Adres

Gabinet Psychologiczny
Bolesława Prusa 3 /1, Gdańsk

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 12 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna


Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)


Psychoterapia indywidualna


Warsztaty psychologiczne

Pozostałe usługi


Bolesława Prusa 3 /1, Gdańsk

Od 150 zł

Gabinet Psychologiczny

Druga z trzech rozmów, które można określić jako konsultację psychologiczną. człowiek przychodzący do gabinetu dzieli się myślami dotyczącymi swoich problemów. Terapeuta może dopytać o ważne informacje, których zabrakło na pierwszym spotkaniu. Dzieli się z tzw. pacjentem jakie miał skojarzenia dotyczące pierwszej rozmowy. Jest to moment sprawdzenia czy człowiek czuje się bezpiecznie przy terapeucie, czy odbiera go jako wystarczająco empatycznego. Rozmawiają o tym czy przemyślenia, skojarzenia terapeuty człowiek czuje jako trafione, odpowiadające jego przeżyciom, czy nie. Najważniejsze są myśli i uczucia pacjenta. Jednak już na poziomie konsultacji jest to współpraca ponieważ różne zjawiska łatwiej zobaczyć z boku. Dlatego własne przemyślenia czy pisanie pamiętnika często nie wystarczą. Przyjaciele najczęściej są bardzo pomocni, ale nie neutralni.



Bolesława Prusa 3 /1, Gdańsk

300 zł

Gabinet Psychologiczny

Trzy spotkania co tydzień o tej samej godzinie (jeśli to możliwe). Konieczne do zrozumienia czy każdy z małżonków/partnerów jest gotowy do podjęcia współpracy. Czas na spokojną rozmowę o tym jak każda z osób widzi problemy w związku, zapewnienie obu stronom tyle samo czasu na wypowiedź. Sprawdzenie czy zgoda na skorzystanie z pomocy jest autentyczna czy tylko deklaratywna. sprawdzenie czy rozmowa ze specjalistą poprawia, czy pogarsza atmosferę w związku.
Istnieją przeciwskazania do pracy z parą. Np. trudna sytuacja kiedy w związku dochodzi do przemocy, uzależnienie jednego z partnerów i inne. W takich sytuacjach lepiej , żeby każdy z nich przyjął pomoc indywidualnie.



Bolesława Prusa 3 /1, Gdańsk

150 zł

Gabinet Psychologiczny

Kilka spotkań, pierwsze 3 co tydzień o tej samej godzinie z młodym człowiekiem. Potem1lub 2 spotkania z rodzicami (ważne jest żeby na spotkaniach podsumowywujących obecni byli obydwoje rodzice, nawet jeśli doszło do rozstania). Nie zawsze jest to możliwe, Psycholog pyta jak przebiegał rozwój młodego człowieka, jak rodzice rozumieją jego problemy, co byłoby najlepszym wyjściem z sytuacji i inn. Mówi jak rozumie problemy młodego pacjenta bez ujawniania treści rozmów. Wyjątkiem są sytuacje w których specjalista dowiaduje się o zagrożeniu zdrowia lub życia nastolatka, lub przekazuje coś na jego prośbę, Takie informacje musza być przekazane rodzicom, Jeżeli nastoletni człowiek decyduje się na podjęcie terapii spotkania z rodzicami odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu.
Nie ma sensu zmuszać młodego człowieka do korzystania z pomocy, To zmarnowany czas i pieniądze, Zdarzało mi się spędzić 50 min w niemal całkowitym milczeniu. Można się zastanawiać dla której ze stron jest to trudniejsza sytuacja. Po takim spotkaniu zazwyczaj jedyne co mogłam zrobić, to pogratulować odwagi i determinacji młodemu człowiekowi, który nie chciał, żeby ktoś wtrącał się w jego życie. Psycholog może tylko jakoś łagodnie zachęcić do rozmowy. Nic więcej,
W takiej sytuacji lepiej, żeby rodzice/ rodzic zgłosili się na konsultacje, które wtedy mogą być źródłem wsparcia dla przestraszonych i bezradnych ludzi, widzących, że dziecko ma problemy i nie mogących dowiedzieć się co jest ich przyczyną.



Bolesława Prusa 3 /1, Gdańsk

150 zł

Gabinet Psychologiczny

Trzy rozmowy z psychologiem po których dzieli się z pacjentem wnioskami , czyli informacjami jak postrzega jego stan psychiczny. Ważne żeby podjęcie konsultacji było dobrowolne.
W przypadku młodzieży na spotkaniu po konsultacjach nie jest ujawniana treść rozmów. Rodzice mają prawo usłyszeć wnioski płynące z rozmów oraz informacje dot. zagrożenia zdrowia i życia dziecka. Młody człowiek jest informowany o rozmowie z rodzicami. Czasami chce, żeby im coś przekazać.



Bolesława Prusa 3 /1, Gdańsk

150 zł

Gabinet Psychologiczny

Rozmowa z rodzicami na temat tego jak widzą kłopoty dziecka, z czym je wiążą. Co może pomóc lepiej zrozumieć dziecko, jakich zachowań lepiej unikać. Np. powiedzenie dziecku przeżywającemu epizod depresyjny, że wszystko będzie dobrze jest dla niego komunikatem, ze rodzic go nie rozumie. Najlepiej jeśli możliwe jest więcej niż jedna rozmowa. wtedy obie strony mają więcej na myślenie. Dobrze jeśli na spotkanie mogą przyjść obydwoje rodzice, nawet jeśli doszło do rozstania. Ma to ogromne znaczenie dla dziecka. bardzo szanuję rodziców zgłaszających się po pomoc. w naszych rozmowach nie pojawia się negatywna ocena ich zachowań. Po pierwsze: nie daję sobie do tego prawa, po drugie: rodzic idealny nie istnieje, po trzecie: większość rodziców nawet jeśli popełnia błąd robi to w dobrej intencji.



Bolesława Prusa 3 /1, Gdańsk

Gabinet Psychologiczny

Zakładam, że dotyczy kogoś kto żyje z osobą dotknięta jakiegoś rodzaju cierpieniem. Rozmowy dotyczące tego, co może pomóc, a co zaszkodzić w takich sytuacjach. Próba skupienia się na uczuciach osoby, która przyszła po poradę.



Bolesława Prusa 3 /1, Gdańsk

Gabinet Psychologiczny



Bolesława Prusa 3 /1, Gdańsk

150 zł

Gabinet Psychologiczny

Rozmowy zaczynające się od trzech wstępnych w czasie których człowiek zgłaszający się po pomoc może sprawdzić czy czuje się bezpiecznie, wysłuchiwany z uwagą przez psychologa/psychoterapeutę. Odbywają się od1do 3 razy w tygodniu w zależności od potrzeb i możliwości pacjenta. Są próbą połączenia przeżyć wewnętrznych zgłaszającego się po pomoc z myślami, wrażeniami, uczuciami terapeuty czyli połączeniem perspektywy wewnętrznej z zewnętrzną. Psychoterapeuta nigdy nie podaje gotowych odpowiedzi na nurtujące człowieka pytania, co jest bardzo frustrujące. Odpowiedzi uzyskuje pacjent od siebie. Celem psychoterapii jest lepsze poznanie siebie, wyjście z cierpienia, podniesienie samooceny do adekwatnego poziomu i rozwinięcie tkwiącego w każdym z nas potencjału. Proces wymagający czasu, cierpliwości i poświęceń (np. na poziomie finansowym).
Psychoterapia długoterminowa ma tą zaletę, że "pracuje" po zakończeniu spotkań z terapeutą. Pacjent nabywa zdolności oglądania spotykających go zjawisk z różnych perspektyw. "Zachowuje postawę psychoterapeuty w głowie".

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Od ponad 22 lat pracuje z ludźmi. Przez 3 lata byłam słuchaczką Ośrodka Psychoterapii Psychoanalitycznej " Trójmiasto". Mam za sobą własną terapię długoterminową , która jest wymogiem szkolenia.. Ośrodek w którym pracowałam przez 20 lat zapewniał nam stałą comiesięczna superwizję. Miałam zaszczyt uczyć się min .od: Św.P. dr Andrzeja Wiśniewskiego, Św. P. p .Anny Siewierskiej, p. Justyny Klóski, p. Ewy Zielińskiej,p. Macieja Musiała, p. Wandy Paszkiewicz, p,Tomasza Kudelskiego. W ramach pracy w ośrodku i poza nim min, współprowadziłam przez 2 lata grupę terapeutyczną dla młodzieży, szkolenia dotyczące różnych problemów dla nauczycieli, pracowników socjalnych, sędziów Sądu Rodzinnego, prokuratorów. Pracowałam jako psycholog szkolny w Gimnazjum nr 12. Chyba łatwiej byłoby mi napisać o problemach z którymi ni miałam kontaktu niż wymieniać te z którymi pracowałam.
Uważam, że psychoterapia nie jest obowiązkiem, nakazem, karą, ale przywilejem. Szczególnie w obecnych czasach. Wymaga determinacji i poświęcenia ( nie tylko w wymiarze finansowym). Swoją pracę również traktuję jako przywilej towarzyszenia ludziom w uwalnianiu się od cierpienia, poznawaniu siebie i rozwijaniu swojego potencjału. Najmłodszy mój pacjent miał 11 a najstarszy około 70.lat. Bardzo lubię pracować z młodzieżą.
Psychoterapia Psychoanalityczna często jest mylona z psychoanalizą, która wymaga innych uprawnień i jest inną formą pracy. Psychoterapia psychoanalityczna to po prostu rozmowa z człowiekiem, który ma odwagę przekroczyć próg gabinetu. Każdy z nas jest wewnętrznie innym wszechświatem.
W przypadku osób dorosłych obowiązuje mnie zachowanie całkowitej tajemnicy zawodowej. W przypadku młodzieży treść rozmów jest tajemnicą z wyjątkiem kiedy dowiaduję się o zagrożeniu życia lub zdrowia młodego człowieka. Wtedy muszę poinformować o tym rodziców a czasami poprosić o pomoc innych specjalistów.
Wszystko zaczyna się ( i często kończy) od konsultacji. Są to 3 spotkania, które odbywają się co tydzień w miarę możliwości na o tej samej godzinie. (np. 3 poniedziałki o godz. 16.00). Ten czas jest potrzebny żebym mogła pomyśleć o tym co usłyszałam, zrozumieć , na kolejnym spotkaniu podzielić się swoimi wrażeniami, sprawdzić czy pasują do przeżyć człowieka który do mnie przyszedł. Dopytać oto, co wydaje mi się kluczowe. Trzecie spotkanie jest dialogiem w czasie którego min, ustalamy co dalej. Nie każdy decyduje się na psychoterapię. Może podjąć decyzję, że poradzi sobie inaczej lub poprosić o przedłużenie konsultacji.
Psychoterapia psychoanalityczna jest bardzo wszechstronnym narzędziem pracy. Pozwala na pomoc ludziom cierpiącym z powodów takich jak np. depresja, lęk, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania, obsesyjno-kompulsywne, zaburzeni osobowości, nie leczone w dzieciństwie ADHD, zespół stresu pourazowego i wiele innych z wyjątkiem tzw. otwartej psychozy.
więcej

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Anna Franzl-Mazur? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Najczęściej zadawane pytania