Moje doświadczenie
Prowadząc psychoterapię pracuję w podejściu psychodynamicznym. Doświadczenie w pracy z osobami chorymi psychicznie i somatycznie zdobyłam w Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego i w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie. Z dziećmi pracowałam w ramach grupowych i indywidualnych zajęć specjalistycznych w Przedszkolu Samorządowym nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie. Obecnie pracuję jako psycholog w Izbie Celnej w Krakowie. W trosce o jak najlepszą jakość prowadzonej terapii swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Prowadzę psychoterapię indywidualną, poradnictwo psychologiczne, psychoterapię par oraz w uzasadnionych przypadkach psychoterapię online.
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Psychoterapia indywidualna • 100 zł
Badania psychologiczne • 100 zł
Poradnictwo dla rodziców • 100 zł +3 więcej
Poradnictwo psychologiczne • 100 zł
Psychoterapia dzieci • 100 zł
Psychoterapia partnerska • 120 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychologów w pobliżuPublikacje i artykuły
5 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Ewa
Witam.Czas, który poświęciłam na spotkania z Panią Zuzanną, był bardzo dobrą inwestycją. Problemy, które witały mnie co rano, stały się historią. Każdego ranka otwieram oczy ze świadomością, że to jest mój czas i moje życie. Odwaga, której nabrałam już zmieniła wiele. A to dopiero początek. Bardzo dziękuję i gorąco polecam.
Regina
Moim problemem z którym zgłosiłam się do pani Zuzanny była NERWICA, której nabawiam się w mojej pracy, ciągle chodziłam zdenerwowana i nawet błahy powód doprowadzał do wybuchu agresji i silnych reakcji emocjonalnych. Byłam "chora" gdy miałam iść do pracy, z utęsknieniem czekałam na każdy weekend i urlop (bo wtedy czułam sie lepiej). Z czasem dotarło do mnie że potrzebuje pomocy...i właśnie tę pomoc uzyskałam u pani Zuzanny.
Dziękuje bardzo.
Twoje konto zostało usunięte
Serdecznie dziękuję Pani Zuzannie, a tym którzy się zastanawiają polecam. Zgłosiłem się z kryzysem, a pomoc którą otrzymałem cały czas przekłada się na moje życie. Praca jaką włożyłem w terapię opłaciła się.
Odpowiedzi na pytania
14 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Od pewnego czasu mamy problem z 15 letnim synem. Nie słucha się nas, nie wykonuje obowiązków domowych, o co go nie poproszę to jest afera, że on musi to robić, że nie jest gosposią itp. Suma sumarum po moim 5 czy 10 upomnieniu jest to zrobione ale z wielkim fochem. Cały dzień siedzi przed komputerem i słucha Hip-Hopu Rapu - nie znam się na tej muzyce ale słyszę w niej dużo przekleństw i zaczynam się martwić. Zauważyłam też , że syn pisze opowiadania , ale są to opowiadania o harakterze horroru...Ponadto ogląda w internecie tylko filmy gdzie występuje agresja... Sam również jest agresywny w stosunku do mnie do matki jak i ojca. Syn jest bardzo podatny na wpływ kolegów i otoczenia. Staram się z nim rozmawiać ale on na moje rady nic nie odpowiada ( jednym uchem wleci drugim wyleci). Gdy zapytałam go czy ma zamiar coś zrobić ze swoim zachowaniem odpowiedział, że nie. Syn jest bardzo zamknięty w sobie, nie chce rozmawiać z rodzicami ( chyba, że coś chce np nowy telefon, laptop ale gdy mu odmawiamy to jest obrazony wraca do komputera słuchawki na uszy - nic go nie interesuje) do rozmowy służy mu komunikator obecnie popularny facebook. Na nasze próby rozmowy zawsze reaguje agresją i słowa jakie od niego możemy usłyszeć to - nie wiem, nie, co mnie to obchodzi, nie wasza sprawa... Zastanawiamy się nad wizytą u psychologa bo nas rodziców nie chce słuchać...
Proszę o pomoc..
Witam serdecznie,
w zaistniałej sytuacji zachęcam do kontaktu z terapeutą rodzinnym (systemowym). Perspektywa wysłania samego dziecka do psychologa może się wydawać z pozoru sensowna, bo to w jego zachowaniu upatrujemy problemu, ale takie stawianie sprawy może wywołać większy opór w młodym, zbuntowanym człowieku. Wspólne sesje stworzą przestrzeń do rozmowy i prawdopodobnie pozwolą uniknąć sytuacji, w której syn poczułby się jako winny całej sytuacji. Ponadto będziecie się Państwo mogli wzajemnie usłyszeć i zrozumieć jak Wasze zachowania napędzają kryzysowe sytuacje. Moim zdaniem warto udać się do specjalisty ponieważ często trudno orzec, czy zachowanie dziecka wynika z normalnej linii rozwojowej czy jest pierwszym symptomem poważniejszego problemu zdrowotnego.
Życzę dużo zdrowia dla całej Pani rodziny.
Zuzanna Maryańczyk-Sitarz
Mam problem ze swoją 18-to letnią córką,która od dłuższego czasu mówi mi tłumaczy że zamierza się zabić bo nie widzi sensu dalszego życia ,planuje to zapisuje na kartkach ba nawet prosi żebyśmy zrobiły to razem.Ona nie chce iść do psychologa .Nie wiem już co robić?Rozmawiam z nią tłumacze że jeszcze tyle przed nią .Ona kończy właśnie liceum i nie wie co dalej.Co mam robić ? Jak pomóc? Wiem że ma niską samoocenę,że nie ma za dużo przyjaciół ,siedzi prawie zawsze zamknięta w swoim pokoju. Jak mogę jej pomóc????
Witam serdecznie,
na podstawie tego co Pani opisuje, córce towarzyszą nie tylko myśli, ale i tendencje samobójcze. Być może zabrzmi to jak truizm, jednak stan córki wskazuje na bezpośrednie zagrożenie życia, co kwalifikuje ją do leczenia szpitalnego bez zgody. W sytuacji choroby pełnoletniego pacjenta to bardzo ważna informacja. Córka potrzebuje leczenia żeby wydobrzeć, szanse na to, że przejdzie jej samo są niewielkie. Zachęcam Panią do osobistego kontaktu z profesjonalistą, być może w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W trakcie rozmowy łatwiej będzie zaplanować postępowanie.
Pozdrawiam serdecznie.
Zuzanna Maryańczyk-Sitarz
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Zaburzenia nastroju w Krakowie
Zaburzenia emocjonalne w Krakowie
Zaburzenia osobowości w Krakowie
Niskie poczucie własnej wartości w Krakowie
Zaburzenia psychosomatyczne w Krakowie
Zaburzenia w relacjach międzyludzkich w Krakowie
Zaburzenia odżywiania w Krakowie
Zaburzenia psychiczne w Krakowie
DDA - dorosłe dzieci alkoholików w Krakowie
Więcej (15)