Holter EKG, czyli monitor Holtera, to istotne urządzenie medyczne używane do ciągłego rejestrowania rytmów serca. Nazwa pochodzi od amerykańskiego biofizyka Normana J. Holtera, który je wynalazł. To kompaktowe, noszone urządzenie jest zaprojektowane do monitorowania aktywności serca przez długi okres, zazwyczaj od 24 do 48 godzin, a nawet dłużej w niektórych przypadkach. W przeciwieństwie do standardowego badania EKG, które dostarcza migawki aktywności serca, Holter EKG przedstawia szczegółowy zapis każdego uderzenia serca przez cały okres noszenia.

Holter EKG to rodzaj urządzenia do elektrokardiografii ambulatoryjnej, co oznacza, że jest zaprojektowany do użytku podczas poruszania się. Urządzenie posiada kilka elektrod, które są przytwierdzone do twojej skóry i wykrywają sygnały elektryczne generowane przez twój serce za każdym razem, gdy bije. Te sygnały są następnie rejestrowane przez urządzenie do późniejszej analizy.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Jedna wstawka FA sugeruje migotanie przedsionków, z kolei biosotal powinien zredukować liczbę tych epizodów. Pacjentka powinna pozostawać pod stałą kontrolą kardiologiczną

Witam
Czytając opis badania wydaje się być wszystko w porządku. Wolna częstość serca w nocy jest prawidłową reakcją i odpoczynkiem dla serca. Pojedyncze pobudzenia dodatkowe tzw. "extry"…

Biorąc pod uwagę to, co Pan napisał można przyjąć, że wynik badnaia holterowskiego jest w granicach normy.
Jak się domyślam HR około godziny 16.26 mógł być związany z wysiłkiem fizycznym.

Okey, jest to opisowy wynik Holtera EKG (czyli długoterminowego monitorowania sygnału EKG). Proszę zadać konkretne pytanie - ale od razu uprzedzam, że pełna interpretacja wyniku jest możliwa…

Wynik tego holtera EKG raczej nie tłumaczy Pana odległości, chociaż opisano w nim wolna akcję serca w godzinach porannych. Ważne aby ustalić czy Pan wtedy spał. Pana dolegliwości mogą mieć związek…

Wynik według tego opisu wygląda na prawidłowy poza tymi zmianami ST - to trzeba by dokładniej zobaczyć, czy jest to tylko taki automatyczny komputerowy opis czy faktycznie lekarz opisujący badanie…

17 tyś dodatkowych nadkomorowych pobudzeń to dość sporo, planowa konsultacja z kardiologiem jest wskazana. Moim zdaniem nawet jeśli arytmia jest bezobjawowa to włączenie leczenia jest wskazane.

Najważniejsze przy napadowym migotaniu jest odpowiednia profilaktyka p,zakrzepowa i kontrola rytmu komór!

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Ważne jest ile trwały pauzy, jakie leki zostały włączone i w jakich dawkach, jakie choroby dodatkowe występują. Podstawowym zadaniem jest wyliczenie ryzyka…

To ilość zaburzeń rytmu, którą należy już leczyć. Należy też wykluczyć wtórne przyczyny zaburzeń rytmu takie jak np choroby tarczycy. Kwestią do ustalenia jest to jaką terapię wybrać i czy rzeczywiście…