Badaniem weryfikującym wynik badania prenatalnego jest badania inwazyjne takie jak amniopunkcja lub badanie DNA płodowego w próbce krwi matki.
Rozbieżności w wykonanych badaniach są znaczne…
Obecność kości nosowej jest jednym z parametrów uwzględnianych w diagnostyce prenatalnej i może mieć wpływ na obliczone podczas badania ryzyko wad wrodzonych. W sytuacji, gdy wynik jest nieprawidłowy…
Dolegliwości bólowe podbrzusza i piersią nie są charakterystyczne dla ciąży i mogą mieć szereg różnych innych przyczyn. Proponuję oznaczenie stężenia gonadotropiny kosmówkowej we krwi z racji…
Badanie stężenia gonadotropiny kosmówkowej nie jest pewnym sposobem określenia wieku ciążowego. Proszę umówić konsultację ginekologiczną z badaniem ultrasonograficznym celem potwierdzenia prawidłowego…
Dzień dobry. Lekarz w trakcie USG musi określić przyczynę, z której uważa jajnik za powiększony - torbiel, guz, obecność ciałka żółtego, zapalenie itd. Rozpoznanie i dalsze postępowanie zależy…
Obecność polipa w jamie macicy może istotnie wpływać na możliwość zajścia w ciążę jednakże nie jest to jednoznaczne z rozpoznaniem zaburzeń płodności. Proszę pozostać pod kontrolą ginekologiczna…
Opisane przez panią wyniki wymagają konsultacji z lekarzem prowadzącym ciąży. Proszę zwrócić szczególną uwagę na wyniki badania przesiewowego w kierunku wad wrodzonych pod postacią obliczonego…
Celem rzetelnej interpretacji wyniku konieczna jest bardziej szczegółowa konsultacja. Wskazane może być również poszerzenia diagnostyki o dalsze badania.
Wynik badania prenatalnego, w szczególności jeśli odbiega od normy należy omówić z lekarzem prowadzącym ciążę lub z innym ginekologiem celem zaplanowania dalszej diagnostyki.