kończyn oraz na tzw. tkanki miękkie (mięśnie, powięź, więzadła). Jest ukierunkowana przede wszystkim na szybkie likwidowanie objawów bólowych w narządzie ruchu - najczęściej bólu kręgosłupa. Oprócz rąk terapeuty wykorzystuje się czasem „narzędzia” w postaci preserów, masażerów lub igieł, co pozwala na bardzo precyzyjne działanie.
MASAŻ GŁĘBOKI - nazywany też masażem tkanek głębokich - celem jego jest zmiana struktury i ruchomości tkanek i w efekcie zlikwidowanie bólu. Praca jest bardzo powolna i dokładna, co daje czas na fizjologiczną odpowiedź tkanki i poprawę jej funkcji. Taki sposób masażu powoduje, że jest on jedną z najbardziej cenionych metod terapii tzw. przeciążających napięć mięśniowo-powięziowych mających wpływ na postawę i nieprawidłowe wzorce ruchowe prowadzące do bólu.
****************************************************************************
UMAWIANIE WIZYT - BÓLE KRĘGOSŁUPA I INNE BÓLE MIĘŚNI I STAWÓW
Każda wizyta umawiana jest na 45 minut. Na pierwszej wizycie jestem z reguły w stanie przewidzieć ile wizyt jest koniecznych i jaka jest przyczyna dolegliwości, jednak bardziej precyzyjne informacje o przebiegu terapii mogę określić na drugiej wizycie po uzyskanych zmianach stanu pacjenta po zabiegach z pierwszej wizyty.
ILOŚĆ WIZYT
Ilość wizyt potrzebnych do całkowitego pozbycia się dolegliwości bólowych waha się od 1-3 w przypadkach łatwych, 3-5 - średnio trudnych oraz 5-8 - trudnych, gdzie przyczyną objawów jest uszkodzenie struktury, np. aktywny konflikt korzeniowo-dyskowy (przepuklina jądra miażdżystego). Należy jednak pamiętać, że występowanie w opisie rezonansu magnetycznego diagnozy "przepuklina jądra miażdżystego" nie oznacza, że jest ona przyczyną bólu kręgosłupa lub nogi pacjenta. Na podstawie takiego opisu często pacjenci słyszą diagnozę - rwa kulszowa, co w wielu przypadkach jest nadinterpretacją wyników rezonansu lub samych objawów bólowych zgłaszanych przez pacjenta bez jego szczegółowego zbadania. Może się wówczas okazać, że pacjent z bólem kręgosłupa i diagnozą "rwa kulszowa" jest w pełni sprawny i wolny od bólu po dwóch lub trzech wizytach.
Intensywność bólu nie ma zazwyczaj wpływu na ilość wizyt. Pacjent z mocnym bólem może potrzebować czasem dwóch wizyt do całkowitej poprawy, a z kolei pacjent z bólem lekkim lub średnim może się okazać przypadkiem sprawiającym trudności w terapii i wymagać więcej wizyt.
TRUDNE PRZYPADKI
Zdarzają się także przypadki bólu kręgosłupa spowodowanego przepukliną jądra miażdżystego lub inną zmianą strukturalną, gdzie terapia manualna lub jakakolwiek inna terapia fizjoterapeutyczna jest nieskuteczna niezależnie od ilości wizyt i metod terapeutycznych. Wówczas pacjent wymaga dodatkowych badań lub terapii farmakologicznej, czasem ostatecznie interwencji chirurgicznej. W takich sytuacjach, czasem niejednoznacznych co do przyczyny dolegliwości, staram się jak najszybciej informować pacjenta o konieczności konsultacji u odpowiedniego specjalisty i wstrzymania się z kontynuacją prowadzonej przeze mnie terapii do czasu uzyskania ostatecznej diagnozy.
Zapraszam.
Publikacje i artykuły
110 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Grzegorz
Bardzo dobry specjalista. Super kontakt. W moim przypadku ogromny efekt już po pierwszej wizycie, dzięki której mogłem funkcjonować do kolejnej w swojej pracy. Po drugiej wizycie, wróciłem do pełnej sprawności. Po zebranym wywiadzie, Pan Roman informuje co i w jakim celu będzie robił, tłumaczy przyczyny a także dobiera docisk do progu bólu pacjenta działając skutecznie bez forsowania, które było by odczuwalne przez kolejne dni. Osobiście jestem bardzo zadowolony i polecam wizyty
Wojtek
Profesjonalne podejście,ciągły kontakt z pacjentem,wszystko robione bez pośpiechu i z dużym wyczuciem.
Nadia
Bardzo, bardzo zaangażowany specjalista. Wszystko szczegółowo zostało mi wyjaśnione, zalecone ćwiczenia przyniosły zamierzony efekt. Naprawdę czułam się zaopiekowana, serdecznie polecam wizyty u Pana Romana
Antoni
Świetny profesjonalista! Zmagałem się z bólem mostka przez 3 lata. Pan Roman przeprowadził wnikliwy wywiad i zdiagnozował co mi dolega. Po latach chodzenia do różnych lekarzy dopiero Panu Romanowi udało się mnie poprawnie zdiagnozować. Po półtora miesiąca terapii manualnej, ból w mostku niemalże całkowicie ustąpił.
Zdecydowanie polecam!
Patryk
Szczerze polecam Pana Romana, bylem u wielu fizjoterapeutow i z reguly to co odroznia tych najlepszych to nie tylko wiedza ale przedewszystkim zaangażowanie a Pan Roman jest bardzo zaangażowany i widać, że zależy mu na każdym pacjencie. Mój przypadek jest dosc nietypowy i wymaga ode mnie duso pracy a takze ew dalszych badań ale p. Roman zrobil co mogl by zlagodzic bol, znalezc przyczyne, wyjasnic co to moze byc i jak z tym walczyc a takze inne ciekawe wskazowki. Po wizycie nie zapomnial o niczym, wyslal dodatkowe informacje smsem a nawet zadzwonil do mnie by omowic wynik badan.
Takich specjalistow potrzeba, naprawde polecam :)
Piotr
Bardzo zaangażowany i empatyczny fizjo. Pomoc w bólu na 100% już po pierwszej wizycie. Polecam p. Romana wszystkim potrzebującym.
Ola
Bardzo polecam wizytę u pana Romana. Szczególnie doceniam bardzo skrupulatny wywiad, duże zaangażowanie, szczegółowe wyjaśnienie problemu i analizę możliwych przyczyn, duży profesjonalizm. Zdecydowanie specjalista z dużym doświadczeniem! Po pierwszej wizycie poczułam dużą ulgę, ból kręgosłupa praktycznie ustąpił. Bardzo wartościowe było też dla mnie zalecenie prostego ćwiczenia, które mogę stosować, żeby dolegliwości nie wróciły.
Katarzyna
Fizjoterapeuta bardzo zaangażowany, wnikliwie analizujący dolegliwości i ich przyczyny. Bardzo dobry kontakt z pacjentem.
Polecam!
Katarzyna
Dobra diagnoza i skuteczne leczenie. Szybka poprawa mojego zdrowia, kondycji i samopoczucia. Plusem jest także łatwość dojazdu i bezproblemowe parkowanie. Polecam.
AG
Pan Roman jest bardzo dociekliwy i zrobi wszystko, aby pomóc. Wyjaśnia na czym polega problem i daje zalecenia na przyszłość. Polecam tego terapeutę, gdyż bardzo Mu zależy na zdrowiu pacjenta.
Odpowiedzi na pytania
8 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Zaczęło się od bólów kręgosłupa w okolicy krzyża podczas treningów, więc poszedłem do lekarza potem na rentgen i nic nie było poważnego tylko miałem "spłyconą lordoze" i miałem później rehabilitację i prądy. Po skończeniu rehabilitacji chodziłem na siłownię (z tydzień) i robiłem te ćwiczenia żeby wzmocnić plecy i liczyłem na to że ból zniknie, niestety ból nie znikał, więc po jakimś czasie poszedłem znów do lekarza i dal mi skierowanie do neurologa. Miesiąc później gdy już nadszedł czas na wizytę to powiedział mi żebym wrócił do tego lekarza który załatwial mi rehabilitację i żeby znów mnie zapisał, bo lordoze muszę wycwiczyc i teraz mogę zadać pytanie czy znów mam iść się zapisywać i czekać na te rehabilitację ponownie czy pojsc prywatnie do fizjoterapelty zeby pokazał mi jak dokładnie powinienem wykonywać ćwiczenia i bym sobie je robił codziennie, bo przyznam że te ćwiczenia wcześniejsze nie dawały rezultatów
Witam. 1. Prywatna wizyta nie oznacza, że będzie zawsze lepsza (skuteczniejsza) od funduszowej. To zależy od człowieka, jego wiedzy, doświadczenia, sposobu myślenia. Ograniczeniem może być ilość czasu jaką ma fizjo na pacjenta pracujący na nfz, ale prywatnie też zdarzają się wizyty 15-20 minutowe. Można wydać dużo pieniędzy i nadal nie mieć poprawy. 2. Z mojego doświadczenia wynika, że w większości przypadków przyczyną takich objawów jest brak elastyczności mięśni, a nie ich osłabienie, więc wzmacnianie w nieskończoność nie ma sensu. Tym bardziej, że nie ma poprawy. 3. Proszę iść do fizjo, który zbada zakresy ruchu (tzw, równowagę miąśniową/balans mięśniowy) i popracuje w gabinecie i pokaże 1-3 ćwiczenia rozciągające do domu. Jeśli nie będzie poprawy po 1-3 wizytach należy szukać gdzie indziej. Poprawa zależy bardzo często precyzyjnej pracy terapeuty na tkankach, ale to zależy już od fizjo. Poprawa będzie oznaczać, że kierunek terapii jest dobry.
Od tego bym zaczął, czyli od najprostszych i najczęstszych przyczyn. Potem można brać pod uwagę inne.
Pozdrawiam
Od kilku dni drętwieje mi prawa ręka zwłaszcza palce, co może być przyczyną? Dodam, że odczuwam to ciągle bez względu na położenie ręki
Mało precyzyjny opis objawu. Dużo zależy od tego, co oznacza dla pani/pana słowo "ręka". Proszę iść do neurologa lub fizjoterapeuty po kursach z terapii manualnej. Pozdrawiam.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Roman Kozłowski?Roman Kozłowski to fizjoterapeuta. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Roman Kozłowski oferuje usługi takie jak: wizyta fizjoterapeutyczna, wizyta fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta).
-
Gdzie Roman Kozłowski ma swój gabinet?Roman Kozłowski przyjmuje pod adresem:
- Edmunda Taczanowskiego 24 Poznań
-
Czy Roman Kozłowski przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Roman Kozłowski nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Roman Kozłowski akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Roman Kozłowski to: Gotówka, Blik.
-
W jakich językach konsultuje Roman Kozłowski?Języki, których używa Roman Kozłowski to angielski, polski.
-
Jak Roman Kozłowski umawia wizyty?Roman Kozłowski używa kalendarza ZnanyLekarz, dlatego na stronie widzisz aktualne terminy. Wystarczy, że wybierzesz datę i godzinę, które odpowiadają Ci najbardziej. Umawianie wizyty jest darmowe, a tuż przed terminem wyślemy Ci przypomnienie.
-
W jakich godzinach przyjmuje Roman Kozłowski?Roman Kozłowski może mieć dostępne terminy w tym lub w nadchodzącym tygodniu. Terminy, które widzisz w kalendarzu są dostępne, ponieważ aktualizujemy go na bieżąco. Jeśli pierwszy dostępny termin Ci nie odpowiada, sprawdź następny. Rezerwacja terminu jest natychmiastowa, bez dodatkowych opłat.
-
Roman Kozłowski: co mówią pacjenci?110 osób dodało swoją opinię. Roman Kozłowski ma średnią ocen 5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Roman Kozłowski?Roman Kozłowski nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.