Moje doświadczenie

Mam na imię Alicja, jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym. Prowadzę terapię osób dorosłych, dzieci i młodzieży.

Zapraszam Cię na spotkanie jeżeli:

• zauważyłeś u siebie objawy nasilonego lęku, niepokoju lub obniżenie nastroju;
• znajdujesz się w kryzysie psychicznym (np. po stracie lub przebytej traumie);
• chciałbyś poprawić relacje z innymi;
• masz problemy z koncentracją uwagi i pamięcią;
• odczuwasz trudności w radzeniu sobie w codziennych aktywnościach;
• cierpisz na problemy ze snem, towarzyszy Ci przewlekły ból;
• masz problemy z wyrażaniem emocji, rozumieniem i realizacją swoich potrzeb;
• masz poczucie, że czas coś zmienić w dotychczasowych sposobach radzenia sobie z życiowymi trudnościami, wyborami.;
• Potrzebujesz wsparcia w wyznaczeniu satysfakcjonujących Cię celów itd.

Terapia jest procesem rozwoju i samopoznania. Bez względu na to, jakie są Twoje problemy i aktualne potrzeby - jako terapeutka będę towarzyszyć Ci w tej zmianie i wspólnie podążymy do wyznaczonego celu, odkrywając Twoje zasoby, umiejętności i mocne strony. Podczas sesji będziemy głównie skupiać się na Twoich emocjach, myślach i sposobach radzenia sobie z nimi w celu podniesienia jakości życia, poprawy relacji z samym sobą oraz innymi, transformacji zachowań. Postaram się pomóc Ci przyjąć nowe postawy oraz uczyć się nowego sposobu reagowania.

Jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, terapeutą DBT. Regularnie uczestniczę w szkoleniach, warsztatach i konferencjach naukowych, aktualizując tym samym wiedzę i umiejętności, co w znacznym stopniu wpływa na poziom mojej pracy.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w ośrodkach specjalistycznych między innymi na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” w Katowicach oraz na Oddziale Psychiatrii Szpitala Brudnowskiego w Warszawie.
Podczas psychoterapii wykorzystuję nie tylko techniki terapii poznawczo – behawioralnej, ale również elementy techniki Terapii Schematu, Terapii Dialektyczno – Behawioralnej, Terapii Akceptacji i Zaangażowania, TRS a także Mindfulness oraz Dialogu Motywacyjnego. Szeroka znajomość metod i technik pozwala mi na celowe dostosowanie się do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Swoją pracę regularnie poddaję superwizji certyfikowanych superwizorów CBT oraz kieruję się zasadami kodeksu etyczno-zawodowego psychologa i psychoterapeuty.

Nr certyfikatu psychoterapeuty: 1246
Nr dyplomu psychologa: 20805

Zapraszam serdecznie do współpracy w budowaniu satysfakcjonującej przyszłości!
więcej

Adresy (2)

Gabinet Psychoterapii Iter
Bażantów 20c/40, Katowice

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online (opis) • 150 zł

Konsultacja psychologiczna • 150 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna • 150 zł +7 więcej

Psychoterapia indywidualna (opis) • 150 zł

Badania psychologiczne • 170 zł

Poradnictwo dla rodziców (opis) • 150 zł

Pokaż więcej usług

Najpóźniej 30 minut przed wizytą dostaniesz SMS oraz e-mail z linkiem do konsultacji online. Połączysz się z telefonu lub komputera.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja online

150 zł

Konsultacja psychologiczna

Od 150 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna

150 zł - 170 zł

Psychoterapia indywidualna

150 zł - 170 zł

Badania psychologiczne

Od 170 zł

+ 5 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

4 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
K
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Iter

Jestem pacjentem od kilku miesięcy i po tym czasie mam pewność, że to świetna terapeutka. Zaangażowana, pełna zrozumienia, spokoju i empatii. Polecam każdemu kto chce rozpocząć psychoterapię, Pani Alicja świetnie się do tego nadaje.

N
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

Bardzo profesjonalna i sympatyczna pomoc, pani psycholog jest bardzo empatyczna i wyrozumiała, a przede wszystkim bardzo skutecznie pomaga poradzić pacjentowi z problemem w nie inwazyjny sposób. Wizyty przebiegają w przyjazny i nie powodujący dodatkowego stresu sposób, pani psycholog nie wywołuje presji przy dociekaniu do problemu i dba o komfort pacjenta. Szczerze polecam.

mgr Alicja Widuch

Dziękuję bardzo :)

A
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

Indywidualne podejście, duże zaangażowanie i miła atmosfera to bardzo duży plus. Pani Alicja wszytsko dokładnie wyjaśnia i nakierowuje na możliwe rozwiązania, bez narzucania swojego zdania.

mgr Alicja Widuch

Bardzo dziękuję i życzę wszystkiego dobrego.

Z
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

Alicja jest swietnym specjalistą z duzym doswiadczeniem, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Wzbudziła we mnie zaufanie od naszego pierwszego spotkania, a potem to bylo już z górki. Swietnie współpracuje, klarownie się komunikuje, rozjaśnia wątpliwości. Polecam!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

8 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące zaburzenia snu

Moim problemem jest Lunatykowanie - Somnabulizm. Bylem u neurologa ktory wykluczyl fizyczne aspekty. Mam dosyc spory problem, poniewaz przeprowadzilem sie z Polski do Irlandi I mieszkam z nowymi wspolokatorami ktorym przeszkadza moj problem. Podczas lunatykowania chodze, wychodze z pokoju ( nawet jak zamykam na klucz - teraz nauczylem sie umieszczac to zawsze w innym miejscu ) krzycze tak jakby ktos chcial mi wyrzadzic krzywde oraz zawsze przemawia te same zachowanie czyli strach ( boje sie ) lub podtrzymywanie roznych rzeczy typu okno itp zeby nie upadlo ) Jest to bardzo uciazliwe oraz wplywa w glownie mierze na slaba jakosc mojego snu. Jak chodzi o moje lunatykowanie to potrafie miec przez kilka tygodni nasilone objawy I potem potrafi samoistnie przechodzic na chwile po czym wraca. Moje dziecinstwo bylo spokojne I normalne wiec nie wydaje mi sie zeby mialo to do czynienia. Tylko raz wspominam sytuacje gdzie sie mocno wystaryszlem gdy moja mama wrocila z ojczymem, ojczym myslac ze nie spie I udaje - przez to ze telewizja byla wlaczona chcial mnie wystraszyc I naprawde mu sie udalo, ale nic poza tym.


Czytalem, ze benzodiazepiny typu Xanax moglby pomoc ale nie chcialbym sie tym faszerowac. Poza tym chcialbym rozwiazac przyczyne a nie chwilowo sobie pomoc.

Pisze tutaj poniewaz nie raz bylem juz u specjalistow ( w innych kwestiach ) ktore konczylo sie tylko strata pieniedzy. Czy jest mi w stanie ktos pomoc lub przynajmniej kogos polecic? Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry,
czy neurolog poza szczegółowym wywiadem zlecił badania polisomnograficzne i rezonans? Jeśli wszystkie badania nie wykazały odstępstw od normy, zalecałabym wizytę u dobrego psychiatry i psychologa, w celu dalszej diagnostyki i wdrożenia terapii.
Pozwolę sobie zasugerować tymczasowe środki pomocowe tj.:
Dbałość o długość i czas snu. (Przeznaczenie ok 8h czasu ciągłego na sen. Nielepkiej o stałych porach, o ile nie ma pan pracy zmianowej 12/12);
Zadbanie o warunki snu. (Odpowiednia temperatura ~20/21 stopni, pomieszczenie przewietrzone);
Unikanie przebywania przed ekranem co najmniej godzinę przed snem;
Nie przejadanie się przed snem i unikanie ciężkostrawnych potraw kilka godzin przed porą spoczynku;
Ograniczenie spożycia kofeiny. Ostatnie spożycie napoju zawierający kofeinę (m.in. kawa, cola, energetyki) powinno odbyć się max. do 6h przed porą spania;
Wyeliminowanie spożywania alkoholu przed snem. Najlepiej całkowita rezygnacja ze spożywania tego typu napojów;
Wdrożenie codziennej niewymuszonej aktywności fizycznej np. spacery na świeżym powietrzu w drodze do i z pracy itp.
W miarę możliwości angażowanie się co najmniej raz w tyg. w aktywność sportową. (Równocześnie wskazanej jest ograniczenie dużego wysiłku fizycznego przed porą snu);
Na co najmniej godzinę przed snem wskazana byłaby koncentracja na czynnościach wyciszających, relaksujących rytuałach np. aromatyczny prysznic, czytanie książki, słuchanie wyciszającej pana muzyki itd.
Życzę powodzenia!

mgr Alicja Widuch

Dzień dobry, W bardzo dużym skrócie jako nastolatek dostałem mysli natrętnych zaczęło się od jednej rzeczy, potem kolejna i kolejna, analizowałem te mysli zastanawiałem się jak powiedzieć je mamie (chciałem wszystkie mysli mówić mamie, dużo o tym rozmawialiśmy, nie chciałem iść do lekarza bo bałem się ze coś ze mną jest nie tak) zajmowało mi to całe dni, tygodnie, miesiące po jakimś czasie przestaliśmy o tym gadać bo stwierdziliśmy ze to bez sensu mysli powoli się wyciszaly ja już nie spędzałem całego dnia na analizie ich i próbie ubrania ich w słowa. Myśli staly sie rzadkie. Wtedy myślałem ze to już koniec. Po jakims czasie pojawiło sie to znowu ten sam schemat co poprzedni lecz szybciej sobie z tym poradziłem. No i jestem ja dzisiaj z mam nawrót tego lęku, niepokoju i mysli natrętnych oczywiście już wiem ze analizowanie, zamartwianie i rozmawianie o tym 24/7 jest bez sensu, lecz cały czas zdarza mi sie popełniać te błędy zastanawiam sie czy iść do psychoterapeuty, może bardziej otworzy mi oczy i pokaże co robię źle.

Dzień dobry,
samodzielnie nabył Pan wiele umiejętności radzenia sobie z trudnościami, myślę że wartościowe jest także to, że mimo wstydu (w okresie adolescencji), dziś chciałby Pan pójść po pomoc do psychoterapeuty.
Osobiście uważam, że warto wybrać się do psychoterapeuty, by przyjrzeć się etiologii, przebiegowi i przyczynom nasilania się trudności. Pozwoli to wdrożyć najbardziej odpowiednią procedurę terapeutyczną. Polecam terapię w nurcie Poznawczo - behawioralnym, która wykazuje najwyższy odsetek skuteczności w leczeniu zaburzeń lękowych, OCD i depresji.
Podczas spotkań, być może, Pan i terapeuta zadecydują o wdrożeniu leczenia psychiatrycznego. Często taka łączona procedura wykazuje jeszcze silniejszą skuteczność, aniżeli każda z nich osobno i może przyczynić się do znacznego ograniczenia nawrotów trudności. Wszystko zależy od Pan decyzji i nasilenia pana objawów.

mgr Alicja Widuch
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania