Artykuły 26 listopada 2015

Co to jest mikrodermabrazja korundowa?

Beata Kociemba dermatolog, specjalista medycyny estetycznej
Beata Kociemba
dermatolog, specjalista medycyny estetycznej

Mikrodermabrazja korundowa to bardzo skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący. Wykonuje się go nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą strumienia kryształków korundu. Korund jest jednorazowy i sterylny dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezpieczny i bez ryzyka infekcji.

Jak przebiega zabieg?

Kryształki uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry ,ścierając warstwę rogową naskórka, a  następnie wraz z zanieczyszczeniami są zasysane do oddzielnego pojemnika. Ilość naskórka wymagającego usunięcia – czyli głębokość złuszczania –  jest ustalana indywidualnie, w zależności od typu skóry pacjenta.Głębokość złuszczania jest dobierana indywidualnie do typu i kondycji skóry oraz stopnia jej uszkodzenia. Dzięki usuwaniu wierzchnich warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do powstawania nowych komórek, które wędrując do góry, zastępują uszkodzony naskórek… Zabieg stymuluje naturalny również wzrost komórek, wzrost ilości kolagenu i elastyny w skórze właściwej.

Jakie efekty daje mikrodermabrazja korundowa?

Bezpośrednio po zabiegu skóra uzyskuje młodszy i świeższy wygląd, poprawia się mikro-cyrkulacja krwi, co sprzyja usuwaniu toksyn i lepszemu jej odżywieniu, następuje pobudzenie regeneracji naskórka i wyrównanie kolorytu skóry. Skóra staje się bardziej elastyczna dzięki stymulacji naturalnej produkcji kolagenu. Następuje redukcja zmarszczek, plam i przebarwień, a także wygładzenie wszelkich nierówności skóry, w tym blizn potrądzikowych oraz pourazowych. Zabieg oczyszcza skórę i obkurcza rozszerzone pory, z powodzeniem zastępuje tradycyjne oczyszczanie (jedynie w przypadku cer łojotokowych i trądzikowych konieczne może być dodatkowe oczyszczanie manualne).

Komu można polecić mikrodermabrazję korundową?

Mikrodermabrazja korundowa jest zabiegiem bezinwazyjnym, bezbolesnym i bezkrwawym. Można ją wykonywać w każdym wieku, bez względu na rodzaj skóry i stopień jej uszkodzenia. Warto podkreślić, że również skóra naczyniowa nie stanowi przeciwwskazania dla wykonania zabiegu mikrodermabrazji korundowej.

Jakie są wskazania do zabiegu?

  • skóra szara, zmęczona, pozbawiona blasku
  • utrata jędrności i elastyczności
  • skóra sucha, nadmierne rogowacenie naskórka, skóra dojrzała
  • drobne zmarszczki okolicy oczu, ust, czoła, szyi, dekolt
  • zaskórniki, zmiany grudkowe, prosaki, rozszerzone pory,
  • skóra z cechami fotostarzenia
  • powierzchowne zaburzenia pigmentacji, przebarwienia
  • skóra tłusta, łojotok, trądzik pospolity,rozszerzone pory
  • rozstępy, blizny zanikowe i przerosłe, bliznowce, blizny potrądzikowe, nierówności skóry

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

  • uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
  • aktywne infekcje skóry (wirusowe, np. opryszczka, bakteryjne, grzybicze)
  • aktywne stany zapalne skóry (wyprysk, pokrzywka, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca)
  • terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem i do pół roku po terapii
  • nowotwory skóry, znamiona,naczyniaki jamiste

Ten artykuł został opublikowany na stronie ZnanyLekarz za wyraźną zgodą autorki lub autora. Cała zawartość strony internetowej podlega odpowiedniej ochronie na mocy przepisów o własności intelektualnej i przemysłowej.

Strona internetowa ZnanyLekarz nie zawiera porad medycznych. Zawartość tej strony (teksty, grafiki, zdjęcia i inne materiały) powstała wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje porady medycznej, diagnozy ani leczenia. Jeśli masz wątpliwości dotyczące problemu natury medycznej, skonsultuj się ze specjalistą.

ZnanyLekarz Sp. z o.o. ul. Kolejowa 5/7 01-217 Warszawa, Polska

www.znanylekarz.pl © 2022 - Znajdź lekarza i umów wizytę.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.