Moje doświadczenie

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, PTP (nr 888) oraz PTPI (nr 64), superwizor PTPI (nr 7), terapeuta Play Therapy

Ukończyła społeczną psychologię kliniczną w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej, ponadto Akademię Ekonomiczną w Katowicach. Uczestniczyła w szkoleniu z zakresu Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ukończyła całościowe czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Studium Pomocy Psychologicznej dla Par organizowane przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Doświadczenie zdobywała podczas staży klinicznych m.in. na I i II Oddziale Leczenia Nerwic oraz w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, a także w Ośrodku leczenia uzależnień „Goplańska”.

Prowadzi w Warszawie Poradnię PsycheBalans.

Prowadzi terapię par, małżeństw, rodzin oraz indywidualną osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej oraz Polskiego Towarzystwa Play Therapy..

Pracuje z osobami:
◦przeżywającymi kryzysy małżeńskie i rodzinne
◦przeżywającymi kryzysy życiowe, zawodowe
◦przeżywającymi wypalenie zawodowe
◦borykającymi się z niskim poczuciem własnej wartości
◦doświadczającymi trudności w relacjach, poczucia zagubienia oraz niezrozumienia
◦mającymi potrzebę rozwoju osobistego
◦poszukującymi celu i sensu własnego życia
◦cierpiącymi z powodu lęku, obniżonego nastroju, depresji
◦przeżywającymi traumatyczne doświadczenia
Zajmuje się również problemami wychowawczymi oraz prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych
więcej

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci ubezpieczeni i prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 3 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Psychoterapia

250 zł

Psychoterapia indywidualna

250 zł

Psychoterapia online

250 zł

Psychoterapia dzieci

250 zł

Psychoterapia partnerska

300 zł

+ 2 usługi

W jaki sposób ustalane są ceny?

3 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
K

Kamila

Lokalizacja: PsycheBalans

Pani Agnieszka pomogła nam w uratowaniu wieloletniego związku, wykazała się dużą cierpliwością i empatią. Pomogła nam dojść do rozwiązań, które odmieniły nasze życie i uratowały miłość. Gorąco polecamy wizytę i terapię u Pani Agnieszki!

mgr Agnieszka Lorek-Groniewska

Bardzo Pani dziękuję. Agnieszka Lorek-Groniewska

A

ag.fa

Numer telefonu zweryfikowany

Przez rok bycia w terapii u Pani Agnieszki, nauczyłem się bardzo dużo o sobie samym, mogłem zobaczyć siebie z innej strony, innymi oczyma. Nie zawsze było łatwo, ale koniec końców powoli stawałem się gotów by wprowadzać zmiany w życie. Pani Agnieszka była empatyczna podczas spotkań, co ułatwiało mi poruszanie nawet bardzo trudnych tematów.

mgr Agnieszka Lorek-Groniewska

Bardzo dziękuję. Agnieszka Lorek-Groniewska

Pacjent

Numer telefonu zweryfikowany

Wysokiej klasy specjalistka, której problem nie przesłania człowieka. Wsłuchuje się w jego potrzeby, pomaga dotrzeć do własnego ja. Nie epatuje radami, lecz snuje nić dzięki, której samodzielnie możemy dotrzeć do kłębka i zażegnać kryzys. Niezwykle mądra osoba, doskonały obserwator, jej opinie zawsze trafiają w sedno.

mgr Agnieszka Lorek-Groniewska

Bardzo dziękuję. Agnieszka Lorek-Groniewska

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

8 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące depresja

Dzień dobry Zawsze byłam zadowoloną, szaloną osobą. Tysiąc pomysłów na minute. Czerpałam z życia radość, cieszyłam się z każdego dnia. Pewnego dnia poczułam niepokój, później lęk, brak chęci do życia, myślałam po prostu, że mam. Gorszy dzień, tydzień, miesiąc, a teraz zdałam sobie sprawę, że to robi się coraz bardziej nasilone. Nie mam ochoty wstawać rano z łóżka, bo… mam różne myśli. Oczywiście te negatywne. Czytając w internecie rożnego rodzaju artykuły, dowiedziałam się, że są to objawy depresji. Proszę mi pomoc. Co to jest?

Dzień dobry,
Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o tym, że Pani cierpi na depresję. Warto udać się do lekarza psychiatry, który postawi diagnozę i zaleci farmakoterapię jeśli ona okaże się konieczna. Warto również udać się psychoterapeuty, z którym będzie miała Pani okazję przyjrzeć się swoim problemom i będzie Pani mogła znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji. Być może okaże się, że bez farmakoterapii można poradzić sobie z trudnościami. Psychoterapia jest ważnym elementem zarówno w wychodzeniu z depresji jak również w profilaktyce nawrotów. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Agnieszka Lorek-Groniewska

mgr Agnieszka Lorek-Groniewska

Pytanie dotyczące depresja

Jak mogę wyleczyć depresje poporodową? Jestem kilka tygodni po urodzeniu. Przez to nie potrafię kochać swojego nowo narodzonego dziecka. Odczuwam także do siebie wielką niechęć. Gdy patrzę w lustro to mam ochotę sobie coś zrobić. Mój wygląd po ciąży mnie przytłacza.

Witam Panią,
Treści zawarte w Pani pytaniu brzmią niepokojąco. Szczególnie zaniepokoiło mnie zdanie napisane przez Panią: „Gdy patrzę w lustro to mam ochotę sobie coś zrobić”.
Badania naukowe pokazują nierealistyczne oczekiwania kobiet cierpiących na depresję poporodową wobec siebie samych. Często chcą być idealnymi matkami, żonami i dbać o rozwój zawodowy. Stawiają sobie tak wygórowane oczekiwanie, że sprostanie nim nie jest możliwe. W wyniku czego czują się jeszcze gorzej. Być może jest tak również w Pani przypadku.
Rekomenduję Pani skorzystanie z porady lekarza psychiatry oraz udanie się po pomoc do psychoterapeuty indywidualnego. W przypadku ciężkich stanów depresyjnych istnieje konieczność skorzystania z farmakoterapii lub innych form leczenia medycznego natomiast może okazać się, że psychoterapia indywidualna jest wystarczająca w poradzeniu sobie z depresją poporodową, co zazwyczaj się zdarza w przypadkach lekkich stanów depresyjnych.
Psychoterapię indywidualną stosuje się jako formę leczenie w pierwszej konieczności z uwagi na laktację. Natomiast przypadek każdej kobiety jest inny więc powinien być przeanalizowany przez lekarza wraz z zainteresowaną kobietą pod kątem obciążeń i korzyści z danego sposobu leczenia. Warto wiedzieć, że istnieją już leki antydepresyjne nowej generacji, które są przepisywane kobietom cierpiącym na depresję poporodową.
Pozdrawiam
Agnieszka Lorek-Groniewska

mgr Agnieszka Lorek-Groniewska
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania