lek. Waldemar Rzetelny

Onkolog więcej

Łódź 1 adres

Nr PWZ: 2507040

4 opinie

Adres

Oddział Chemioterapii ZOZ MSWiA
Północna 42, Bałuty, Łódź Przyjmuje na NFZ

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci ubezpieczeni


Przyjmuję: dorosłych
Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych onkologów w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Moje doświadczenie

Specjalista Onkologii Klinicznej, absolwent Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

4 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
D
Lokalizacja: Oddział Chemioterapii ZOZ MSWiA Inny

Serdecznie polecam doktora Waldemara Rzetelnego. Z dużym zaangażowaniem, bez pośpiechu podchodzi do pacjenta. Wykazuje się empatią, potrafi wesprzeć w trudnej sytuacji. Z każdej wizyty wychodzę umocniona, z nadzieją na skuteczność leczenia. Oby więcej takich lekarzy.

M
Lokalizacja: Multi Clinic Centrum Medyczne - Nowoczesna medycyna

Nazwisko idealnie opisuje Pana doktora. Spokojnie bez pośpiechu prowadzi wywiad z pacjentem, rozważa wszystkie możliwe sposoby działania, zleca dodatkowe badania których inni lekarze nie chcieli wykonać mimo, iż powinni. Znalazł zupełnie nowe ognisko nowotworowe we wczesnym stadium ( tylko i wyłącznie dzięki swojej dociekliwości). W sposób bardzo rzeczowy wyjaśnia i odpowiada na pytania. Polecam Pana doktora serdecznie, oby jak najwięcej lekarzy z takim podejściem do pacjenta, zwłaszcza w onkologi, gdzie jeden wynik może zwalić człowiekowi świat na głowę i załamać. Pozdrawiam

J
Lokalizacja: Multi Clinic Centrum Medyczne - Nowoczesna medycyna konsultacje onkologiczne

Dr Waldemar Rzetelny uważnie wysłuchuje wszystkich pytań i wątpliwości pacjenta, a następnie wszystko bardzo dokładnie wyjaśnia. Nie szczędzi czasu dla pacjenta i jest bardzo cierpliwy. Odnosząc się do problemów związanych z leczeniem, analizuje wszystkie możliwości, wskazując wady i zalety każdego rozwiązania. Wizyta u doktora bardzo umacnia pacjenta i powoduje, że chory przestaje czuć się zagubiony w swojej trudnej sytuacji.

D

Bylam na wizycie u p.doktora i jestem zadowolona pan doktor jest bardzo kontaktowy i ma dobre podejscie do pacjenta.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

10 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mojemu tacie wykryto guza na płucu lewym po bronchoskopii stwierdzono raka drobnokomorkowego. Płuco jest w naciekach mam pytanie czy leczenie powinno od razu być w kierunku chemioterapii? Lekarz mnie wspomniał nawet o ewentualnym usunięciu płuca bardzo proszę o informacje.
Z góry dziękuję.

W przypadku raka drobnokomórkowego płuca metody operacyjne nie mają zastosowania. Co do zasady podstawową metodą leczenia tego rodzaju nowotworu jest chemioterapia wspierana w określonych przypadkach radioterapią. W tym konkretnym przypadku pacjent powinien jak najszybciej trafić pod opiekę onkologa klinicznego i rozpocząć chemioterapię.

lek. Waldemar Rzetelny

Mam 55 lat. Od ok. 25 lat paliłam papierosy. Miesiąc temu zdiagnozowano u mnie DROBNOkomórkowego raka płuc z przerzutami na nadnercza i kręgosłup (przez co od ok. miesiąca poruszam się na wózku inwalidzkim). Zaproponowano mi, podobno jedyny obecnie schemat leczenia, czyli chemioterapię (cisplatyna) z naświetlaniem nowotworu na rdzeniu kręgowym. Czy istnieje jakiś inny schemat leczenia? W tego, co przeczytałam w Intermecie to wszystkie bardziej innowacyjne metody leczenia raka płuc (immunoterapia, terapie celowane, wszystkie badania kliniczne, ..., ...) dotyczą niedrobnokomórkowego raka płuc, a na drobnokomórkowego jest tylko chemioterapia. Będę wdzięczna za podpowiedź gdzie mogę szukać bardziej nowoczesnej pomocy.

Obecnie standardem leczenia chorego z drobnokomórkowym rakiem płuca jest chemioterapia oparta o platyny. Póki co inne metody jak immunoterapia są na etapie badań klinicznych. Jedyna opcja dostępu do tych "nowszych" ale jednocześnie o nieznanej jeszcze skuteczności metod to udział w takim badaniu klinicznym. Niestety póki co nie istnieje jeszcze w Polsce jakaś ogólna baza badań klinicznych gdzie można by znaleźć ośrodek, który akurat uczestniczy w badaniu nad interesującymi nas lekami. Pozostaje jedynie kontakt z każdym z ośrodków z osobna i pytanie czy mają jakieś badanie kliniczne i czy można wziąć w nim udział.

lek. Waldemar Rzetelny
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania