Laseroterapia, zwana również terapią światłem, polega na użyciu niskich poziomów światła do leczenia różnych stanów zdrowia. Choć ta procedura jest stosunkowo nowa, zdobyła szerokie uznanie ze względu na swój nieinwazyjny charakter i skuteczność w leczeniu oraz redukcji bólu.

Słowo "laser" to w rzeczywistości akronim od "Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation" (wzmacnianie światła przez stymulowaną emisję promieniowania). Ta technologia została wprowadzona po raz pierwszy w latach 60. i od tego czasu została udoskonalona i rozwinięta do różnych zastosowań medycznych. Podstawą tej terapii jest światło, które jest manipulowane w skoncentrowany strumień skierowany na określone obszary ciała.

Laseroterapia nie jest jednorodnym leczeniem. Istnieje wiele rodzajów laserów używanych w tej terapii, z różnymi długościami fali i poziomami mocy. Te różne rodzaje pozwalają specjalistom medycznym stosować laseroterapię w leczeniu różnych schorzeń, począwszy od problemów skórnych po kwestie układu mięśniowo-szkieletowego.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.