Mikrodermabrazja korundowa to bardzo skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący. Wykonuje się go nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą strumienia kryształków korundu. Korund jest jednorazowy i sterylny dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezpieczny i bez ryzyka infekcji.
Jak przebiega zabieg?
Kryształki uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry ,ścierając warstwę rogową naskórka, a następnie wraz z zanieczyszczeniami są zasysane do oddzielnego pojemnika. Ilość naskórka wymagającego usunięcia – czyli głębokość złuszczania – jest ustalana indywidualnie, w zależności od typu skóry pacjenta.Głębokość złuszczania jest dobierana indywidualnie do typu i kondycji skóry oraz stopnia jej uszkodzenia. Dzięki usuwaniu wierzchnich warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do powstawania nowych komórek, które wędrując do góry, zastępują uszkodzony naskórek… Zabieg stymuluje naturalny również wzrost komórek, wzrost ilości kolagenu i elastyny w skórze właściwej.
Jakie efekty daje mikrodermabrazja korundowa?
Bezpośrednio po zabiegu skóra uzyskuje młodszy i świeższy wygląd, poprawia się mikro-cyrkulacja krwi, co sprzyja usuwaniu toksyn i lepszemu jej odżywieniu, następuje pobudzenie regeneracji naskórka i wyrównanie kolorytu skóry. Skóra staje się bardziej elastyczna dzięki stymulacji naturalnej produkcji kolagenu. Następuje redukcja zmarszczek, plam i przebarwień, a także wygładzenie wszelkich nierówności skóry, w tym blizn potrądzikowych oraz pourazowych. Zabieg oczyszcza skórę i obkurcza rozszerzone pory, z powodzeniem zastępuje tradycyjne oczyszczanie (jedynie w przypadku cer łojotokowych i trądzikowych konieczne może być dodatkowe oczyszczanie manualne).
Komu można polecić mikrodermabrazję korundową?
Mikrodermabrazja korundowa jest zabiegiem bezinwazyjnym, bezbolesnym i bezkrwawym. Można ją wykonywać w każdym wieku, bez względu na rodzaj skóry i stopień jej uszkodzenia. Warto podkreślić, że również skóra naczyniowa nie stanowi przeciwwskazania dla wykonania zabiegu mikrodermabrazji korundowej.
Jakie są wskazania do zabiegu?
Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Ten artykuł został opublikowany na stronie ZnanyLekarz za wyraźną zgodą autorki lub autora. Cała zawartość strony internetowej podlega odpowiedniej ochronie na mocy przepisów o własności intelektualnej i przemysłowej.
Strona internetowa ZnanyLekarz nie zawiera porad medycznych. Zawartość tej strony (teksty, grafiki, zdjęcia i inne materiały) powstała wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje porady medycznej, diagnozy ani leczenia. Jeśli masz wątpliwości dotyczące problemu natury medycznej, skonsultuj się ze specjalistą.