Moje doświadczenie

DOJŚCIE OD UL. HAWELAŃSKIEJ Z PODWÓRKA GDZIE JEST ALIOR BANK - DRUGA KLATKA ZARAZ PO TYLNYM WEJŚCIU DO PKO.
Zapraszam Państwa do pracy online która jak wynika z badań ma taką samą skutecznośc jak praca w trybie stacjonarnym. Starałam się zapewnić Państwu w tym celu dobrej jakości sprzęt tak aby spotkania nie różniły się komfortem. Proszę pamiętać o tym iż płatności odbywają się na konto firmy pośredniczącej ze Znanym Lekarzem i nieuiszczenie wpłaty przy rejestracji powoduje automatyczne anulowanie wizyty w ciągu 30 minut. Jeśi Państwo opłacili i chcieliby zrezygnować to jest to możliwe do 24 godzin przed terminem wizyty. Potem opłata przepada ponieważ planuję dla każdego z Państwa czas z wyprzedzeniem. Przy anulowaniu wizyty w odpowiednim czasie z informacji Pacjentów wynika iż środki zwracane są szybko ( nie wiem natomiast jak jest podczas weekendu ). Proszę też wziąć pod uwagę, że kliknięcie w kalendarz " Adres " to rezerwacja wizyty w gabinecie a wybranie " Online" to spotkanie zdalne. Jako pierwszy niestety wyświetla się " Online". W razie pomyłki można odwołać i od nowa zarezerwować konsultację stacjonarną. Ważne też aby Państwo którzy korzystają po raz pierwszy wcześniej zorientowali się gdzie znajduje się gabinet. Na drzwiach mamy dużą informację, natomiast na domofonie nr 3 znajduje się inne nazwisko ale na ten właśnie proszę dzwonić.
O mnie:
Aktualnie mój staż kliniczny czyli praca w poradniach i na oddziałach szpitalnych wynosi 7 tysięcy godzin zegarowych w ramach NFZ. W swojej pracy klinicznej w ramach NFZ od połowy 2022 roku skupiłam się wyłącznie na znakomitym ośrodku ktorym jest Szpitalu MSWiA w Zlocieńcu któremu podległe jest Centrum Zdrowia Psychicznego "typu B" w Drawsku Pomorskim zajmujące I miejsce w kraju pod wzgędem skuteczności leczenia w ramach idei psychiatrii środowiskowej. Pracuję tam w Poradni Zdrowia Psychicznego i na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym.
Jestem psychologiem o specjalności klinicznej oraz psychoterapeutą w trakcie czteroletniego całościowego studium psychoterapii poznawczo - behawioralnej ( 3 rok z 4 ). Ukończyłam jednolite studia magisterskie na wydziale psychologii a wcześniej pięcioletnie studia pedagogiczne na wydziale psychopedagogiki. Mam za sobą oprócz aktualnego całościowego kształcenia w Studium Psychoterapii także czteroletnie kształcenie w szkołach psychoterapii - trzy lata psychoterapii poznawczo - behawioralnej ( dorosłych oraz dzieci i młodzieży ) oraz rok kształcenia w systemowej szkole psychoterapii ( indywidualnej i rodzin ). Posiadam uprawnienia do prowadzenia grupowych zajęć warsztatowych oraz warsztatów na wyższych uczelniach. Pracowałam jako psycholog w Wojewódzkim Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gorzowie Wlkp. na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności oraz na Oddziale Noworodkowym z Pododdziałem Intensywnej Opieki Nad Noworodkiem. Byłam członkiem trzyosobowego zespołu Hospicjum Prenatalnego, które utworzyliśmy wspólnie z lekarzami i dyrekcją Szpitala. Pełniłam rolę psychologa szkolnego w Zespole Szkół nr 12 w Gorzowie Wlkp. Pracowałam w Poradni Zdrowia Psychicznego w Szpitalu w Międzychodzie oraz Hospicjum Domowym podległemu Poradni. Opiekowałam się też szpitalnymi oddziałami somatycznymi w Międzychodzie. Pracowałam także w Poradni Zdrowia Psychicznego Szpitala w Szczecinku a także w Poradni Psychologicznej Ośrodka Terapeutycznego Szansa w Gorzowie Wlkp. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Pracuję zgodnie z etyką zawodu psychologa.
Poniżej kilka zdań na temat nurtu psychoterapeutycznego w którym pracuję i który jest mi najbliższy.
Psychoterapia poznawczo–behawioralna zwana także terapią kognitywno–behawioralną (cognitive–behavioral therapy – CBT), jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz problematycznych zachowań. Charakteryzuje się ustrukturowanym i zorientowanym na określone cele i problemy sposobem współpracy terapeuty i klienta/pacjenta.

Czym CBT różni się od innych nurtów?
W porównaniu z innymi rodzajami psychoterapii jest określana jako metoda krótkoterminowa – trwa zwykle kilkanaście do kilkudziesięciu spotkań (raz w tygodniu). Choć pierwotnie powstała z myślą o leczeniu depresji, jest z powodzeniem stosowana także w leczeniu innych zaburzeń nastroju (m.in. dystymia, choroba dwubiegunowa), zaburzeń lękowych (m.in. lęk paniczny, fobia społeczna, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne), zaburzeń osobowości, odżywiania, uzależnień a także w zaburzeniach psychotycznych. Jej skuteczność w terapii różnych problemów psychicznych wykazano w bardzo dużej ilości wiarygodnych badań klinicznych.

U podstaw terapii poznawczo–behawioralnej leży założenie, że poprzez zmianę dezadaptacyjnego (błędnego, rodzącego cierpienie) sposobu myślenia można uzyskać zmianę nastroju i zachowania. Terapeuta stosuje techniki CBT aby pomóc pacjentowi/klientowi zweryfikować własne wzorce myślenia i własne przekonania oraz zastąpić „błędy w myśleniu” bardziej realistycznymi i efektywnymi myślami, redukując w rezultacie dyskomfort i ograniczając samoograniczające zachowania. Terapia poznawczo–behawioralna pozwala zastąpić nie sprawdzające się sposoby radzenia sobie, myślenia, odczuwania i zachowania się bardziej użytecznymi, bardziej „sprzyjającymi właścicielowi”. CBT zakłada że „posiadane” sposoby reagowania myślami, uczuciami i zachowaniami zostały wyuczone w toku rozwoju jednostki, a w związku z tym możliwe jest oduczenie się ich (w sprzyjających okolicznościach) lub nauczenie się nowych sposobów funkcjonowania. Mówiąc prościej, każdy może się nauczyć myśleć o sobie, świecie, innych ludziach w sposób bardziej sprzyjający jego dobremu codziennemu funkcjonowaniu.

Terapeuta poznawczo–behawioralny posługuje się w pracy z klientem/pacjentem różnymi technikami CBT, do których należą m.in.:

dialog sokratejski
– metoda polegająca na umiejętnym zadawaniu pytań przez terapeutę, w sposób umożliwiający klientowi/pacjentowi samodzielne zidentyfikowanie błędów lub zafałszowań we własnym myśleniu. Metoda nawiązuje do greckiego filozofa Sokratesa, który zasłynął między innymi z charakterystycznego sposobu dyskutowania z rozmówcami, których poglądów nie podzielał. Poprzez samo zadawanie pytań pozwalał im odkryć błędy logiczne we własnym rozumowaniu,

zapis myśli
– metoda polegająca na rozwinięciu umiejętności bardziej uważnego, świadomego i zdystansowanego przyglądania się własnym myślom w celu samodzielnego identyfikowania błędów i zniekształceń w ich treści. Uwzględnia systematyczne spisywanie myśli w określony sposób oraz ich ustrukturowaną analizę,

zadania domowe
– pomagają w sposób empiryczny (doświadczalny) badać i weryfikować posiadane przekonania. Np. jeśli ktoś jest głęboko przekonany, że z powodu wstydu „nie potrafię inicjować rozmowy z innymi”, może wspólnie z terapeutą ustalić zadanie by zapytać 5 przypadkowych osób o godzinę, pogodę, drogę itp. Zadania pomagają także utrwalać i rozwijać nowe umiejętności i sposoby radzenia sobie,

ekspozycja
– w przypadku zaburzeń lękowych, ekspozycja oznacza świadome, planowane i celowe narażenie się na obiekt lęku (np. pająka, uczucie duszności, przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu) by oduczyć się lękowej reakcji, oswoić lęk i nauczyć się reagować w bardziej adaptacyjny sposób. Ekspozycja może przyjąć formę tzw. systematycznej desensytyzacji – stopniowego, kontrolowanego oswajania lękotwórczego obiektu,

przeformułowanie poznawcze
– polega na stopniowym zastępowaniu „starych, niefunkcjonalnych” przekonań bardziej adekwatnymi i służącymi danej osobie. Motorem przeformułowania przekonania może być m.in. dialog sokratejski, ekspozycja lub inny eksperyment behawioralny.
Można powiedzieć że w ramach terapii poznawczo–behawioralnej terapeuta i klient/pacjent działają jak zespół badawczy i wspólnie poszukują nieoptymalnych sposobów myślenia, czucia i zachowania się oraz sposobów najskuteczniejszej i najlepszej dla klienta/pacjent
więcej

Adresy (2)


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja psychologiczna (opis) • 170 zł

Interwencja kryzysowa (opis) • 170 zł

Konsultacja online (opis) • 170 zł +1 więcej

Psychoterapia indywidualna (opis) • 170 zł


Zapłacisz podczas umawiania konsultacji online. Czekamy na Twoją płatność 30 minut – jeśli w tym czasie nie zostanie zrealizowana, będziemy musieli odwołać Twoją rezerwację.

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się z serwisem ZnanyLekarz.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Najpóźniej 30 minut przed wizytą dostaniesz SMS oraz e-mail z linkiem do konsultacji online. Połączysz się z telefonu lub komputera.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


NIP

7791592330

Adres firmy

gen. Władysława Sikorskiego 135 / 3, Gorzów Wielkopolski
Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej
ul. Sikorskiego 131/3, Gorzów Wielkopolski


Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
95 788..... Pokaż numer


NIP

7791592330

Adres firmy

gen. Władysława Sikorskiego 135 / 3, Gorzów Wielkopolski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna

170 zł

Interwencja kryzysowa

170 zł

Konsultacja online

170 zł

Psychoterapia indywidualna

170 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

20 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
J
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Konsultacja psychologiczna

Polecam.profesjonalizm,bardzo dobre podejście do pacjenta

T
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej Konsultacja psychologiczna

Bardzo trafiony wybor, wspanialy kontakt jak i zaangazowanie. Wszystko na bardzo duzy plus, bardzo polecam.

mgr Aleksandra Rajtar

Dziękuje bardzo Panie Tomaszu !

A
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej Konsultacja psychologiczna

Dziękuję Pani psycholog za diagnozę mojego dziecka, sprawnie i fachowo .Polecam wizyty u Pani dr. Aleksandry Rajtar.

mgr Aleksandra Rajtar

Dziękuję bardzo za zaufanie

K
Płatność i wizyta zweryfikowane
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej Konsultacja psychologiczna

Polecam wizytę u Pani Aleksandry. Byłam pierwszy raz ale nie ostatni. Jestem zadowolona z przebiegu wizyty . Podejście do pacjenta oraz zaangażowanie w problem jest na najwyższym poziomie.

mgr Aleksandra Rajtar

Dziękuję bardzo Pani Klaudio :)

M
Płatność i wizyta zweryfikowane
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej psychoterapia indywidualna

Podejście do pacjenta 10/10, rzeczowość i zaangażowanie widoczne na starcie

mgr Aleksandra Rajtar

Dziękuję bardzo :)

E
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej Konsultacja psychologiczna

Po pierwszej wizycie Córka jest zadowolona i napewno będzie kontynuować leczenie

mgr Aleksandra Rajtar

Cieszę się i pozdrawiam serdecznie ::)

A
Płatność i wizyta zweryfikowane
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej psychoterapia indywidualna

Pani Psycholog nie tylko pomaga zidentyfikować problem, ale także rozbiera go na czynniki pierwsze, co bardzo ułatwia zrozumienie i przepracowanie trudności. Pani Aleksandra potrafi słuchać i pomaga znaleźć rozwiązanie najtrudniejszych sytuacji. To prawdziwa profesjonalistka z sercem na dłoni. Jestem w trakcie terapii, ale bardzo mi się podoba podejście i sposób w jaki jest przeprowadzane spotkanie.Polecam z calego serca Panią Aleksandrę, mogłoby być więcej takich specjalistów :)

mgr Aleksandra Rajtar

Bardzo dziękuję za opinię Pani Olu i cieszę się, że Pani służy moja praca ⚘️

J
Płatność i wizyta zweryfikowane
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej Konsultacja psychologiczna

Serdecznie polecam Panią mgr Aleksandrę Rajtar. Bardzo mi Pani pomogła w zrozumieniu mojej sytuacji. Dzięki Pani dostrzegłam wiele rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Będę Panią polecać każdemu, kto będzie potrzebował takiej pomocy. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

mgr Aleksandra Rajtar

Bardzo dziękuję za miłe słowa Pani Julio. Ja natomiast posyłam za Panią ogrom wsparcia dla zdrowych myśli i dobrych decyzji. Dziękuję!

M
Płatność i wizyta zweryfikowane
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej Konsultacja psychologiczna

Polecam. Jak najwięcej tak wspaniałych psychologów. Jestem bardzo zadowolona z wizyty.

mgr Aleksandra Rajtar

Bardzo dziękuję za dobre słowo w formie opinii. To bardzo ważne dla mnie i pozdrawiam serdecznie !

N
Płatność i wizyta zweryfikowane
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej Konsultacja psychologiczna

Bardzo przyjemnie, pani Aleksandra nie zalecza samych skutków, tylko pomaga znalezc przyczyne problemow i rozwiązać ją u podstaw. Pomaga sie cofnąć do dziecinstwa i znalezc gdzie byl problem, jak i dlaczego wplywa na dorosle życie. Jestem w trakcie terapii, bylam kilka razy na wizycie, ale bardzo podoba mi sie ten sposob leczenia i wierze ze naprawde moze mi pomóc. Bardzo polecam. W trakcie wizyt z czasem w glowie zaczyna sie ukladac i rozjasniac

mgr Aleksandra Rajtar

Dziękuję, bardzo mnie to cieszy. Pozdrawiam serdecznie!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania