Holter EKG, czyli monitor Holtera, to istotne urządzenie medyczne używane do ciągłego rejestrowania rytmów serca. Nazwa pochodzi od amerykańskiego biofizyka Normana J. Holtera, który je wynalazł. To kompaktowe, noszone urządzenie jest zaprojektowane do monitorowania aktywności serca przez długi okres, zazwyczaj od 24 do 48 godzin, a nawet dłużej w niektórych przypadkach. W przeciwieństwie do standardowego badania EKG, które dostarcza migawki aktywności serca, Holter EKG przedstawia szczegółowy zapis każdego uderzenia serca przez cały okres noszenia.

Holter EKG to rodzaj urządzenia do elektrokardiografii ambulatoryjnej, co oznacza, że jest zaprojektowany do użytku podczas poruszania się. Urządzenie posiada kilka elektrod, które są przytwierdzone do twojej skóry i wykrywają sygnały elektryczne generowane przez twój serce za każdym razem, gdy bije. Te sygnały są następnie rejestrowane przez urządzenie do późniejszej analizy.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Pauzy zawsze są niepokojące, ale mogą się zdarzać np u sportowców. Jeśli holter takie zarejestrował to prawdopodobnie miały miejsce. Dla pewności należałoby przeprowadzić konsultację lekarską,…

Z opisu badania wynik wydaje się jak najbardziej prawidłowy.
Dalsze postępowanie zależy od ewentualnych leków, jakie Pan przyjmuje oraz odczuwanych dolegliwości.

Do interpretacji wyniku badania Holtera potrzebna jest znajomość pacjenta, jego dolegliwości, wyników innych badań, dotychczasowego przebiegu choroby i leczenia; sam wynik został opisany w pytaniu.

Częstotliwość wykonywania badań jest zależna od typu arytmii oraz zastosowanego leczenia. Wskazania do badania holterowskiego ustala się indywidualnie w stosunku do pacjenta i o częstotliwości…