Moje doświadczenie
Jestem autorką i współautorką publikacji z zakresu żywienia niemowląt i małych dzieci. Poza uczestnictwem w licznych konferencjach dietetycznych w kraju i za granicą brałam udział w organizacji konferencji, których tematyka poświęcona była żywieniu (m. in. Warszawskich Dni Nauki o Żywieniu Człowieka, program AFRESH). Uczestniczyłam także w międzynarodowych warsztatach WHO poświęconych tematom dzieci i młodzieży. Tematyce tej był także poświęcony mój staż w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
Moją specjalnością jest dietoterapia i dietoprofilaktyka w chorobach układu krążenia oraz w leczeniu nadwagi i otyłości. Specjalizuję się także w tematyce żywienia niemowląt i małych dzieci.
Dietetyka i żywienie człowieka jest dla mnie pasją i źródłem niekończących się inspiracji, ale współpraca z drugim człowiekiem daje mi największą satysfakcję, bo – jak mówią filozofowie - wiedza się mnoży, kiedy się nią dzieli. Wiem, że każdy Pacjent jest wyjątkowy. Każdy ma swoją historię, swoje upodobania i nawyki. Do każdego podchodzę indywidualnie i z ogromnym szacunkiem. Zalecenia i jadłospisy przygotowuję z uwzględnieniem preferencji, możliwości i siły woli oraz motywacji Pacjenta tak, aby były one idealnie dopasowane do danej osoby i przyniosły najlepsze efekty.
Adresy (2)
Marokańska 2 S przy Wale Miedzeszyńskim, Praga-Południe, Warszawa
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych dietetyków w pobliżuMarokańska 2 S przy Wale Miedzeszyńskim, Praga-Południe, Warszawa
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Zwykła wizyta
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych dietetyków w pobliżuOpinie pojawią się wkrótce
Napisz pierwszą opinię
Jesteś już po wizycie u Hanna Wilska? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.
Dodaj swoją opinięOdpowiedzi na pytania
3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Witam ważyłam 52 kg i bylam w ciągłym ruchu mialam płaski brzuch. w zeszlym roku wykryto u mnie jamistość rdzenia kręgowego, Jamistość opuszki i zespól chiarii. Choroba ta spowodowała niedowlad lewej części i najpierw jeździlam na wózku a po operacji kraniektomii i laminektomii chodzę z balkonikiem ale ten ruch jest umiarkowany. Przytyłam, teraz ważę 68 kg i mam ostający brzuch przypominający piłkę na tyle duży że ludzie myślą że jestem w ciąży. A stosuję antykoncepcję. Jaka może być przyczyna? i co powinnam zrobić aby brzuch się zmniejszyl? proszę o odpowiedzi. Z gory dziękuję.
Szanowna Pani,
precyzyjna odpowiedź jest niezwykle trudna, ze względu na złożoność Pani przypadku oraz niepełne informacje na temat sytuacji. Z tego względu polecam udać się do dietetyka który indywidualnie dopasuje sposób odżywiania do Pani.
Nie mniej wraz ze zmniejszeniem aktywności fizycznej (ciągły ruch vs poruszanie się z balkonikiem) zapotrzebowanie energetyczne organizmu zmniejsza się nawet o połowę! Z tego względu powinna Pani znacząco zmniejszyć wielkość spożywanych posiłków. Muszą jednak być zbilansowane pod względem miko- i makroskładników, co jest trudne przy dietach nieskoenergetycznych, dlatego polecam udać się do dietetyka. Bezwzględnie należy wykluczyć wszystkie produkty dosładzane syropem glukozowo-fruktozowym lub samą fruktozą (najczęściej kolorowe napoje, słodycze) ponieważ cukier ten powoduje gromadzenie się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha.
Pozdrawiam,
Hanna Wilska
Witam, mam bardzo nietypowe pytanie: chciałbym się dowiedzieć konkretnie, ile kcal trzeba spalić, żeby stracić 1 kg wagi?
Jak to obliczyć - jeśli wiedziałbym ile kcal trzeba spalić, żeby zrzucić 1 kg, to wiedziałbym, ile należy spalić kcal, żeby stracić np. 15 kg wagi?
Ważę niestety za dużo - ok. 102 kg przy 176 - 177 cm wzrostu.
Od ok. 2 lat mam bardzo mało ruchu, w dodatku nie mogę od ponad 1,5 roku chodzić, bo czekam na zabieg stopy i stawu skokowego.
Czy jakieś substancje takie jak np. L-Karnityna pomogłaby mi skutecznie zrzucić wagę? Wiem, że za dużo ważę i chcę zredukować tą wagę, ale wiem, że będzie ciężko.
Bardzo proszę o pomoc! Z góry gorąco dziękuję.
Dzień dobry,
zmniejszenie masy ciała o 1 kg to wydatek energetyczny organizmu na poziomie ok 7000 kcal. Efekt ten osiąga się dwutorowo - poprzez zwiększenie aktywności fizycznej (która chwilowo u Pani jest utrudniona) oraz zmniejszenie spożywanych posiłków, wówczas powstaje deficyt pomiędzy energią wydatkowaną (na funkcjonowanie, poruszanie się, ćwiczenia) a dostarczaną do organizmu (z pożywieniem). Należy jednak pamiętać, że jadłospis oprócz mniejszej ilości kalorii niż zazwyczaj musi być zbilansowany, aby nie doprowadzić do... niedożywienia! Tak! Osoby otyłe mogą być niedożywione pod względem witamin i składników mineralnych. Dlatego polecam zgłosić się na konsultacje aby profesjonalny dietetyk dopasował odpowiedni dla Pani sposób odżywiania. Ponadto - być może jest Pani w stanie wprowadzić ćwiczenia fizyczne obejmujące sprawne partie ciała?
Życzę powodzenia w powrocie do zdrowia i formy!
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Dietetycy z Medicover w Warszawie
Dietetycy z Allianz w Warszawie
Dietetycy z INTER Polska w Warszawie
Dietetycy z Signal Iduna w Warszawie
Dietetycy z TU Zdrowie w Warszawie
Dietetycy z Compensa w Warszawie
Dietetycy z SKOK Asekuracja w Warszawie
Dietetycy z POLMED w Warszawie
Dietetycy z Interubezpieczenia w Warszawie
Więcej (4)