Od ponad 10 lat prowadzę własny gabinet fizjoterapii, gdzie w ciągu swojej pracy zawodowej miała okazję pomóc już prawie 5000 pacjentom, którzy przychodzili do mnie z różnymi problemami. Właśnie różnorodność problemów zgłaszanych przez pacjentów ukierunkowała bardzo mocno mój rozwój osobisty oraz zawodowy.
Jestem medykiem, który wychodzi z założenia, że podstawowymi wartościami, które możemy zaoferować swoim pacjentom jest wiedza, doświadczenie, profesjonalizm, szacunek i holistyczne podejście do ich osoby. Właśnie dlatego w ciągu swojej kariery zawodowej uczestniczyłam w szkolenia specjalistycznych z zakresu różnych metod terapeutycznych, aby dostosowywać stosowane techniki do sytuacji zdrowotnej każdego pacjenta. Pracuję metodami: terapii manualnej, terapii punktów spustowych, terapii BOBATH, terapii McKenzie, terapii Dorna, medycyny ortopedycznej CYRIAX, manipulacji krótko-dźwigniowych HVLA, metody Kaltenborna. Wspomagając się technikami masażu leczniczego, kinesiotapingu oraz kinezyterapii, czyli leczenia ruchem.
Tysiące godzin spędzone na kursach i szkoleniach sprawiają, że zawsze szukam rozwiązań, które danemu pacjentowi pomogą. Szkolenia poszerzają horyzonty, a sumienna i skuteczna praca zwiększa możliwości. Wierzę również bardzo mocno w wykorzystanie naukowo potwierdzonych sprzętów do fizjoterapii, które przyczyniają się do zwiększenia efektywności przeprowadzanych terapii. W moim gabinecie poza podstawowymi sprzętami fizykoterapeutycznymi (laseroterapia, sonoterapia, elektroterapia, magnetoterapia) inwestuję nieustannie w nowoczesne, dostępna na rynku, sprawdzone rozwiązania - dlatego od dwóch lat stosowana w moim gabinecie jest terapia TECAR, która pozwala na uzyskiwanie bardzo dobrych efektów terapeutycznych w wielu przypadkach.
Ze względu na charakterystykę moich pacjentów w pierwszych latach pracy zawodowej skupiam się w swoim rozwoju na udoskonalaniu warsztatu terapeutycznego oraz zdobywaniu doświadczenia w przypadku pacjentów ze schorzeniami:
- neurologicznymi (np. udary, choroby nerwów obwodowych, dystonie),
- chorobami cywilizacyjnymi układu mięśniowo-szkieletowego (np. problemy bólowe różnych odcinków kręgosłupa, przeciążenia mięśni, drętwienie kończyn, problemy z rwą kulszową)
- ortopedycznymi (np. rehabilitacja po złamaniach, fizjoterapia przed operacyjna i po operacyjna - w szczególności w przypadku endoprotez stawu biodrowego)
- sportowymi (np. urazy związane ze skręceniami stawów, przeciążeniem mięśni - występujące u osób profesjonalnie i amatorsko uprawiających sport)