Moje doświadczenie

Jako psychoterapeuta pracuję od 15 lat i specjalizuję się w podejściu ericksonowskim opartym m.in. na pracy na zasobach z wykorzystaniem np. hipnozy. Problemy, z jakimi najczęściej zgłaszają się do mnie pacjenci to zaburzenia lękowe, depresja, kryzys w związku, problemy adaptacyjne, stres, zaburzenia odżywiania. Jestem również realizatorem ogólnopolskiego programu Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, stąd pracuję również z rodzicami, którzy chcą bardziej świadomie wychowywać swoje dzieci lub zgłaszają już zaistniały problem.
Obecnie pracuję w PZP w Szpitalu Powiatowym w Oleśnie, Ośrodku Leczenia Zaburzeń Odżywiania Soteria Anamija ora Centrum Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży i prowadzę prywatny gabinet w Opolu.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Sekcji Naukowej Psychoterapii i w ramach tego towarzystwa jestem w procesie certyfikacji.
więcej

Adres

Gabinet Psychologiczno-Psychoterapeutyczny Aleksandra Kowal
ul.Piotrkowska 11, Opole

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Psychoterapia indywidualna

100 zł

Psychoterapia depresji


Psychoterapia partnerska


Psychoterapia rodzinna


W jaki sposób ustalane są ceny?

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
B

Barbara

Lokalizacja: Gabinet Psychologiczno-Psychoterapeutyczny Aleksandra Kowal depresja

Dla mnie rewelacja. Szybki kontakt. Pełne zaangażowanie na problem. Terapeutka którą mogę każdemu polecić !!!
Pani Olu, dziękuję za opiekę i pomoc:)

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mam za sobą nerwicę lękową, ataki paniki ... unikanie życia społeczego, ogólnie negatywne nastawienie do życia. Na szczęście przeszłam leczenie antydepresantami i terapię u wspaniałej terapeutki,dzięki której zrozumiałam co to jest prawdziwe życie a nie szara egzystencja. Wreszcie czuję,że żyję na maksa.. Myślę pozytywnie( negatywne myśli staram sie zwalczać), stawiam sobie cele i spełniam marzenia... Jakiś czas temu przyszedł mi do głowy pomysł aby wrócić do nauki i zacząć się uczyć czegoś nowego dzięki czemu znajdę normalną pracę,która będzie dawać mi satysfakcję..(Póki co, nie czuję abym odkryła swoje powołanie). Kilkanaście lat temu marzyłam o studiowaniu psychologii, ale bałam się,że na studiach ludzie zwyczajnie mnie wyśmieją... osoba z problemami która chce pomagać innym w ich problemach.. Po mojej terapii, czuję jakaś dziwną potrzebę aby pomagać innym ludziom tak jak moja terapeutka pomogła mnie....Wiem,że osoba po psychologii nie musi zajmować się tylko terapią, ale nie jestem do tego przekonana. Z drugiej strony, nie chcę kiedyś żałować,że nie spróbowałam. Bardzo proszę o poradę.

Przejście psychoterapii nie jest żadnym przeciwwskazaniem do studiowania psychologii i bycia psychologiem. Czasem ma to wręcz dodatkową wartość. Często pomocy udzielają osoby, które same kiedyś pokonały podobny problem. Poza tym po studiach psychologicznym można robić wiele rzeczy, nie tylko psychoterapię.

mgr Aleksandra Kowal

Pytanie dotyczące myśli samobójcze

Dzień dobry,
Mam znajomą, która od dwóch lat uczęszcza na psychoterapię. Przyznała się, że kilka dni temu próbowała popełnić samobójstwo, ale nie powiedziała o tym swojemu psychologowi. Boi się jego reakcji. Stąd moje pytanie, jak psycholog/psychoterapeuta może zareagować na taką informację od swojego pacjenta? Czy może umieścić go bez jego zgody w szpitalu psychiatrycznym?

Rzeczywiście jest tak, że jeśli psycholog uzna, że zgłoszone myśli mogą zostać zrealizowane, ma obowiązek wezwać pogotowie.

mgr Aleksandra Kowal

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.