System Accent Ultra to nowoczesne, zaawansowane rozwiązanie technologiczne izraelskiego producenta sprzętu medycznego Alma Lasers, należące do znanej rodziny urządzeń wielofunkcyjnych Accent, które oprócz uznanych w medycynie estetycznej fal radiowych RF wykorzystuje również ultradźwięki oraz drenaż limfatyczny w celu znacznej poprawy wyglądu twarzy i ciała bez potrzeby interwencji chirurgicznej.
Dla kogo są zabiegi z zastosowaniem systemu Accent Ultra?
Zabiegi z zastosowaniem systemu Accent Ultra polecam pacjentom w różnym wieku, którzy pragną w widoczny sposób poprawić wygląd swojej twarzy i ciała – odzyskać jędrność skóry, zniwelować zmarszczki i blizny, wymodelować kontury ciała, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i zredukować objawy cellulitu.
Pacjenci w młodym wieku (do 30-35 lat) mogą zawczasu zadbać o zachowanie świeżego i zdrowego wyglądu skóry na długie lata poprzez celową stymulację rewitalizacji skóry i redukcję pierwszych objawów starzenia. Natomiast pacjenci w wieku dojrzałym (35-65 lat) mogą szybko odzyskać młodzieńczy wygląd swojej twarzy poprzez likwidację drugiego podbródka, poprawę napięcia skóry i wygładzenie zmarszczek oraz wymodelować sylwetkę poprzez pozbycie się nadmiaru tłuszczu i cellulitu w poszczególnych partiach ciała.
Duże znaczenie ma dla pacjenta możliwość obserwacji rezultatów zabiegu bezpośrednio po jego przeprowadzeniu. Decyzję o kolejnych zabiegach można więc podjąć natychmiast, co czyni zabieg wykonywany za pomocą systemu Accent Ultra rzeczywiście wyjątkowym. Któż z nas chciałby bowiem wydawać pieniądze w ciemno i czekać kilka miesięcy na rezultaty zabiegu?!
Jak działa system Accent Ultra?
Unikalne wyposażenie systemu w technologię fal radiowych i ultradźwięków daje szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o zabiegi na twarz i całe ciało. Dodatkowo odpowiednio dobrane głowice urządzenia pozwalają na wykonywanie zabiegów odmładzających na wszystkich obszarach twarzy, w tym także delikatnej skóry w okolicach oczu i na szyi.
W systemie Accent Ultra zastosowano kombinację dwóch rodzajów głowic, które wykorzystują częstotliwość radiową – głowicy bipolarnej i unipolarnej, a także głowicy ultra, pracującej w częstotliwościach ultradźwiękowych. Dzięki zastosowanej w tym urządzeniu technologii, która służy do poprawy wyglądu skóry twarzy, szyi, dekoltu i pozostałych partii ciała pacjenta, wykorzystuje się jednocześnie trzy mechanizmy:
Zabieg redukcji tkanki tłuszczowej rozpoczyna głowica Ultra, która efektywnie i selektywnie działa na depozyty tłuszczowe, bazując na wzroście przepuszczalności błon komórkowych, usprawnieniu oddychania tkankowego i pobudzeniu przemiany materii komórek, bez niszczenia otaczających struktur, takich jak skóra, naczynia krwionośne i nerwy obwodowe. Poddane działaniu ultradźwięków błony komórkowe adipocytów zostają uszkodzone, pozwalając tym samym na opróżnienie się depozytu tłuszczowego w przestrzenie międzytkankowe. Usuwanie tłuszczu odbywa się za pomocą procesów fizjologicznych, poprzez układ limfatyczny, układ krwionośny i system immunologiczny. Trójglicerydy z uszkodzonych komórek tłuszczowych, uwolnione do płynu śródmiąższowego, są stopniowo transportowane poprzez system limfatyczny oraz krwionośny do wątroby, gdzie ulegają ostatecznej neutralizacji.
Po użyciu ultradźwięków lekarz dokonuje wyboru jednej spośród kilku dostępnych głowic RF, która jest najbardziej odpowiednia dla danego pacjenta, i kontynuuje zabieg. Generowana przez system częstotliwość fal radiowych na poziomie 40.68 MHz zapewnia szybkie nagrzewanie tkanki, a w konsekwencji także szybkie, a jednocześnie precyzyjne, przeprowadzenie zabiegu. Głowice, które dostarczają energię RF do tkanki, chłodzą jednocześnie wierzchnią warstwę skóry, co zwiększa poczucie komfortu pacjenta i chroni naskórek przed oparzeniem. Zastosowanie radiofrekwencji RF stymuluje lokalny metabolizm leczonego obszaru, doprowadza do jego przekrwienia i lepszego odżywienia.
Dodatkową, aczkolwiek nieocenioną korzyścią jest tu całkowity brak okresu rekonwalescencji, wyłączającego pacjenta z normalnego życia.
Dostępność różnorodnych głowic do urządzenia pozwala lekarzowi na wybór odpowiedniego narzędzia i zastosowanie go w walce z niedoskonałościami poszczególnych części ciała pacjenta. I tak do cienkiej i wrażliwej skóry okolicy oczu stosujemy głowicę Periorbital. Z kolei głowica frakcyjna Pixel RF posłuży m.in. do niechirurgicznej blefaroplastyki – atutem tej metody jest niska urazowość, szybsze gojenie oraz ograniczenie krwawienia w trakcie i po zabiegu. Pixel RF znajduje swoje zastosowanie również w likwidacji różnego rodzaju blizn. Doskonale sprawdza się więc także podczas niwelacji rozstępów. Głowica UniForm wykorzystuje natomiast częstotliwość radiową z jednoczesnym drenażem limfatycznym.
System Accent Ultra jest odpowiedzią na problemy starzenia się skóry, utratę jej jędrności, a także na cellulit i trudną walkę z tkanką tłuszczową. Pozwala na przeprowadzanie zabiegów o każdej porze roku, bez wyłączania pacjenta z aktywności zawodowej i bez jakichkolwiek skutków ubocznych.
Efekty i zalety zabiegu z użyciem systemu Accent Ultra
Zabieg trwa 30-90 minut, w zależności od wielkości obszaru ciała poddawanego korekcie. Widoczne efekty można bez trudu zauważyć już po pierwszej sesji, ale by uzyskać w pełni satysfakcjonujące i trwałe rezultaty, pacjentom – w zależności od ich wieku – zaleca się serię 4-6 zabiegów przeprowadzonych w odstępach 2-3 tygodniowych. Pacjenci do 35. roku życia, którzy oczekują po zabiegu efektów w postaci liftingu policzków z jednoczesną poprawą gęstości skóry twarzy, są najczęściej usatysfakcjonowani już jednym zabiegiem w roku.
Rezultaty serii zabiegów:
Zalety zabiegu:
W kolejnym artykule opiszę zasady prawidłowego przygotowania się do zabiegu.
Ten artykuł został opublikowany na stronie ZnanyLekarz za wyraźną zgodą autorki lub autora. Cała zawartość strony internetowej podlega odpowiedniej ochronie na mocy przepisów o własności intelektualnej i przemysłowej.
Strona internetowa ZnanyLekarz nie zawiera porad medycznych. Zawartość tej strony (teksty, grafiki, zdjęcia i inne materiały) powstała wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje porady medycznej, diagnozy ani leczenia. Jeśli masz wątpliwości dotyczące problemu natury medycznej, skonsultuj się ze specjalistą.