Moje doświadczenie

PRZEZ KALENDARZ WIZYT ZAPISY TYLKO NA BADANIE EEG

Od 1982 r. pracuję na Oddziale Neurologii w WSzZ w Płocku, gdzie od 1991 r. pełnię funkcję zastępcy ordynatora. W 1991 r. ukończyłam II stopień specjalizacji z neurologii. Od ponad 20 lat prowadzę prywatną praktykę lekarską z zakresu neurologii. Po otrzymaniu certyfikatu z badań EEG w 2008 r. otworzyłam pracownię EEG MEDIAL, gdzie prowadzone są badania dla dzieci i dorosłych w czuwaniu i we śnie.


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA EEG:

1. Przed badaniem należy spożyć posiłek.

2. Na 24 godziny przed badaniem nie pić żadnego alkoholu, gdyż może on zmienić zapis i zainicjować fałszywie obecność tzw. „patologii napadowej”.

3. Włosy powinny być umyte zwykłym szamponem i dobrze spłukane. Nie wolno stosować żadnych odżywek, pianek wzmacniających włosy, lakierów i wszystkich kosmetyków stosowanych na skórę głowy po spłukaniu włosów. Zmieniają one bowiem oporność elektryczną skóry i mogą zakłócać zapis.

4. Wbrew utartym poglądom, nie trzeba ścinać włosów ani ich skracać. Technik umieszczający elektrody na głowie poradzi sobie nawet z gęstą fryzurą.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA EEG WE ŚNIE:

1. W przypadkach podejrzenia padaczki i prawidłowego zapisu EEG w czuwaniu zaleca się wykonanie badania EEG we śnie.

2. Nie stosować leków w celu wywołania snu.

3. Wykonanie badania EEG we śnie umożliwi badanie po bezsennej nocy

4. Postępujemy wg schematu:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat nie śpią całą noc.
Dzieci w wieku 8-12 lat śpią 4 godziny.
Dzieci poniżej 8 lat śpią 6 godzin.

PAMIĘTAJ!
1. Badany nie może zasnąć nawet na moment np. w samochodzie w drodze do pracowni EEG.
2. Pacjent przed badaniem we śnie musi być „w czuwaniu”. Nie może nawet się zdrzemnąć – badanie byłoby zakłócone i musiałoby być powtórzone.
3. Sen skracamy kładąc dziecko spać później niż zwykle i wcześniej je wybudzając. Okresu pozbawienia snu nie powinno się przedłużać, bo po długo trwającej deprywacji snu pojawia się prawie natychmiast sen głęboki (NREM 3 lub 4) z prawie całkowitym pominięciem snu z wrzecionami, najbardziej cennego diagnostycznie.
4. Badanie EEG powinno trwać ok. 60-90 minut najpierw w czuwaniu, następnie we śnie, zawsze z wybudzeniem i co najmniej, kilkuminutową rejestracją po wybudzeniu, u dzieci starszych, z wykonaniem po wybudzeniu FS i HW.
5. Małe dzieci zapisywać na badanie EEG, w godzinach ich snu dziennego, najlepiej po posiłku, co gwarantuje naturalny sen spontaniczny.
6. Noworodki i niemowlęta, lekko przegłodzone, najlepiej nakarmić w pracowni EEG, przed badaniem, po założeniu elektrod.
7. Dorosłych i starsze dzieci, którzy przed badaniem nie śpią całą noc, zapisywać na możliwie najwcześniejszą godzinę. Najłatwiej usną ok. 6 rano, co wynika z dobowego rytmu naszej naturalnej aktywności, im dłużej od godziny 6 rano, tym trudniej będzie im zasnąć.
8. W wyborze właściwej godziny badania może pomóc informacja, że wzrost i spadek aktywności u każdego, występuje rytmicznie, co 1,5 godziny, w ciągu całej doby. U osób pozbawionych snu przez całą noc, najbardziej obniżona aktywność wystąpi ok. 6 rano, drugi duży spadek aktywności (niezależnie od rytmów 1,5 godzinnych) wystąpi dwukrotnie między godziną 15.00 a 18.00.
więcej

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych neurologów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


EEG - elektroencefalografia

EEG CZUWANIE dzieci do 16 lat 1h • 150 zł

EEG CZUWANIE powyżej 16 roku życia 1h • 100 zł +2 więcej

EEG SEN - dzieci i dorośli lat 1,5h • 150 zł

Zwykła wizyta


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych neurologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja neurologiczna


EEG - elektroencefalografia


W jaki sposób ustalane są ceny?

2 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Pracownia EEG - Gabinet Lekarski Zwykła wizyta

Jestem po pierwszej wizycie u Pani doktor, która trwała pełną godzinę zegarową. Doktor zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Cierpliwa, dokładna, nie zbyła mnie receptą jak każdy. Na pewno będę kontynuowała u niej swoje leczenie. Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem dobrego neurologa to szczerze polecam!

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Pracownia EEG - Gabinet Lekarski badanie neurologiczne

Nie polecam nikomu trafic tam to porazka największa w moim zyciu.Idac z innym problemem został.uznana za mającą dosc dzieci i potrzebującą polezec na oddziale psychiatri na szpitalu na Kośfiuszki Dostalam awersji na to.
Po tym dniu zbadalo mnie jeszcze prywatnie 2 psychiatrów oraz psychoterapeuta W pelni logiczne myslenie tyle ze poprostu am agorafobię przez traume w życiu.
Porazka.Szkoda czasu pieniędzy.Posluchalam wlasnego sumienia bo tak może bym wyszla naprawde psychiczna ze szpitala i napewno wypoczęta.
Nie polecam nikomu!!!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania