Moje doświadczenie

Jestem magistrem psychologii klinicznej, certyfikowaną psychoterapeutką, doktorem nauk humanistycznych. Specjalizuję się w psychoterapii prowadzonej w nurcie psychodynamicznym oraz analityczno-grupowym. Pomagam osobom doświadczającym różnego rodzaju trudności emocjonalnych, będącym w kryzysie życiowym, po zdarzeniach traumatycznych, zmagającym się z przewlekłymi chorobami somatycznymi i psychicznymi, doświadczającym zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń osobowości, anoreksji, bulimii. Prowadzę psychoterapię indywidualną, terapię grupową oraz terapię par, także jednopłciowych.

Jestem absolwentką Uniwersytetu SWPS (Wydział Psychologii, magisterium z zakresu psychologii klinicznej na temat zaburzeń potraumatycznych) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Polonistyki, doktorat na temat kulturowej pamięci i traumy w kontekście twórczości drugiego pokolenia ocalałych z Holokaustu).

Ukończyłam czteroletnie szkolenie w zakresie psychoterapii indywidualnej i grupowej opartej na teoriach psychoanalitycznych w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”, gdzie uzyskałam Certyfikat Psychoterapeuty (certyfikat nr 71) oraz Certyfikat Analityka Grupowego (certyfikat nr 104). Szkolenie to posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracę terapeutyczną poddaję stałej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTP.

Moje doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w obszarze interwencji kryzysowej, diagnozy i pomocy psychologicznej oraz psychoterapii indywidualnej i grupowej, zarówno krótko-, jak i długoterminowej, m.in. w takich instytucjach, jak Klinika Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie – Oddział Zaburzeń Nerwicowych, Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Szpital Nowowiejski w Warszawie – Oddział XI Rehabilitacji Psychiatrycznej. Przez rok pracowałam także w stacjonarnym ośrodku leczenia zaburzeń odżywiania, gdzie prowadziłam intensywną krótkoterminową psychoterapię indywidualną oraz grupową dla osób zmagających się z anoreksją i bulimią.

Prowadzę psychoterapię osób dorosłych.

Stale doskonalę swój warsztat i poszerzam wiedzę, biorąc udział w konferencjach naukowych, warsztatach i seminariach.
więcej

Adres

Gabinet prywatny
Edwarda Dembowskiego 6/23, Ursynów, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna

200 zł

Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

200 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

200 zł

Psychoterapia indywidualna

200 zł

Konsultacja psychoterapeutyczna dla par

250 zł

+ 2 usługi

W jaki sposób ustalane są ceny?

40 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Na panią Annę trafiłam przypadkiem szukając pomocy w poradni dla studentów i pracowników uczelni, na której pracuję. Czuję że miałam wielkie szczęście trafić na tak doświadczoną a jednocześnie otwartą, życzliwą, wrażliwą osobę. Pierwszy raz w życiu czułam się w pełni zrozumiana. Kilkanaście spotkań wystarczyło, by przyczyny trudności, z którymi mierzyłam się od lat stały się dla mnie klarowne Dzięki tym spotkaniom poczułam, że mam większy wpływ na swoje życie i czuje się szczesliwsza. Dziękuję!

I
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Help-Medical: Psycholog, Psychoterapeuta, Psychiatra konsultacja psychologiczna

Pani Anna jest bez wątpienia człowiekiem obdarzonym wielka empatia, który potrafi słuchać. Nie ocenia, tylko próbuje zrozumieć. Bardzo dobra specjalistka. Profesjonalne podejście do pacjenta. Analityczne podejscie do opisywanych problemow. Wszystko na spotkaniach jest wyjaśnione w sposób prosty i zrozumiały. Pani Anna daje przestrzeń i zrozumienie, obiektywne spojrzenie na sytuacje . Serdecznie polecam!

K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Faktycznie Pani doktor jest osobą spokojna i wywarzoną ale równiez bardzo uwazną i zaangazowana w terapię. Jej powsciagliwosc wynika z nurtu w ktorym pracuje (psychodynamiczny). Ja zanim zapisałem sie na wizyte szukalem terapeuty, ktory w tym nurcie pracuje, prosze poczytac wiecej na ten temat zanim ktos zdecyduje sie na terapie u Pani doktor. Jest to poglebiona terapia z elemantami psychoanalizy, terapeuci pracujacy w tym nurcie muszą się zachowywać w określony sposób, który dla wielu moze się wydawać szortki lub " mało przyjazny" jest natomiast niesamowicie skuteczny o czym sie przekonałem dzieki spotkaniom z panią doktor. Jedna wizyta nie wystarczy aby poznac się z panią doktor, ta pierwsza zawsze jest wizyta orientacyjną dla obu stron. Ja dzięki terapii zrozumialem mechanizm swojego negatywnego myślenia i zagłebiania się co rusz w stany depresyjne. Dojscie do tego momentu stanowiło punkt startowy w górę i wyjście z wielkiego psychicznego dołka. Naprawde uwazam, ze pani Anna jest świetnym psychologiem, z przeogromną wiedza psychologiczną i świetnie sprawdza się w swoim nurcie psychologicznym.

K
Lokalizacja: Help-Medical: Psycholog, Psychoterapeuta, Psychiatra psychoterapia indywidualna (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

Pani doktor jest na pewno bardzo spokojnym, opanowanym terapeutą. Uważnie słuchała tego co miałam do powiedzenia, jednak bardzo rzadko zadawała jakiekolwiek pytania czy dodawała komentarz do poruszonego tematu. Momentami miałam wrażenie, że to ja prowadziłam rozmowę i zachęcałam Panią doktor do 'otworzenia się'. Chwile ciszy, które się pojawiały w trakcie wizyty były na pewno rzeczą niepożądaną. Kiedy zgłaszam się po pomoc, każda minuta rozmowy jest na wagę złota.
Jeśli ktoś czuje potrzebę zwykłego wygadania się, mogę polecić Panią Annę.
Niestety nie skorzystam więcej z usług tego specjalisty.

M
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Help-Medical: Psycholog, Psychoterapeuta, Psychiatra

Wizyta u psychologa to temat mocno intymny, więc zwlekałam z napisaniem tej opinii.
Pani Anna jest osobą bardzo przyjazną, pogodną, uważnie słucha.
Niestety nie potrafię znaleźć innych pozytywów po pierwszym spotkaniu. Momentami czułam, że to ja muszę "prowadzić" spotkanie, ponieważ pani lekarz zadawała pytania bardzo sporadycznie i po długim namyśle. Doszło do tego, że mówiłam coś na siłę, by "zagadać" nieznośnie krępującą ciszę.
Nie było nawet jakiegoś rozluźniającego wstępu do spotkania, tylko od razu usłyszałam prośbę o przedstawienie swojego problemu, bez żadnych pytań pomocniczych.
Z przykrością stwierdzam, że jak dla mnie to zmarnowany czas i pieniądze.

A
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Help-Medical: Psycholog, Psychoterapeuta, Psychiatra psychoterapia indywidualna (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

Sama terapia ok, jeżeli ktoś potrzebuje spokojnego i opanowanego terapeuty. Dla mnie chyba nawet zbyt spokojny. Niestety na ocenę wpływa koniec spotkania, na którym dowiedziałam się, że Pani Anna nie ma terminów wolnych a dzisiejsze spotkanie to efekt odwołania wizyty innego pacjenta. Uważam, że taka informacja powinna pojawić się na samym początku spotkania albo nawet przed nim, a nie dopiero po tym jak się otworzyłam, podziałałam o problemach itp. W tym momencie była to jednorazowa wizyta, która nic nie wniosła.

dr Anna Mach-Żebrowska

Dzień dobry,

bardzo dziękuję za wystawienie opinii i za Pani komentarz. Przykro mi, że informacja o braku wolnych terminów rozczarowała Panią. Zazwyczaj nie informuję o dostępności terminów przed pierwszym spotkaniem - chyba że podczas zapisów rozmawiamy przez telefon. Dzieje się tak dlatego, że nie każda osoba zgłasza się do psychologa-psychoterapeuty z myślą o stałej psychoterapii indywidualnej. Czasami są to pojedyncze konsultacje, służące rozpoznaniu bieżących problemów, czasami także pierwsze spotkania służą pokierowaniu do innego specjalisty lub kończą się zachętą do skorzystania z innej formy terapii (np. grupowej, partnerskiej, rodzinnej). Nie zawsze też psycholog-psychoterapeuta może zaoferować długoterminową pomoc, nawet jeśli ma wolne terminy - ponieważ bez konsultacji nie wiemy, czy jesteśmy kompetentni w danej problematyce, z którą zgłasza się do nas osoba.

Pani komentarz skłania mnie jednak do zastanowienia się, czy wcześniejsze zasygnalizowanie braku wolnych stałych terminów w danym momencie - nie byłoby dobrym rozwiązaniem.

Jeszcze raz dziękuję za Pani uwagi, rozumiem Pani perspektywę i przykro mi z powodu zaistniałej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego
Anna Mach

N
Lokalizacja: Help-Medical: Psycholog, Psychoterapeuta, Psychiatra

Polecam Panią Annę. Prowadzi terapię w nurcie psychodynamicznym który mi bardzo odpowiada. Wcześniejsza terapia u innego psychologa była pomocna lecz szybko traciłam zapal, gdyż nie miałam jasno określonych ram terapii, u Pani Anny jest zupełnie inaczej. Czuję ogromną chęć do pracy nad sobą i zmian. Wizyty odbywają zawsze punktualnie o stałej godzinie w przytulnym gabinecie. U Pani Anny wiem na czym stoję i to jest świetne. Jako psycholog jest wybitnie uzdolniona.

dr Anna Mach-Żebrowska

Bardzo dziękuję za wystawienie opinii i cieszę się, że proponowany styl pracy motywuje Panią do refleksji i do wprowadzania zmian. Pozdrawiam serdecznie, Anna Mach

A
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Help-Medical: Psycholog, Psychoterapeuta, Psychiatra psychoterapia indywidualna (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

Pani Ania jest bardzo empatyczna osobą. Pozwala mówić a jednocześnie zadaje bardzo trafne pytania, dzięki którym próbuje szukać przyczyny problemu. To mnie też motywuje do dalszej pracy nad sobą.

dr Anna Mach-Żebrowska

Bardzo dziękuję za wystawienie opinii i cieszę się, że mogę być pomocna. Pozdrawiam serdecznie, Anna Mach

M
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Help-Medical: Psycholog, Psychoterapeuta, Psychiatra konsultacje psychologiczne (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

Konsultowalam sie w sprawie dorastajacej corki majacej problemy z odzywianiem, a konkretnie corka nie akceptuje swojego wygladu i non stop sie odchudza chociaz jeat szczupla. Bardzo chcialabym pochwalic Pania Doktor za szeroka wiedze ktora posiada na ten temat. Powiedziala w jaki sposob mozemy pomoc corce i tchnela w nas pozytywne myslenie. Nam bardzo pomogla rozmowa i chce polecic osobom przezywajcym podobna sytuacje.

dr Anna Mach-Żebrowska

Bardzo dziękuję za wystawienie opinii. Pozdrawiam i trzymam kciuki, Anna Mach

Z
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Help-Medical: Psycholog, Psychoterapeuta, Psychiatra konsultacja psychologiczna

Wizyta zaczela sie punktualnie o czasie. Pani doktor skupila sie podczas niej na mnie i tym co mowilam.Sprawiala wrazenie osoby cieplej i zatroskanej moim losem. Pomogla ugasic chwilowy "pozar" w mojej glowie i zachecic do dalszej pracy nad sobą. Moze to glupie ale po raz pierwszy od dawna poczulam , ze warto o siebie walczyc i isc do przodu, pozostawiajac zle przeżycia w tyle. Dziekuje za pomocna wizyte.

dr Anna Mach-Żebrowska

Bardzo dziękuję za opinię. Pozdrawiam i zapraszam, Anna Mach

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

60 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Szanowni Państwo! Jestem dorosłą osobą i mam problem ze swoją relacją z matką. Mam do niej bardzo dużo żalu i złości. Sama myśl o niej powoduje, że się denerwuję. Jak z nią rozmawiam, to dusze w sobie te negatywne emocje. Czy w zerwaniu lub maksymalnym ograniczeniu kontaktu z matką jest coś złego? Zdumiewa mnie fakt, że moja matka nie do końća rozumie, dlaczego ja mogę mieć do niej jakieś pretensje - na wszystko ma jakieś usprawiedliwienie, jest jak dziecko. Mam jej serdecznie dość.

Dzień dobry,

rodzice to pierwsze bliskie osoby w naszym życiu, które pozostają ważne dla nas także, kiedy jesteśmy już dorośli. Dlatego relacje z matką czy ojcem mogą budzić w nas silne emocje przez całe życie. Często - jeśli relacje te przeżywaliśmy (lub nadal przeżywamy) jako krzywdzące - mamy w sobie dużo niechęci, złości i chcemy zerwać kontakt z rodzicem, który sprawia nam ból. Rozumiem, że ma Pani wątpliwości, czy może Pani dać sobie prawo do ograniczenia kontaktu z matką, skoro rozmowy z nią budzą w Pani tyle bolesnych przeżyć? To rzeczywiście trudny dylemat, zwłaszcza że nasza kultura podkreśla siłę relacji rodzinnych i na różne sposoby przekonuje nas, że powinniśmy okazywać rodzicom wyłącznie szacunek, wdzięczność i miłość. To może budzić poważny konflikt wewnętrzny.

W uporządkowaniu naszych uczuć w bliskich relacjach pomocna może być psychoterapia, ponieważ w rozmowach z terapeutą możemy dokładniej przyglądać się naszym relacjom, odnaleźć przyczyny bolesnych uczuć, zobaczyć powiązanie między przeszłością i teraźniejszością. W procesie psychoterapii możemy też odkryć w sobie siłę dorosłej, dojrzałej osoby, dla której relacja z rodzicem nie musi już być tak zagrażająca czy przynosząca cierpienie, jak było to w przeszłości. Dzięki rozmowom z psychoterapeutą możemy też dojść do wniosku, że mamy prawo do stawiania warunków i dbania o siebie w taki sposób, by relacje z bliskimi nie były dla nas raniące. I tego Pani bardzo życzę.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Mach - psycholog, psychoterapeutka, dr n. hum.

dr Anna Mach-Żebrowska

Osoba z rodziny cierpi na trichotillomanię i trichofagię od kilku lat. Dopiero teraz dojrzała do podjęcia decyzji o rozpoczęciu terapii. Jak starać się ją w tym wesprzeć, wiedząc że nie może przestać tego robić? Żadne tłumaczenia nie pomagają. Co jest przyczyną tych chorób? Czy wizyty u psychologa i psychiatry wystarczą czy może należy być pod stałą opieką np. w szpitalu? Do kogo się z tym udać?

Dzień dobry,

trichotillomania i trichofagia to poważne zaburzenia emocjonalne, które przejawiają się przymusem wyrywania włosów i gryzienia oraz zjadania ich. Przyczyny tych zaburzeń mogą być bardzo różne, ale najczęściej mówi się dzisiaj o połączeniu czynników biologicznych (związanych z układem serotoninergicznym, regulacją stresu i specyficznymi genami odpowiedzialnymi za czynności kompulsywne) oraz psychologicznych (np. trudności w radzeniu sobie ze stresującymi lub traumatycznymi zdarzeniami w życiu osoby, doświadczanie straty, żałoby, przemocy itp.).

Z tego powodu leczenie najczęściej obejmuje farmakoterapię (leki, które przepisuje lekarz psychiatra) oraz psychoterapię - najlepiej, aby nie był to tylko psycholog, lecz psycholog-psychoterapeuta, czyli osoba, która ma wykształcenie podyplomowe w kierunku leczenia zaburzeń emocjonalnych. O ewentualnej potrzebie pobytu w szpitalu decyduje lekarz prowadzący (specjalista psychiatra) - warto do niego kierować takie pytanie, ponieważ każda sytuacja jest inna.

Warto korzystać też z konsultacji lekarza dermatologa, a jeśli osoba chorująca zjada bardzo dużo włosów - także gastroenterologa, ponieważ mogą pojawić się konsekwencje ze strony układu pokarmowego.

Oczywiście terapia nie przyniesie skutków natychmiastowych i trichotillomania czy trichofagia nie "znikną" natychmiast po rozpoczęciu leczenia - wymaga to wysiłku i długiej pracy terapeutycznej. Tłumaczenie osobie chorej, że nie powinna wyrywać włosów, niewiele może tutaj pomóc, ponieważ są to czynności przymusowe (mogą przypominać uzależnienie) - osoba chorująca nie ma nad nimi kontroli. Dopiero dzięki terapii, jeśli poziom przeżywania lęku się zmniejszy i różne trudności emocjonalne zostaną pokonane, tej kontroli osoba chorująca będzie miała więcej.

Warto więc wspierać osobę cierpiącą na te zaburzenia w tym, aby wytrwała w terapii i była pod stałą opieką lekarza psychiatry. Czasami pomocne mogą być także konsultacje rodzinne. Można wspierać proces terapeutyczny bliskiej osoby na przykład poprzez sięganie po literaturę na temat tych zaburzeń czy też udział w terapii rodzinnej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Anna Mach - psycholog, psychoterapeutka, dr n. hum.

dr Anna Mach-Żebrowska
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania