Moje doświadczenie

Nazywam się Ada Obrączka

Jestem psychologiem, psychoterapeutką w trakcie certyfikacji, absolwentką studiów psychologicznych, ukończyłam 4 letnie całościowe szkolenie w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Na co dzień pracuję jako psychoterapeuta w Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Chorzowie.

Pracuję w podejściu psychodynamicznym metodą skoncentrowaną na przeniesieniu (TFP).

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w szpitalach klinicznych w Krakowie, korporacjach medycznych, szkole podstawowej dla dzieci ze spektrum autyzmu, zakładach karnych oraz aresztach śledczych. Obecnie pracuję w Centrum Zdrowia Psychicznego jako psychoterapeuta.

Doświadczenie zawodowe które zdobywałam w tak wielu miejscach, miały zróżnicowany charakter pracy psychologa jak i potrzeb osób, którym udzielałam pomocy. Tak różnorodne podejście umożliwiło mi w sposób elastyczny oraz właściwy dostosować techniki pracy do trudności jakie wnosił pacjent.


W podejściu, którym proponuję pacjentom niezwykle ważna jest dla mnie relacja terapeutyczna czyli kontakcie terapeuty z pacjentem.

W tejże relacji zachodzą te same procesy jak i w innych relacjach pacjenta. Terapeuta poprzez wskazanie tych zależności daje sposobność na uświadomienie nieświadomych motywów kierujących zachowaniem pacjenta, myśleniem czy też działaniem.

W efekcie dzięki terapii pacjent uzyskuje większą kontrolę nad swoim życiem wewnętrznym oraz możliwość bardziej zamierzonego podejmowania decyzji, w jaki sposób tworzy relacje interpersonalne a także jaki kształt przybierają jego myśli oraz działania.
Powyższy sposób pracy uznawany jest za skuteczny ponieważ dla wielu pacjentów niesie trwałą zmianę w funkcjonowaniu.
Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.
więcej

Adres

Ada Obrączka Gabinet Psychoterapii i Wsparcia Psychologicznego
Mikołaja Kopernika 2/8, Katowice


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka

NIP

9542828639

Adres firmy

Mielęckiego nr 10 lok. 503, Katowice

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna

170 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna

170 zł

Psychoterapia

170 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

9 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
L
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Ada Obrączka Gabinet Psychoterapii i Wsparcia Psychologicznego

Polecam Panią Adę, pierwsze spotkania konsultacyjne przebiegły w dobrej atmosferze, pani Ada opowiedziała w jaki sposób pracuje oraz jaki jest dalszy plan na wspólną współpracę

mgr Ada Obrączka

Dziękuję bardzo za opinię!

A
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Ada Obrączka Gabinet Psychoterapii i Wsparcia Psychologicznego konsultacja psychoterapeutyczna

Polecam wizytę, przyjazna atmosfera i profesjonalne podejście

mgr Ada Obrączka

Dziękuję bardzo za opinię!

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Ada Obrączka Gabinet Psychoterapii i Wsparcia Psychologicznego

Moje pierwsze spotkanie z p. Adą spowodowało, że zdecydowałam się na terapię.
Świetna specjalistka, merytoryczna, konkretnie podchodząca do tematu, a przede wszystkim dobry człowiek.
Polecam z całego serca terapię z panią Adą!

mgr Ada Obrączka

Najmocniej dziękuję za opinię!

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Ada Obrączka Gabinet Psychoterapii i Wsparcia Psychologicznego Konsultacja psychologiczna

Pani terapeutka była kompetentna oraz życzliwa. Profesjonalna pomoc w kryzysach psychicznych.

mgr Ada Obrączka

Dziękuję bardzo za opinię!

D
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Ada Obrączka Gabinet Psychoterapii i Wsparcia Psychologicznego

Od dwóch lat uczęszczam na terapię do Pani Ady i jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Dzięki jej profesjonalizmowi i głębokiej znajomości nurtu terapeutycznego, w którym pracuje, lepiej zrozumiałem swoje trudności.

mgr Ada Obrączka

Dziękuję bardzo za opinię!

A
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinety Psychoterapii Na Rymera konsultacja psychoterapeutyczna

Pozytywne wrażenie po pierwszej wizycie. Pani psycholog/psychoterapeuta opowiedziała w jaki sposób prowadzi terapię, zapytała o motywację wizyty i ustaliłyśmy cele.

N
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinety Psychoterapii Na Rymera Psychoterapia

Długo zastanawiałam się nad podjęciem terapii. Pani Ada potrafi wytworzyć atmosferę zrozumienia i akceptacji co było dla mnie niezwykle ważne. To osoba ciepła, wrażliwa, która z uwagą słucha. Polecam Panią Adę!

A
Lokalizacja: Gabinety Psychoterapii Na Rymera Psychoterapia

Nie raz podczas terapii dopadały mnie chwile zwątpienia i kryzysu, ale z perspektywy czasu widzę, że warto było. Chociaż sam proces był trudny, czuję, że obecnie jakość mojego życia istotnie wzrosła, a sama stałam się bardziej świadomą siebie. Pani Ada była pełna empatii oraz zrozumienia, od początku wzbudzała we mnie poczucie zaufania, które z czasem się tylko umacniało. Polecam wszystkim zmagającym się z kryzysami i trudnościami ze swoją samooceną.

S
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pani Ada pomogła mi uporządkować, "poukładać" kilka spraw i spojrzeć na ważne dla mnie kwestie z innej perspektywy. Dla mnie ważne było to, że czułam się zrozumiana i nieoceniana podczas naszych spotkań.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

38 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam. Latem miałem niestety sytuację, w wyniku której mocno się przegrzałem i przestałem się pocić. Tego samego dnia udałem się do lekarza, który po podstawowych badaniach zlecił jedynie picie elektrolitów. Ponieważ ciągle mi to nie dawało spokoju, odczuwałem cały czas jakiś lęk, poszedłem zrobić badania krwi (pełna morfologia, sód, potas, kortyzol), które - poza lekko podniesionym kortyzolem (24,7 z zakresu 4,82 do 19,5) - wyszły książkowo. Pare dni później w trakcie spaceru dostałem ataku paniki, udałem się do szpitalnego internisty opisując sytuację stwierdził, że z takimi rzeczami to do rodzinnego i wystawił receptę na hydroksyzynę. Po tej sytuacji miałem cały czas temperaturę 37 stopni, znów udałem się do lekarza rodzinnego, który zrobił na miejscu dokładne badania, w tym CRP i EKG, zlecił bardziej rozszerzone badania krwi i moczu, które również nic nie wykazały. Kolejne kilka dni temperatura utrzymywała się nadal na poziome 37, w tym ciągłe napięcie nerwowe. Będąc już raczej pewnym, że jest to wina silnego stresu próbowałem różnych relaksacji i w pewnym momencie w ciągu kilku sekund poczułem jak temperatura ze mnie zeszła. Zaprzestałem robienia kolejnych badań ale do tej pory co jakiś czas odczuwam napięcie, jakiś niepokój, jakby miało się coś stać, czasem odczuwam uciski w głowie, czasem w klatce, czasem uczucie drętwienia twarzy, czasem uderzenie gorąca, ale cały czas odczuwanie temperatury mam w pewnym sensie otępiałe, czuje mocniejsze zimno, ale normalnej temperatury np pokojowej jakbym nie odczuwał wcale, również od tamtego momentu nie zauważyłem abym jakoś szczególnie się pocił nawet w trakcie pracy fizycznej. Ciągle mnie to niepokoi i nie wiem czy mam się udać do lekarza rodzinnego, neurologa czy może psychologa. Proszę o radę

Na podstawie Pana opisu można uznać że objawy o których Pan piszę mogą mieć podłoże psychosomatyczne. Ważne jest to aby ustalić czas trwania tychże objawów, w jaki sposób one utrudniają Panu codzienne funkcjonowanie. Niewykluczone że objawy które Pan opisuję mają charakter ataku paniki w związku z czym ważne jest to aby rozpoznać w jakich okolicznościach objawy te się pojawiają, jakie towarzyszą temu myśli oraz przyjrzeć się Pana historii czy w ostatnim czasie nie nastąpiły w Pana życiu jakieś zmiany. Zachęcam do skorzystania z konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz rozważyć konsultację z psychoterapeutą.

mgr Ada Obrączka

Pytanie dotyczące zaburzenia nastroju

Witam,
Od jakiegoś czasu (przynajmniej kilka miesięcy) zauważyłem u siebie dziwną zmianę nastroju czy też podejścia do wszystkiego do okola. Mianowicie z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień jestem coraz bardziej nerwowy. Więcej krzyczę na dzieci nie zależnie od zaawansowania przewinienia. Nawet jak sam coś zrobię nie tak to praktycznie używam gorszych i bardziej rygorystycznych określeń niż zwykle co do siebie. Praktycznie nie jestem w stanie znaleźć nic pozytywnego czy ciekawego w tym co córka mi opowiada chociaż kiedyś miałem z nią na prawdę dobry kontakt. Mam tylko ochotę żeby poprostu zamilkła i dała mi spokój. Mimo tego że mam wyrzuty sumienia po kolejnym krzyku na dzieci to nie jestem w stanie nic z tym zrobić. W pracy zauważyłem że jestem bardziej nerwowy niż zwykle do swoich ludzi z zespołu, więc nie jest to tylko związane/widoczne w domu. Poza tym , nie zauważyłem żadnych innych objawów. Na pewno nic więcej niż zwykłe - jestem często senny ale to zasadniczo bardziej spowodowane zmianą diety która nie do końca współpracuje z moja insuliodpornoscia (lub już cukrzyca bo ostatnie badania były z 6 lat temu).

Na początku zachęcam Pana do tego aby zadbać o swoje podstawowe potrzeby jak sen, niewykluczone że dieta którą Pan stosuję nie do końca korzystnie wpływa na Pana organizm w związku z czym warto wykonać podstawowe badania z którymi warto udać się do dietetyka. W kontekście Pana rozdrażnienia,warto zwrócić uwagę dlaczego akurat dane wydarzenie powoduję w Panu złość, dzięki temu "zatrzymaniu" będzie mógł Pan rozpoznać jakie Pana potrzeby ulegają frustracji. Jeżeli trudności które Pan opisuję zaczęłyby się coraz to bardziej nasilać zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą.

mgr Ada Obrączka
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania