Moje doświadczenie
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Psychoterapia indywidualna • 100 zł
Konsultacja • 100 zł
Psychoterapia partnerska • 150 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu4 opinie pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Jagoda
Przez prawie 2 lata brałam udział w terapii pod okiem Sebastiana. Pracuje on w nurcie psychoterapii Gestalt, która podchodzi do organizmu człowieka holistycznie: zajmuje się umysłem, duszą oraz ciałem, sygnałami płynącymi z ciała. Sebastian jest wg. mnie doświadczonym, uważnym, wnikliwym terapeutą, pełnym troski o Klienta. Wciąż doskonali swój warsztat, a także poddaje się superwizji. Z pełną odpowiedzialnością polecam terapię z Sebastianem.
Adam
Sebastian jest empatycznym i zaangażowanym w pracę z klientem specjalistą. Ma profesjonalne podejście do omawianych problemów - nie daje gotowych rozwiązań, lecz pokazuje, jak znaleźć je samemu czy wspólnie z nim.
Polecam go każdemu, kto szuka dobrego psychoterapeuty.
Pozdrawiam, Adam.
Renata
Wspaniały człowiek a przede wszystkim terapeuta, umie słuchać i potrafi doradzić, ja po rozmowie z p.Sebastianem na niektóre sprawy spojrzałam inaczej i teraz jest mi łatwiej, bardzo dziękuję za poświęcony czas i pomoc.
Paulos
Pan Sebastian pomaga uwierzyć w siebie i zwalczać leki. Dzięki jego terapii udaje się wyrwać z błędnego koła. Rezultaty terapii są cudowne. Dziękuję, że pomaga Pan odbijać się od dna i odbudowywać ważne w moim życiu relacje.
Odpowiedzi na pytania
5 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Witam serdecznie.
Polecono mi psychoterapię z powodu dręczących mnie od dłuższego czasu lęków. Jestem mężczyzną ze skłonnościami homoseksualnymi, choć nie z ich powodu idę na terapię. Przypuszczam jednak, że ze względu na naturę moich lęków będzie trzeba poruszyć i ten temat, zresztą wcale nie chcę tego ukrywać.
Moje skłonności homoseksualne są nieco dziwne. Wprawdzie fizycznie pociągają mnie mężczyźni, a nie kobiety, ale jednocześnie nigdy nie czułem chęci do bycia w związku z innym mężczyzną, ani potrzeby wchodzenia w żadne homoseksualne relacje z nimi. Co do kobiet to jako nastolatek marzyłem o tym, żeby mieć dziewczynę i było to dla mnie zupełnie naturalne, obecnie (mam 30 lat) o tym nie myślę. Nigdy też nie byłem w żadnym związku ani z kobietą, ani z mężczyzną. Lubię obserwować mężczyzn, doszukiwać się w nich męskich cech zarówno fizycznych jak i innych, ale moje relacje z innymi mężczyznami zawsze były jedynie koleżeńskie, nie sądzę też bym swoim zachowaniem zdradzał swoje skłonności.
Ponieważ na terapii chciałbym poruszyć też pewne kwestie z zakresu tzw. „męskich spraw”, dlatego bardziej skłaniałbym się do wyboru terapeuty-mężczyzny, byłbym mniej skrępowany niż przy terapeutce. I tu pojawia się pytanie czy ze względu na moje skłonności na pewno jest to dobry pomysł? Bo może jednak „przy okazji” terapii szukam podświadomie jakiejś więzi z mężczyzną, tylko o tym nie wiem? Bardzo nie chciałbym być wobec terapeuty nie w porządku.
Czy w takiej sytuacji nie byłoby więc to przeszkodą jeśli terapeutą byłby mężczyzną, czy właśnie lepiej, „bezpieczniej” pójść do terapeutki? A może z punktu widzenia terapii nie ma to żadnego znaczenia i moje obawy są bezpodstawne?
Witaj, bezpieczniej jest tam gdzie ty czujesz się bezpieczniej. Zatem skoro wyobrażeniowo bliżej Ci do terapeuty mężczyzny, dlaczego nie skorzystać w pierwszej kolejności z takiej formy pomocy. Z punktu widzenia terapii praca nad bliskością, lękami, seksualnością możliwa jest zarówno w relacji z kobietą i mężczyzną .. i jakoś mam wrażenie, że zarówno jedna jak i druga praca mogą być bardzo owocne mimo różnic i tego co w procesie może się pojawiać. Myślę, że nie ma co główkować, jeśli czujesz gotowość i chęć pracy w terapii to myślę, że warto wybrać to co z założenia jest bezpieczne dla Ciebie i postawić na intuicję i zaufanie do siebie. Powodzenia !
Dzień Dobry
Mam następujący problem od 10 lat kaszle przez ten czas szukałem przyczyny tej dolegliwości robiąc szereg możliwych badań , które nie wykazały przyczyny kaszlu. Zasugerowano mi natomiast że może to być kaszel psychogenny ponieważ nie występuje on u mnie jedynie podczas snu. Po tej informacji zgłosiłem się do Lekarza Psychiatry który dał mi jakieś tabletki lecz one też nic nie pomogły. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedz jak mogę to ewentualnie leczyć
Bardzo trudno udzielić dobrej i konkretnej odpowiedzi na Twoje pytanie. Jestem psychoterapeutą gestalt, w mojej modalności szczególną uwagę przywiązujemy do tego co ciało ( w tym przypadku Twój kaszel) pokazuje- "chce powiedzieć", ciało ma ogromne znaczenie w procesie dochodzenia do zdrowia. Myślę, że warto skontaktować się z psychoterapeutą w Twoim regionie (szczególnie polecam gestaltystę). Określ z nim Twoją sytuację i chęć uzyskania ewentualnej pomocy. Ponieważ przeżycia, stres mogą mieć różne natężenie, pochodzenie a w konsekwencji przekłada się to (być może) na efekty o których piszesz. Być może warto odkryć czynniki psychologiczne, które powodują tego rodzaju objaw u Ciebie. Pozdrawiam, Sebastian Kantor
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.