dr n. med. Wioletta Rozmus-Warcholińska

Ginekolog więcej

Katowice 3 adresy

Nr PWZ: 1963497

116 opinii
Przewidywany czas odpowiedzi:
Logo
dr n. med. Wioletta Rozmus-Warcholińska

Ignacego Kozielewskiego 9, 42-200 Częstochowa

Honoruję skierowania NFZ wypisane na bloczkach z adresem innych placówek ośrodków badań prenatalnych. Ważne!!! Skierowanie takie jest refundowane przez NFZ we wszystkich dowolnie wybranych ośrodkach prenatalnych , nie tylko w ośrodku prenatalnym wpisanym na nagłówku skierowania.

Co jest wyjątkowego w moim badaniu ?

Po licznych szkoleniach z ultrasonografii trójwymiarowej 3D/4D HDLive Real Time w Austrii , Niemczech i USA rutynowo używam tej metody w trakcie badań prenatalnych, co zwiększa dokładność i jakość diagnostyki.

U każdej pacjentki na każdym badaniu prenatalnym wykonuję zdjęcia 4D HDlive i są one drukowane na laserowej kolorowej drukarce wysokiej jakości jako bezpłatny załącznik do wyniku USG. Jest to niezwykłe nowe doświadczenie dla pacjentów i stanowi niezapomnianą pamiątkę z okresu przed narodzinami dziecka ;)
Dodatkowo płatnie można wydrukować te zdjęcia na papierze fotograficznym lub nagrać odpłatnie film z badania 4D HDLive na pendrive zapewnionym przez Klinikę

Istnieje możliwość poszerzenia diagnostyki o dodatkowe szczegółowe specjalistyczne badania takie jak Echokardiografia serca płodu ( Echo serca płodu) oraz Neurosonografia - ocena ośrodkowego układu nerwowego płodu.

Badanie III trymestru jest obecnie obowiązkowe według rekomendacji prowadzenia ciąży Polskiego Towarzystwa Ginekologów. W trakcie I i II badania prenatalnego wykrywamy 2/3 wad wrodzonych, natomiast 1/3 wad rozwija się w okresie III trymestru i dlatego jest możliwa do wykrycia dopiero w trakcie III badania prenatalnego.

Dowiedz się więcej

23/05/2023

Moje doświadczenie

Zapraszamy na bezpłatne badania!!!!
Bez skierowań ! W Holsamed w Libero Katowice i Częstochowa Gyncentrum

Wystarczy karta ciąży jako zaświadczenie o ciąży - u mnie jest równoznaczna ze skierowaniem;) nie trzeba przynosić skierowania na 1 i 2 prenatalne :)

Nawet jeśli na nfz byłaś na pierwszym badaniu gdzieś indziej ;)

Obecnie nie trzeba skierowania od swojego lekarza, możesz sama wybrać ośrodek - gdzie chcesz się badać ;))) a nie gdzie każe iść Ci lekarz prowadzący ;)))

Ponadto Honorujemy w Gyncentrum skierowania NFZ wypisane na bloczkach z adresem innych placówek ośrodków badań prenatalnych.

Ważne!!!

Skierowanie takie jest refundowane przez NFZ we wszystkich dowolnie wybranych ośrodkach prenatalnych , nie tylko w ośrodku prenatalnym wpisanym na nagłówku skierowania.

Mamy od stycznia 2024 najnowszy aparat Usg !
Voluson VExpert E22 beta 24

Nowa generacja przyszłości ;)
Jedyny taki w południowej Polsce!!!!!
Nowy wymiar badań prenatalnych nie do porównania z innymi ośrodkami;)
zupełnie nowa generacja 4D HD Live ;))




Program bezpłatnych badań prenatalnych znów ruszył !!!

Pierwsze i drugie badanie prenatalne bezpłatne
Katowice i Czestochowa!!!

Info TVP Katowice
https://katowice.tvp.pl/77669751/bezplatne-badania-prenatalne-dla-wszystkich-kobiet-w-ciazy


Co jest wyjątkowego w moim badaniu ?

Po licznych szkoleniach z ultrasonografii trójwymiarowej 3D/4D HDLive Real Time w Austrii , Niemczech, Londynie i USA rutynowo używam tej metody w trakcie badań prenatalnych, co zwiększa dokładność i jakość diagnostyki.

U każdej pacjentki na każdym badaniu prenatalnym wykonuję zdjęcia 4D HDlive i są one drukowane na laserowej kolorowej drukarce wysokiej jakości jako bezpłatny załącznik do wyniku USG. Jest to niezwykłe nowe doświadczenie dla pacjentów i stanowi niezapomnianą pamiątkę z okresu przed narodzinami dziecka ;)
Dodatkowo płatnie można wydrukować te zdjęcia na papierze fotograficznym lub nagrać odpłatnie film z badania 4D HDLive na pendrive zapewnionym przez Klinikę

Jeśli zależy Wam na filmie i zdjęciach HDLive 3/4D w trzecim trymestrze to zapraszam w 28-29 tygodniu ciąży, późniejod 29.5 tc jest to już trudniejsze technicznie ze względu na mniejszą ilość wód płodowych i mocno uwapnione kości dziecka - fizyki ultradźwięków nie oszukamy ;)))


Tutaj można mnie i wykonywane przeze mnie badania prenatalne oglądać w programie TVN prowadzonym przez p. RozenekMajdan;)
https://gyncentrum.pl/strefa-wiedzy/in-vitro-nauka-czy-cud/in-vitro-nauka-czy-cud-sezon-2-ogladaj/

Istnieje u nas w Gyncentrum możliwość poszerzenia diagnostyki o dodatkowe szczegółowe specjalistyczne badania takie jak Echokardiografia serca płodu ( Echo serca płodu)

Już w trakcie badania 1 trymestru przy użyciu najnowszych aparatów Usg w naszej klinice wykonuję wczesną ocenę serca płodu, co jest rzadko możliwe przy stosowaniu innych starszych aparatów Usg.

Natomiast pełna ocena serca płodu czyli pełne badanie echokardiograficzne Echo serca płodu jest wykonywane w okresie po 18 tygodniu ciąży. Zazwyczaj najlepsze warunki do pełnego Echo serca płodu są w okresie od 24 -25 tygodnia ciąży ze względu na wielkość serca płodu.


Jako jedyni w południowej Polsce wykonujemy badania genetyczne płodu mikromacierzy ACGH bezpłatnie w ramach nfz we własnym laboratorium Gyncentrum w Sosnowcu

Tam też jako jedyni na południu Polski wykonujemy Panele genetyczne badania WES płodu ( whole exome sequencing-wszystkie geny badane naraz) w promocyjnej cenie 2900 zł



Badanie III trymestru jest obecnie obowiązkowe według rekomendacji prowadzenia ciąży Polskiego Towarzystwa Ginekologów. W trakcie I i II badania prenatalnego wykrywamy 2/3 wad wrodzonych, natomiast 1/3 wad rozwija się w okresie III trymestru i dlatego jest możliwa do wykrycia dopiero w trakcie III badania prenatalnego.

Zaleca się wykonanie kolejnego trzeciego badania USG w okresie 28-32 tygodnia ciąży - badanie obowiązkowe wg rekomendacji prowadzenia ciąży Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników ptgip.pl

Podczas trzeciego badania prenatalnego wykluczamy m.in. zahamowanie wzrostu płodu czyli hypotrofię, oceniamy funkcję łożyska czyli jego niewydolność. Wykrywamy zwapnienia łożyska i jego przedwczesne starzenie.

Powikłania cukrzycy ciążowej i nadciśnienia ciążowego ( stanu przedrzucawkowego ) ujawniają się też dopiero w trakcie tego badania.

W tym okresie pojawiają się również najczęściej zaburzenia ilości płynu owodniowego jak małowodzie czy wielowodzie. Wtedy dopiero wykrywamy również często wady jelita jak np. zwężenia czy zarośnięcia, wodonercze, przepuklinę przeponową, późno ujawniająca się karłowatość , wodogłowie poinfekcyjna lub po krwawienia do mózgu.
Również niektóre wady serca jakzwężenia zastawek serca poinfekcyjne,zamknięcie przewodu Botalla czy przerost mięśnia sercowego widać w tak późnym okresie ciąży. Ciąża trwa 9 miesięcy, a my trzy razy przez kilkanaście minut oglądamy dziecko na trzech badaniach prenatalnych.

Trzecie badanie prenatalne może często zmienić miejsce i czas porodu dziecka.

Istnieje możliwość dodatkowego badania ze wskazań medycznych lub na życzenie pacjentki jak echokardiografia (szczegółowa ocena serca płodu) oraz neurosonografia ( szczegółowa ocena ośrodkowego układu nerwowego płodu).

Również niektóre wady serca jak zwężenia zastawek serca poinfekcyjne,zamknięcie przewodu Botalla czy przerost mięśnia sercowego widać w tak późnym okresie ciąży.

Ciąża trwa 9 miesięcy, a my trzy razy przez kilkanaście minut oglądamy dziecko na trzech badaniach prenatalnych.

Trzecie badanie prenatalne może często zmienić miejsce i czas porodu dziecka.

Pamiętajmy też, że badania prenatalne to badania przesiewowe wykrywają około 90 procent głównie dużych wad dziecka zagrażających jego życiu po porodzie jak duże wady serca , rozszczepy kręgosłupa czy duże wodogłowia.

Po porodzie na dziecko czeka pediatra, który go dokładnie bada. Później znów odbywają się kolejne bilanse dziecka.

Czego nie wykrywamy na badaniach prenatalnych ?
Rozszczepu zamkniętego kręgosłupa, tłuszczaków, niewielkiego zwężenia jelita,
przepukliny przeponowej wślizgowej okołoporodowej czy zarośnięcia przełyku z przetoką.
Nie da się również rozpoznać upośledzenia umysłowego czy autyzmu. Nie oceniamy też wzroku, słuchu czy napięcia mięśniowego dziecka.
W Usg nie widać naczyniaków, zmian skórnych, zrośniętych palców, dysplazji biodra czy przetok. Niewykrywane są również nieprawidłowe spływy żylne , anastomozy,malformacje i przetoki naczyniowe , drobne ubytki w sercu,czy koarktacja aorty.

Ważne- jest możliwoścć pomiaru czynnika wzrostu płodu PLGF ( poza refundacją NFZ) służącego do szacowania ryzyka wystąpienia ryzyka preeklampsji u ciężarnej( stan przedrzucawkowy,zatrucie ciążowe, gestoza) oraz zespołów łożyskowych
( ocena wydolności łożyska takie jak niewydolność łożyska, hypotrofia płodu, zahamowanie wzrostu płodu).

Jest to badanie przesiewowe zalecane każdej ciężarnej!!!!

Badanie to w pierwszym trymestrze zwiększa !!!!czułość testu PAPP-a i jest mniejszy odsetek wyników fałszywie dodatnich i fałszywie ujemnych pod kątem ryzyka genetycznego!!!!

Jest również możliwość wykonania po ukończeniu 19 tygodnia ciąży (tygodnie ciąży 19-24.6 tc oraz tygodnie ciąży 30-34.6 tc obydwa badania poza refundacją NFZ ) oceny z krwi ciężarnej indeksu czynników sFlt-1/PLGF (poza refundacją NFZ) celem dalszej oceny ryzyka preeklampsji u ciężarnej ( stan przedrzucawkowy,zatrucie ciążowe, gestoza) oraz zespołów łożyskowych ( ocena wydolności łożyska takie jak niewydolność łożyska, hypotrofia płodu, zahamowanie wzrostu płodu).Jest to badanie przesiewowe zalecane każdej !!! ciężarnej

Odkąd pojawił się najnowocześniejszy test nowej generacji oceny genetycznej DNA płodowego Panorama sięgający czułością i specyficznoscią 99 procent, a wyniki Prawdziwie Dodatnie PPV 96 procent ( inne testy DNA płodowego poziom wyników prawdziwie dodatnich PPV mają na poziomie tylko 76-92 procent ) od tego czasu ocenę ryzyka genetycznego z zastosowaniem testu PAPPA i BHCG stosujemy jedynie jako metodę przesiewową. W Niemczech i Holandii oraz wielu innych krajach używa się obecnie rutynowo i jako standart badania testu Panorama jako testu stosowanego do oceny genetycznej 1 trymestru.


Dlatego obecnie jako jedyni w Gyncentrum Ośrodkach Badań Prenatalnych !!!!!!!!!! dzięki najnowszym aparatom Usg Voluson e10 Expert o metodach wysokiej rozdzielczości i HD Live 3/4 D postanowiliśmy rutynowo u każdej pacjentki poszerzyć badanie USG pierwszego trymestru
-o ocenę wczesnej anatomii dziecka -wczesną ocenę serca płodu
-wczesną ocenę rozwoju układu nerwowego płodu

Obecnie więc wstępna część oceny anatomii płodu i wykrywanie wad rozwojowych jest u nas przesunięte na wcześniejszy etap i wykonywane już na pierwszym , a nie jak zawsze na drugim czy najdokładniejszym anatomicznie trzecim badaniu prenatalnym.



Wczesne ocena serca płodu

Serce czterojamowe
Położenie po lewej stronie klatki piersiowej.
Oś serca i wielkość serca
Połączenia między przedsionkami a komorami oraz między komorami a dużymi naczyniami Odejście aorty z lewej komory, odejście tętnicy płucnej z prawej komory.
Przepływy wewnątrzsercowe
Płód wydolny krążeniowo.





Wczesna ocena układu nerwowego płodu:

Rozwój struktur mózgowych
Sploty naczyniówkowe
Sierp mózgu
Struktury rozwojowe śródmózgowia
Obraz rozwoju móżdżku
Obraz komory IV i zbiornika wielkiego mózgu
Przezierność wewnątrzczaszkowa
Obraz rozwoju kręgosłupa

Pełna ocena anatomii płodu zalecana obowiązkowo w okresie 18-23 oraz 28-32 tyg ciąży

Kalkulator FMF ( Fetal Medicine Organisation) stosowany do liczenia ryzyka zespołów genetycznych jest tak skonstruowany , że liczy ryzyko dla przykładowych najczęstszych wad genetycznych takich jak trisomia 21, trisomia 18 i trisomia 13.
Wynik ten odnosi się jednak do ryzyka występowania wszystkich zespołów genetycznych - wg bazy wad genetycznych OMIM opisano ponad 4000 różnych wad genetycznych. Ryzyko pośrednie lub wysokie w kalkulatorze zespołów oznacza możliwość wystąpienia każdej możliwej wady genetycznej , a nie tylko trisomii 21,18 czy 13. Dlatego przy ryzyku pośrednim lub wysokim zaleca się pełną diagnostykę genetyczną pod kątem wszystkich wad genetycznych. Ryzyko to potocznie mówiąc oznacza, ze może wyjść każdy inny zespół niż te trzy najczęstsze i na przykładzie których je hipotetycznie liczymy. W tym celu wykonuje się badania rozstrzygające genetyczne. Bardzo często wtedy w pełnych badaniach genetycznych takich jak kariotyp, mikromacierze ( aCGH) czy sekwencjonowanie wszystkich sekwencji kodujących genów w ludzkim genomie (WES ) ujawniają się nie tylko częste aberracje czy aneupliodie ( zmiana ilości i liczby chromosow ) ale również rzadkie inwersje, translokacje, duplikacje czy delecje ( zmiany budowy chromosomów) wiążące się z wadami anatomii oraz upośledzeniem dziecka. Niektóre zespoły opisywane są jedynie na podstawie kilku lub kilkudziesięciu opisanych przypadków na świecie. W celu omówienia wyniku z pacjentką możliwe jest odbycie odpłatnej porady z genetykiem.

Dlaczego tylko PANORAMA?
Dlaczego w naszym ośrodku Gyncentrum wybraliśmy test DNA Panorama jako jedyny proponowany pacjentkom ?

1. Jest to najnowszy test nowej generacji - jedyny odróżniający DNA dziecka od DNA matki ( inne testy pierwszej generacji wykonywane są starszą mniej dokładną metodą i mogą oznaczyć DNA matki w przypadku płci żeńskiej płodu )
2. Jest to Jedyny test rozróżniający DNA u bliźniąt
3. Jak czytać wyniki testów DNA? Wszystkie testy DNA dostępne na rynku podają taka sama wartość czułości , specyficzności i potwierdzonych wynikowych zdrowych NPV około 99 procent. Ten parametr jest podawany na ulotkach marketingowych.To co jedynie różni testy DNA płodu to wartość PPV czyli wiarygodność czyli wyniki prawdziwie dodatnie - wyniki PPV są podawane „małym drukiem” na końcówce wyniku. Panorama ma wartość rzeczywistego wykrywania trisomii 21 około 95-96 procent ( inne firmy testów DNA wykrywają tylko tylko 92 procent), w przypadku trisomii 18 około 95 procent ( inne firmy testów DNA wykrywają tylko około 76 procent) i w przypadku trisomii 13 około 70-80 procent ( inne firmy testów DNA wykrywają tylko około 30 procent tego zespołu ).
4. Panorama wykrywa z dużym prawdopodobieństwem ZABURZENIA LICZBY CHROMOSOMÓW PŁCI ( inne firmy maja wartość prawdziwych wyników PPV tylko 40-50 procent)
* zespół Turnera (monosomia X)
* zespół Klinefeltera (XXY)
* zespół Jacobsa (XYY)
* zespół XXX (trisomia X)



5 . Panorama wykrywa kilka najczęstszych zespołów z upośledzeniem dziecka takich jak ZESPOŁY DELECYJNE z najwyższym prawdopodobieństwem prawie ponad 50
Procent ( inne firmy badają niby dużo - bo kilkadziesiąt rzadkich zespołów delecyjnych natomiast ich PPV czyli realna wykrywalność to tylko 5 procent !!!!)
* zespół DiGeorge’a (22q11)
* zespół delecji 1p36
* zespół Cri-du-Chat – kociego krzyku (zespół delecji 5p, zespół monosomii 5p)
* zespół Pradera-Williego (delecja w regionie 15q11.2-q13 chromosomu 15 pochodzącego od ojca)
* zespół Angelmana (delecja w regionie 15q11.2-q13 chromosomu 15 pochodzącego od matki)
Obecnie na świecie wycofywane są testy DNA badające zbyt dużą ilość zespołów delecyjnych ( ponad 5 ) i nie są w ogóle zalecane przez genetyków , gdyż wyniki tak dużej ilości powodują spadek wykrywalności i są zupełnie niewiarygodne , a powodują konieczność wykonywania zbyt wielu badań inwazyjnych. Dlatego jedynie Panorama jest zaleca pod kątem oceny tych zespolow delecyjnych z dużym prawdopodobieństwem


6. Panorama jest jedynym testem DNA, który nie myli się co do płci dziecka
7. Panorama jest jedynym testem DNA, który wykrywa triploidię ( inne firmy stosujące metody pierwszej generacji nie wykrywają tego i wielu innych zespołów genetycznych )
8. Panorama jest obecnie praktycznie jedynym testem Dna stosowanym w USA,czyli w kraju gdzie jest najwiecej roszczeń prawnych pacjentów o niewykrycie wad. Inne firmy produkujące te testy DNA płodu praktycznie wycofały się z rynku USA
9. Test Panorama można pobrać najwcześniej ze wszystkich możliwych testów DNA bo już w 9 tygodniu ciąży( inne testy od około 11 tygodnia ciąży) i mieć wynik praktycznie po kilku dniach. Wszystkie kraje zachodnie Niemcy, Holandia , Belgia proponują tak wczesne wykonanie tego testu DNA każdej pacjentce ciężarnej niezależnie od wieku i wywiadu położniczego czy rodzinnego, ponadto w tych krajach test DNA jest dla każdej pacjentki ciężarnej stosowany przesiewowo refundowany i bezpłatny
10. Test Panorama może przewidzieć również ryzyko preeklampsji i niewydolności łożyska
11. Test Panorama jako jedyny Test w ocenie DNA płodu wykorzystuje algorytm diagnostyczny z zastosowaniem sztucznej inteligencji
12.
Test Panorama nowej generacji jest najnowszym dostępnym testem oceny DNA płodu wykonywanym na świecie i stanowi ogromny przełom w badaniach prenatalnych. Jest to jedno z największych osiągnięć genetycznych medycyny ostatnich lat , czekamy tylko kiedy zostanie za to przyznana nagroda Nobla ;)

Konsultacja perinatologiczna czyli specjalisty medycyny matczyny-płodowej
1. Możliwość konsultacji wyników badań Usg płodu , badań prenatalnych i wyników biochemii oraz przygotowania i kwalifikacji pacjentów do zabiegów terapii płodu wewnątrzmacicznych takich jak:
2. Kwalifikacja do terapii laserami w przypadku ciąży bliźniaczej
3. Dolewanie ( amnioinfuzja) lub odbarczanie ( amnioredukcja) płynu owodniowego w przypadku malowodzia lub wielowodzia
4. Amniopunkcja lub biopsja kosmówki ( na nfz)
5. Rozszerzenie badania podstawowego kariotypu o rzadkie zespoły metodą mikromacierzy ACGH ( w wybranych przypadkach na nfz )
6. Rozszerzenie badania genetycznego o najnowszą metodę genetyczną u płodu panele WES m.in. przy wadach płodu - wyszukanie najrzadszych zespołów genetycznych ( panel WES przy zaburzeniach wzrostu płodu , panel WES przy wadach serca , panel WES przy wadach układu kostnego, panel WES przy dysmorfiach twarzy, panel WES przy wadach układu nerwowego płodu, panel WES przy wadach nerek płodu, czy też panel WES indywidualny dobrany dla pacjenta )
7. Odbarczanie ( odciąganie ) płynu z jam ciała płodu w przypadku obrzęku płodu
8. Odbarczanie płynu z pęcherza moczowego płodu w przypadku zarośnięcia cewki moczowej płodu i ogromnego pęcherza moczowego płodu, wodonercze czy moczowodów olbrzymich
9. Ocena , ewentualnie nakłuwanie wodoglowia płodu
10. Ocena wad serca płodu jak zwężenia zastawki aortalnej i tętnicy płucnej u płodu i możliwość operacji -poszerzenia jej balonikiem jeszcze przed narodzinami dziecka
11. Balonikowanie tchawicy płodu w przypadku przepukliny przeponowej płodu
12. Ocena rozszczepu kręgosłupa płodu przed operacją kręgosłupa w życiu płodowym
13. Konsultacja nieprawidłowego wyniku badania biochemicznego testu podwójnego Papp-A i B-Hcg oraz PLGF-1
14. Serce- wady płodu, ocena echokardiografii płodu
15. Elementy neurosonografii płodu- dokładnej oceny wad mózgu płodu
16. Hipotrofia- zaburzenie, zahamowanie wzrostu płodu- kwalifikacja do leczenia lub wcześniejszego zakończenia ciąży w przypadku całkowitego zatrzymania rośnięcia płodu
17. Kwalifikacja do rezonansu magnetycznego płodu w przypadku wad wrodzonych u dziecka
18. Konflikt serologiczny - diagnoza i ocena anemii u płodu
19. Przetoczenie krwi do płodu przez pępowinę przy konflikcie serologicznym u płodu oraz / lub anemii przy infekcji płodu wirusem parwowirus B19
20. Leczenie i diagnozowanie infekcji wrodzonej u płodu - objawy u płodu
21. Ocena wydolności łozyska , starzenie się łożyska, torbiele łożyska, zwapnienia - kwalifikacja do wcześniejszego porodu
22. Powikłania cukrzycy i preeklampsji ( nadciśnienia indukowanego ciążą) objawy - kwalifikacja do wcześniejszego porodu
23. Arytmia serca płodu- diagnoza i leczenie
24. Kwalifikacja do wcześniejszego porodu, ustalenie czasu i ewentualnie konieczność porodu w klinice III stopnia referencyjności
25. Wady jelit - diagnoza w przypadku pęknięcia lub zarośnięcia jelita u płodu
26. Ocena wrastania lozyska w stara bliznę po cięciu cesarskim , ciąża w bliźnie po cięciu cesarskim
27. Perinatolog może udzielić skróconej wstępnej porady genetycznej przed poradą u specjalisty genetyka





Życiorys

Dr n. med. Wioletta Rozmus-Warcholińska

Lekarz medycyny
Specjalizacja w zakresie Położnictwa i Ginekologii.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.
Pracownia Diagnostyki Wad Płodu oraz Echokardiografii Prenatalnej Kliniki Ginekologii i Położnictwa Śląskiej Akademii Medycznej w Rudzie Śląskiej.

Tytuł doktora nauk medycznych 07.10.2004

Wpływ hormonalnej terapii zastępczej na endometrium, profil hormonalny i lipidowy u kobiet w okresie okołomenopauzalnym.
Promotor Prof.dr hab.med. Violetta Skrzypulec
Liczne zagraniczne pobyty naukowe:

– Staż w Klinice Położnictwa i Ginekologii w w Graz w Austrii 09.2000
– Staż w Klinice Położnictwa i Ginekologii w Oulu w Finlandii 09.2001
– Staż w Department of Obstetrics and Gynaecology Harris Birghtright Research Centre for Fetal Medicine King’s College Hospital Londyn, z zakresu wykonywania badań USG w ciąży 11.2007 (Prof. Kypros Nicolaides) oraz echokardiografii płodowej ( Prof L.Allen)
– Staż w Oddziale Medycyny Płodowej I Prenatalnej w Tromso w Norwegii ( Prof. G.Acharya) 07.2008
– Staż w Klinice Kardiologii Dziecięcej i Płodowej w Sankt Petersburg, Floryda, USA ( Prof. J.Huhta) 10.2008
– Staż w Centrum Diagnostyki Płodowej Berlin, Niemcy ( Prof. R.Chaoui, Doz.KS. Heling) 08.2010
- Medycyna Płodowa Barcelona 05.2024
- Staż Voluson Valley Austria Zipf 09.2024


Posiadane Certyfikaty:

2009 – Certyfikaty The Fetal Medicine Foundation na wykonywanie badań USG w ciąży pomiędzy 11-14 tygodniem wraz z oceną częstości występowania preeklampsji oraz porodu przedwczesnego
2009 – Certyfikaty The Fetal Medicine Foundation na wykonywanie badań USG w ciąży pomiędzy 11-14 tygodniem wraz z oceną kości nosowej, badania przepływów dopplerowskich przez zastawkę trójdzielną i przewód żylny oraz oceną kąta czołowo – szczękowego twarzy.
2008 – Certifikat Sekcji Echokardiografii Płodowej – badania przesiewowe serca płodu
2006 – Certyfikat The Fetal Medicine Foundation na wykonywanie badań USG w ciąży pomiędzy 11-14 tygodniem
2007 – Certyfikat Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego na wykonywanie badań USG w Położnictwie i Ginekologii
2007 – Certyfikat The Fetal Medicine Foundation na wykonywanie badań USG w ciąży pomiędzy 18-23 tygodniem
2007 – Certyfikat The Fetal Medicine Foundation na wykonywanie badań Dopplera w USG –Certificate of Placental and Fetal Doppler
2005 – Certifikat The Fetal Medicine Foundation ukończenia Fetal Cardiology Course
2004 – Certyfikat The Fetal Medicine Foundation ukończenia Advanced Course in Fetal Medicine
Od listopada 2008 członek ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology – Międzynarodowe Towarzystwo Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii) oraz od listopda 2006 członek FMF (The Fetal Medicine Foundation – Fundacja Medycyny Połdu), Od 2000 członek PTG – Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego Wykładowca podczas wielu Kursów (USG i USG 3D i 4D)

Autorka lub współautorka ponad 30 artykułów naukowych i 70 doniesień naukowych prezentowanych na zjazdach polskich i zagranicznych, a także licznych rozdziałów w podręcznikach medycznych przeznaczonych dla lekarzy.

!!!!!!!!!
A tak poza medyczną stroną życia ;)
Mój mąż tworzy i produkuje ręcznie robione, projektowane z pomocą fizjoterapeutów i anatomicznie dopasowane szpilki ;)
czerwone najlepsze ;)
cały dzień na obcasach jest do przeżycia;) Produkowane u nas w malej manufakturze polskiej ;)
więcej

Adresy (3)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż
Ubezpieczenia akceptowane pod tym adresem

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

NFZ

Medicover + 1 więcej


Gotówka, Karta płatnicza
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Ubezpieczenia akceptowane pod tym adresem

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

NFZ

Medicover + 1 więcej


Gotówka, Karta płatnicza
Poradnia Wad Płodu i Echokardiografii Prenatalnej Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Oddział Kliniczny Położnictwa i Ginekologii Ruda Śląska Godula
Wincentego Lipa 2, Ruda Śląska

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja ginekologiczna

W jaki sposób ustalane są ceny?

116 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
K
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pani doktor to profesjonalistka w każdym calu. Badanie wykonane dokładnie i bez pośpiechu. Na bieżąco byliśmy informowani z mężem co jest badane. Polecam każdej ciężarnej Panią Doktor.
Uważam jedynie, że sugestie, że przez moją wagę nie zobaczymy wszystkiego były zbędne, ponieważ wszystko zbadaliśmy i zmierzyliśmy bez problemu. Otyłe ciężarne wiedzą, że są grube i tego nie zmienia w czasie ciąży.

A
Lokalizacja: Gyncentrum Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Katowice Inny

Polecam bardzo Panią Doktor, mieliśmy robione u niej drugie i trzecie badanie prenatalne. Mam porównanie do pierwszego badania u innego lekarza i naprawdę to u kogo jest takie badanie robione ma ogromne znaczenie dla samopoczucia pacjenta. Od tej Pani odczuwa się empatię i ciepło co podczas tego typu badań jest naprawdę ważne. Na bieżąco jest tłumaczone co się dzieje, przystępnym językiem. Bardzo dobra komunikacja i atmosfera, aż nie chce się wychodzić z gabinetu. O wysokich kwalifikacjach mozna choćby poczytać w internecie. Oby więcej takich ludzi i takich lekarzy :) dziękujemy.

R
Lokalizacja: Gyncentrum Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Katowice Inny

Badania u pani doktor to czysta przyjemność , mimo ogromnego skupienia i dokładności cały czas nawiązywała z nami kontakt i przystępnym językiem opowiadała co widzi na obrazie USG . Po badaniu byliśmy bardzo zadowoleni i spokojni. Na 2 badania prenatalne wybraliśmy gynecentrum i na 3 również i tylko do dr Warcholinskiej. Ciepła lekarka. Czytając jej dorobek zawodowy ma wiele kursów , szkoleń , specjalizuje się też w echo serca płodu , które za dopłata 100 zł wykonaliśmy również podczas badań.

B
Lokalizacja: Gyncentrum Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Katowice Inny

Na badania prenatalne wybrałam Panią doktor ze względu na ogrom pozytywnych opinii . I są w 100% słuszne . Od początku wizyty lekarka wykazała się życzliwością , empatią , ogromną wiedzą i doświadczeniem. Badania przebiegły w miłej atmosferze , pani doktor wszystko tłumaczyła dokładnie , opowiadała co widzi na usg dokładnie tłumacząc, pokazując obraz maluszka na USG i tłumacząc przystepnym językiem . Przekazując wynik jeszcze raz omówiła badanie , z całego serca polecam. Jestem pod wrażeniem przyjaznego nastawienia do pacjenta i bijącego ciepła od p. Doktor.

J
Lokalizacja: Gyncentrum Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Katowice Inny

Fantastyczna Pani doktor, podczas badania wszystko dokładnie wyjaśnia, odpowiada szczegółowo na wszystkie pytania. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze.

A
Lokalizacja: Poradnia Wad Płodu i Echokardiografii Prenatalnej Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Oddział Kliniczny Położnictwa i Ginekologii Ruda Śląska Godula konsultacja ginekologiczna

Przecudowna Pani Doktor! Wykonywałam u niej wszystkie badania prenatalne i za każdym razem czułam, że jest w 100% zaangażowana, chętna do wyjaśnienia wątpliwości i bardzo profesjonalna. Dodatkowo przekazała namiary na innego specjalistę, którego konsultacja była wskazana. Doceniam spokój, opanowanie oraz ogrom wiedzy Pani Doktor!

K
Lokalizacja: Gyncentrum Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Katowice Inny

Z całego serca polecam wykonywanie tych badań u Pani Doktor Wioletty Rozmus-Warcholińskiej. Badania przeprowadzone bardzo szczegółowo. Przy bliźniakach Pani Doktor wszystko musi sprawdzać x2, przez co czasem może się utworzyć kolejka ale to i tak oznacza że Pani Doktor poświęca odpowiednią ilość czasu, nigdzie się nie spieszy. Wszystko wyjaśnia na bieżąco, rozwiewa wątpliwości Pacjenta i odpowiada na pytania zanim jeszcze Pacjent zdąży je zadać. Jest to wspaniały fachowiec. Została mi Pani Doktor polecona przez mojego ginekologa, że jak badania prenatalne to tylko u tej Pani Doktor ;). Polecam również wykonanie odpłatnie echo serca u Pani Doktor, jest to również bardzo ważne i potrzebne. 2 badania wykonywaliśmy na NFZ, 3 badanie płatne. Można wykupić film z badania że zdjęciami i mieć wspaniała pamiątkę na całe życie ;),

M
Lokalizacja: Gyncentrum Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Katowice Inny

Do Pani doktor trafiłam na badania prenatalne z polecenia mojego ginekologa. Zdecydowanie ja także mogę polecić tę lekarkę innym.
Szczegółowo wykonane badanie, dokładne wyjaśnienia, udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwianie wszelkich wątpliwości.
Pani doktor posiada dużą wiedzę i spore doświadczenie.
Dodatkowo charakteryzuje się ciepłem, empatią, taktem i wysoką kulturą osobistą. Potrafi rozładować stres pacjentki. Nie straszy możliwymi czarnymi scenariuszami, a uspokaja i w razie potrzeby zaleca dalszą diagnostykę. Tłumaczy zawiłości od strony medycznej, a także wskazuje, czym jest statystyka.
Wizyta przebiegła w pozytywnej i miłej atmosferze.
Pani doktor jest gadułą, dlatego nie ma potrzeby wyciągania z niej każdego słowa. Wystarczy aktywnie słuchać.

N
Lokalizacja: Gyncentrum Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Katowice Inny

Jeśli zastanawiacie się jak wygląda anioł w ludzkiej skórze to zachęcam do wizyty u Pani doktor. Żałuje że pierwsze i drugie badania prenatalne robiłam w innej placówce. Trzecie badania i echo serca na najwyższym poziomie. Pani Doktor podchodzi do swojej pracy z pasja, uśmiechem i zaangażowaniem a co najważniejsze nie piętrzy stresu który towarzyszy takiemu badaniu. Bardzo dziękuje i życzę samych sukcesów!

M
Lokalizacja: Gyncentrum Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Katowice Inny

Badanie prenatalne u Pani Doktor to czysta przyjemność!
Z badania wyszłam zachwycona. Wszystko dokładnie pokazane i wytłumaczone.
Rewelacja polecam bardzo!!!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania