Moje doświadczenie

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii, doktor nauk medycznych. Członek Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD).
Współautorka licznych publikacji naukowych i doniesień zjazdowych. Bierze czynny udział w zjazdach towarzystw naukowych w kraju i za granicą.
Pracuje w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na stanowisku adiunkta.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń gospodarki węglowodanowej (cukrzyca typu 1, typu 2, monogenowa, klasy 3, cukrzyca w ciąży) oraz przewlekłych powikłań cukrzycy (w tym wstępną diagnostyką neuropatii cukrzycowej), ponadto interesuje się zjawiskiem insulinooporności oraz metodami jej pomiaru, zaburzeniami gospodarki lipidowej i otyłością.
więcej

Adresy (2)

ProfMedica
Kutrzeby 16G/116, Stare Miasto, Poznań

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych diabetologów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych diabetologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja diabetologiczna

Od 150 zł

Badania diagnostyczne


Badanie cukru we krwi


Badanie internistyczne


Pomiary ciała


+ 2 usługi

W jaki sposób ustalane są ceny?

4 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
S
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: ProfMedica Inny

Wspaniała komunikatywność, empatia i wyrozumiałość dla ludzkich błędów. Taki powinien być lekarz. No i terapia. Z glukozy ok. 160 spadłem na ok. 80. Rewelacja. Wszystkim absolutnie polecam

J
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Wilsona konsultacja diabetologiczna

Panią Profesor miałam przyjemność poznać podczas mojej drugiej ciąży, gdy okazało się, że cukrzyca ciążowa dotyczy i mnie. Z całego serca mogę polecić Panią Profesor , która wytłumaczyła co robić,aby poziom cukrów był w normie oraz jak postępować, aby nie zaszkodzić sobie i dziecku. Kiedy dowiedziałam się, że o cukrzycy nie mialam o niej zielonego pojęcia i ogarnęło mnie przerażenie. Wówczas Pani Profesor otoczyła opieką, a także słowem otuchy , aby nie obwiniać się, że cukrzyca jest moją winay, ponieważ czasem tak się dzieje. Dzięki Jej radom i zaleceniom oraz stalemu kontaktowi dotrwalysmy z malenstwem do szczęśliwego rozwiązania. Polecam ! ;)

Ł
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Bardzo dobra i zaangażowana Pani doktor. Wizyta trwa odpowiednio i adekwatnie do potrzeb. Dużo zlecanych badań i dokładne wyjaśnienia. Bardzo polecam

B
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: ProfMedica konsultacja diabetologiczna

Pani Doktor na każdej wizycie dokładnie wszystko wyjaśnia, dopytuje i zleca potrzebne badania. Zawsze uśmiechnięta, sympatyczna i gotowa do wyjaśnienia czegoś nawet po kilka razy. Serdecznie polecam

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mam takie pytanie.
Bo ja nie wiem czy nie mam cukrzycy początkowej gdyż, w nocy miałem 124, po południu 86 i wieczorem 115.
Oraz szybko się pocę, czuję się słabo, oraz nie raz mi się kręci w głowie.
Co to może być?

Celem jakiekolwiek diagnostyki musi zostac wykonane badanie krwi żylnej w laboratorium.

dr n. med. Aleksandra Uruska

Mam pytanie, mój poziom glukozy utrzymuje się od kilku miesięcy w przedziale 95/96. Planuję ciążę. Czy coś powinnam zrobić w tym kierunku (to jest chyba za dużo?)

Zależy czy sa to wyniki z krwi żylnej i na czczo? Jeśli tak to do planowania ciąży są w porządku, aczkolwiek jeśli pojawią się takie wyniki na czczo w ciąży (koniecznie wykonać badania na samym początku) to wskazane jest wykonanie testu obciążenia glukozą 75 g celem diagnostyki cukrzycy. Można też wykonać już teraz test, aby sprawdzić czy nie ma nietolernacji glukozy.

dr n. med. Aleksandra Uruska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania