Moje doświadczenie
Nazywam się Barbara Sowińska, jestem psychologiem młodzieży (12+) i osób dorosłych z podejrzeniem lub diagnozą ADHD oraz zaburzeniami depresyjno-lękowymi, szkoleniowcem oraz wykładowcą akademickim.
Potrzebujesz kogoś, kto wysłucha Cię w pełni akceptacji i współczucia wobec Twoich trudności?
Dręczą Cię trudne myśli i emocje, zagubienie? Czujesz zrezygnowanie i bezsilność wobec swoich trudności?
Nie potrafisz zmienić swojej sytuacji lub boisz się zrobić pewien krok?
Starasz się pomóc swojemu dziecku, ale czujesz, że ciągle odbijasz się od ściany?
Pozwól sobie pomóc. Zapraszam Cię na spotkanie!
Prowadzę konsultacje i terapię psychologiczną, treningi asertywności i regulacji emocji w nurcie integracyjnym (terapia CBT, ACT, Gestalt oraz systemowa), które oparte są na pracy z myślami, emocjami i zachowaniami, w trosce o Twoje poglądy, wartości i cele. Chętnie potowarzyszę Ci w tej podróży!
Komu pomagam?
Nastolatkom, rodzicom i osobom dorosłym z diagnozą lub podejrzeniem ADHD, którzy znaleźli się w trudnym momencie życia, chcieliby lepiej zrozumieć siebie, przyjrzeć się swoim trudnościom i rozwinąć własny potencjał. Młodzieży od 12 r.ż. oraz rodzicom, którzy chcą lepiej poradzić sobie z trudnościami, które doświadcza ich dziecko.
W jakich trudnościach mogę Ci pomóc?
terapia i diagnoza ADHD, kryzys życiowy, depresja, żałoba, stany lękowe, wsparcie w procesie diagnozy i leczenia chorób przewlekłych, trudne zmiany życiowe np. zostanie, strata, doświadczenie przemocy emocjonalnej i fizycznej, ADHD, trudności z nauką, nieradzenie sobie z trudnymi emocjami np. lękiem, złością, wstydem, smutkiem, trudności pracownicze, szkolne, tożsamościowe i rówieśnicze, agresja, rozwód rodziców, problemy w odnalezieniu się w nowym środowisku, zaburzenia snu.
Jakie mam doświadczenie terapeutyczne i warsztatowe?
Praca z osobami dorosłymi
Jako szkoleniowiec i wykładowca akademicki prowadzę zajęcia dla studentów psychologii dot. etycznej praktyki zawodowej i efektywnej komunikacji z pacjentami na Uniwersytecie WSB MERITO. Prowadziłam (Przystań na Rozwój, Rumia) i prowadzę kilkumiesięczne oraz kilkutygodniowe procesy terapeutyczne, jak i szkolenia psychoedukacyjne dla młodzieży, osób dorosłych, wychowawców i wychowawczyń w ramach współpracy z Fundacją Manufaktura Dobrostanu oraz Centrum Profilaktyki Społecznej. Prowadziłam i prowadzę zajęcia z TUS, warsztaty oraz terapię poświęconą osobom z ADHD i w spektrum autyzmu. Wspomagam proces diagnozy ADHD u osób dorosłych. Z dorosłymi pracowałam również nad problemami pracowniczymi, przemocą oraz leczeniem zaburzeń psychiatrycznych. Prowadziłam również psychoterapię w Szpitalu Rehabilitacyjnym Jantar dla pacjentów oddziału neurologicznego oraz kardiologicznego, pracując w zespole medycznym. Swoją pracę dyplomową poświęciłam tematowi przemocy w miejscu pracy wobec medyków. Prowadzę szkolenia psychoedukacyjne dla medyków i medyczek, byłam na służbie medycznej w Panamie, współpracowałam z medykami jako aktywny ratownik KPP, gdy organizowałam szkolenia z pierwszej pomocy (Fundacja Rysy oraz Stowarzyszenie Morena) oraz pierwszej pomocy psychologicznej (NGO). Jestem autorką profilu dot. zdrowia psychicznego osób medycznych na Instagramie.
Praca z młodzieżą
Jako specjalistka i psycholog pracowałam z dziećmi i nastolatkami w kryzysie uchodźczym w MOPS w Sopocie i UNICEF, prowadziłam terapię psychologiczną w ramach centrum rozwoju dla młodzieży i osób dorosłych (dzieci ze stwierdzonymi zaburzeniami, dzieci neuroróżnorodne, z orzeczeniami niepełnosprawności, doświadczające przemocy oraz młodzież z placówek wychowawczych), jak i w ramach ośrodka zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży Centrum Medicover (Centrum Damiana sp. z.o.o.) w ramach NFZ (ADHD i spektrum autyzmu, zaburzenia depresyjne i lękowe, akceptacja chorób przewlekłych, rozwód rodziców, żałoba po bliskiej osobie, doświadczanie przemocy, rodziny adopcyjne, kryzys, trudności tożsamościowe, szkolne i rówieśnicze).
Jak wygląda spotkanie?
Pojedyncza sesja trwa 50 minut. Pierwsze trzy spotkania są konsultacjami, podczas których poznam Twoją historię i odpowiem na wszelkie nurtujące pytania, a Ty będziesz mieć okazję poznać mnie i sposób, w jaki pracuję, aby móc wybrać, czy chciał_byś abym towarzyszyła Ci w procesie terapeutycznym. W przypadku osób niepełnoletnich, na pierwsze spotkanie przychodzi rodzic/opiekun prawny bez dziecka.
Swoją wiedzę i umiejętności uzupełniam o kursy i szkolenia (m.in. TUS, terapia CBT - ACT, wypalenie zawodowe), a moją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji. W praktyce psychologicznej kieruję się Kodeksem Etyki Zawodowej Psychologa.
Moje drzwi są otwarte dla każdej osoby, bez względu na jej poglądy, wyznanie, wartości, trudności czy tożsamość seksualną. Zapraszam!
Adresy (2)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online • 180 zł
Trening umiejętności społecznych dla dzieci • 180 zł
Sposób płatności: Blik, Przelew na konto, Revolut
Zapłacisz po konsultacji online.
Proszę o zapłacenie (przelew lub blik) przed wizytą lub najpóźniej w ciągu 24 godzin po wizycie.
Dane do przelewu:
Odbiorca:
Barbara Sowińska
Numer rachunku bankowego:
09 **** **** **** **** **** ****
Przykładowy* tytuł przelewu:
"Konsultacja psychologiczna - imię i nazwisko"
*Tytuł może być dowolny
BLIK:
tel. *********
Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.
W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.
Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.
* Niektóre informacje zostały ukryte z powodu ochrony danych. Zobaczysz je po umówieniu konsultacji.
Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).
NIP
Adres firmy
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Trening umiejętności społecznych dla dzieci (opis) • 180 zł
Trening umiejętności społecznych dla dzieci • 180 zł
NIP
Adres firmy
5 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Tomasz
Pani Barbara ma bardzo profesjonalne podejście, potrafi przeprowadzić rozmowę w komfortowy sposób, tak że bez trudu można się przed nią otworzyć i porozmawiać o każdym problemie czy trudności
R.K
Pani Basia sprawiła, że poczułam się bardzo swobodnie i bezpiecznie już podczas pierwszej rozmowy. Dzięki niej zaczęłam patrzeć na swoje problemy z dystansem a lęk nie jest już dla mnie paraliżujący. Pani Basia łączy w sobie życzliwość i profesjonalizm. Pani Basiu dziękuję za pomoc!
B.R
Polecam usługi Pani Barbara. To kompetentna specjalistka, która nie tylko jest kompetentna w obszarze zawodowym, ale jest też osobą, która widać, że wykonuje swoją pracę z zaangażowaniem i powołaniem. Warto korzystać z usług Pani Psycholog, która z dużą wyrozumiałością, w bezpiecznej atmosferze wsparcia, potrafi pomóc nie tylko w obszarze diagnozy i definicji, ale działa skutecznie tak aby osiągać satysfakcjonujące cele we współpracy z różnymi pacjentami. Jest osobą bardzo pomocną czego doświadczyłam sama i osoby, którym poleciłam wizyty u tej pani. Dziękuję za pomoc!
Marysia
Naprawdę ogromna wiedza i łagodne, ale pewne podejście pozwoliły mi na spojrzenie na rzeczy z nowej perspektywy, ale także zrozumienie tego co się dzieje. Pani Psycholog pozwoliła mi iść do przodu i lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Jestem naprawdę wdzięczna za pomoc i bardzo polecam Panią Psycholog!
Odpowiedzi na pytania
3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
mam problem, nie umiem za nic wysikać się przy przyjaciółce. nie chodzi o to, że się wstydze przy niej, bo nie, nie wstydze się. normalnie się przy sobie przebieram i nie mamy z tym żadnego problemu. natomiast kiedy przychodzi moment w którym idziemy razem na siku to ona na spokojnie się wysika a potem jak jest moja kolej to nawet jak bardzo będzie mi się chciało to nie wysikam się jeśli bedzie stała obok mnie... pomocy co mam z tym zrobić, to tak bardzo mi przeszkadza nie wytrzymam już z tym
Zadbanie o niektóre swoje potrzeby fizjologiczne przy obecności innych ludzi może powodować trudne emocje - u niektórych to będzie lęk, u innych to będzie wstyd itd. W naszej kulturze przyjęło się, że oddawanie moczu czy kału jest sprawą intymną, jednak to, czy będziemy czuli się komfortowo przy innych, wykonując te czynności, zależy od różnych czynników.
Jednym z nich może być kwestia wychowania i doświadczeń życiowych - osoby, które przeżywają wstyd np. podczas jedzenia, mogły kiedyś słyszeć w procesie wychowania, że mlaszczą podczas jedzenia i że to nie jest zachowanie akceptowalne społecznie. Osoba, która teraz doświadcza wstydu, mogła w przeszłości być oceniana, ośmieszana lub karana za to, czego dzisiaj się wstydzi. Jedni mogą wychowywać się w domu, gdzie oddaje się mocz przy drzwiach zamkniętych na klucz i jest to tematem tabu, inni w domu mogą być nauczeni, że to temat i czynność, z którymi można bardziej sie odsłaniać.
Drugim z czynników może być okres dojrzewania. Jeśli Twoje ciało zmienia się teraz w procesie dojrzewania, możesz być bardziej wrażliwa na to, jak ono wygląda lub się zachowuje. Podczas okresu dojrzewania inaczej działa też mózg (kora przedczołowa i ciało migdałowate), co sprawiają, że może nam się wydawać, że świat jest bardziej czarno-biały. W tym czasie można też czuć się, jakby inni widzieli nasze kompleksy i wady, jakbyśmy byli w centrum uwagi.
Trzecim z czynników może być więź, zaufanie, gotowość do otworzenia się, tworzenia bliskości i intymności z drugim człowiekiem. Być może Twoja przyjaciółka ma postawione granice i nauczone zasady w innymi miejscu niż Ty. To całkiem naturalne, że jesteśmy inni i mamy różne przyzwyczajenia, ponieważ mamy inne doświadczenia życiowe, a to, w jaki sposób poradzimy sobie z tymi konfliktami różnic, zależy już od nas samych - niektórzy milczą i zaciskają zęby, inni unikają sytuacji i osób, które różnią się od nich, jeszcze inni są agresywni, a są też osoby, która decydują się odważyć i spróbować asertywnej komunikacji np. komunikatu ja.
Nie mam siły żyć i nie widzę sensu mojej tu egzystencji. W życiu popełniam same błędy. Ostatnim było odejście z pracy, której po 16tu latach miałam dość i teraz zostałam z niczym. Nikt mnie nigdzie nie chce, do niczego się nie nadaję, nic nie potrafię. Mam 46 lat i przegrałam życie. Katorgą jest taka egzystencja. Jedyne co mnie tu jeszcze trzyma to świadomość, że moja śmierć zabiłaby moją mamę a ona na to nie zasługuje, wystarczająco się w życiu wycierpiała. I tak tkwie w tej "pułapce". Gdyby nie ona dawno by mnie tu nie było. Dlaczego muszę żyć, czemu Bóg nie może się zlitować i mnie stąd zabrać? Dlaczego muszę tu tkwić. Dałby moje zdrowie innemu choremu dziecku, które ma tyle jeszcze życia przed sobą a mnie jego śmiertelną chorobę...to by była sprawiedliwa zamiana. Wiem, powinnam zgłosić się do specjalisty. Korzystałam z prywatnej psychoterapii ale niestety już mnie na nią nie stać. Więc brak pieniędzy = brak pomocy. A z NFZ sami wiemy jak jest. Nie wiem co dalej mam robić, nie mam sił, bardzo bym chciała aby ten mój żywot się zakończył, wiele by to rozwiązało problemów.
Trudno sobie nawet wyobrazić, ile cierpienia i rezygnacji możesz teraz doświadczać. Stan, który opisujesz, zazwyczaj jest opisywany kryzysem psychicznym lub kryzysem egzystencjalnym. One mogą wynikać z różnych trudności. Rozumiem też trudność w znalezieniu odpowiedniego bezpłatnego wsparcia. W tak trudnej sytuacji można zgłosić się do Centrum Interwencji Kryzysowej / Ośrodka Interwencji Kryzysowej, które zazwyczaj oferują wsparcie w kryzysie (również finansowym, pracowniczym). Tam dostępny powinien być specjalista od zdrowia psychicznego. Dodatkowo psycholodzy często dostępni są w MOPR, CPR lub MOPS. Może warto również pomyśleć o psychiatrze. Kryzys emocjonalny, myśli rezygnacyjne mogą być objawem innych trudności, przy których można wprowadzić leczenie farmakologiczne.
W razie pojawienia się kolejnych przykrych myśli, proszę pamiętać o telefonach zaufania, gdzie można porozmawiać ze specjalistami od zdrowia psychicznego.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Barbara Sowińska?Barbara Sowińska to psycholog. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Barbara Sowińska oferuje usługi takie jak: trening umiejętności społecznych dla dzieci, konsultacja online.
-
Gdzie Barbara Sowińska ma swój gabinet?Barbara Sowińska przyjmuje pod adresem:
- Czajcza 2a/13 Poznań
-
Czy Barbara Sowińska przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Tak, Barbara Sowińska oferuje konsultacje online. Wybierz opcję „konsultacja online” przy umawianiu wizyty, a zobaczysz dostępne terminy.
-
Jak Barbara Sowińska akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Barbara Sowińska to: Gotówka, Przelew na konto, Blik, Revolut.
-
W jakich językach konsultuje Barbara Sowińska?Języki, których używa Barbara Sowińska to polski, angielski.
-
Jak Barbara Sowińska umawia wizyty?Barbara Sowińska używa kalendarza ZnanyLekarz, dlatego na stronie widzisz aktualne terminy. Wystarczy, że wybierzesz datę i godzinę, które odpowiadają Ci najbardziej. Umawianie wizyty jest darmowe, a tuż przed terminem wyślemy Ci przypomnienie.
-
W jakich godzinach przyjmuje Barbara Sowińska?Barbara Sowińska może mieć dostępne terminy w tym lub w nadchodzącym tygodniu. Terminy, które widzisz w kalendarzu są dostępne, ponieważ aktualizujemy go na bieżąco. Jeśli pierwszy dostępny termin Ci nie odpowiada, sprawdź następny. Rezerwacja terminu jest natychmiastowa, bez dodatkowych opłat.
-
Barbara Sowińska: co mówią pacjenci?5 osób dodało swoją opinię. Barbara Sowińska ma średnią ocen 5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Barbara Sowińska?Barbara Sowińska nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.
Zaburzenia emocjonalne w Poznaniu
Zaburzenia nastroju w Poznaniu
Niskie poczucie własnej wartości w Poznaniu
Zaburzenia osobowości w Poznaniu
Zaburzenia psychosomatyczne w Poznaniu
Zaburzenia w relacjach międzyludzkich w Poznaniu
Zaburzenia odżywiania w Poznaniu
Problemy wychowawcze w Poznaniu
Zaburzenia koncentracji w Poznaniu
Więcej (15)Psycholodzy z Medicover w Poznaniu
Psycholodzy z POLMED w Poznaniu
Psycholodzy z INTER Polska w Poznaniu
Psycholodzy z Allianz w Poznaniu
Psycholodzy z SKOK Asekuracja w Poznaniu
Psycholodzy z Compensa w Poznaniu
Psycholodzy z TU Zdrowie w Poznaniu
Psycholodzy z Signal Iduna w Poznaniu
Psycholodzy z Enel-med w Poznaniu
Psycholodzy z PZU Pomoc w Poznaniu
Psycholodzy z PZU Życie w Poznaniu
Więcej (7)