Moje doświadczenie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam psychologię w specjalności klinicznej i zdrowia, wraz z modułem psychologii sądowej. Poza studiami ukończyłam kurs mediacji w sprawach cywilnych, zakończony egzaminem nadającym mi kwalifikację rynkową do pracy mediatora. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego.

Doświadczenie praktyczne zbierałam w publicznych placówkach oświatowych: Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świebodzinie oraz Szkole Podstawowe j nr 71 we Wrocławiu. Obecnie pracuję jako psycholog w Zespole Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych. Realizuję tu także wsparcie rewalidacyjne z zakresu kompetencji społecznych dla uczniów ze spektrum autyzmu i z zespołem Aspergera.

W Poradni BrainCare oferuję wsparcie dla dzieci, młodzieży oraz rodziców. Wspieram w trudnościach i kryzysach w życia dziecka i całej rodziny. Dbam o stworzenie przestrzeni do komunikacji i swobodnego wyrażania siebie. Pracuję zgodnie z Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa.
więcej

Adres

Prywatny gabinet

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja psychologiczna


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna


W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Izabela Ristau? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Jestem chora na fobię społeczną, depresję i zespół lęku uogólnionego. Byłam 2 razy w prywatnym gabinecie psychiatry a potem przez 2 tygodnie na oddziale psychiatrycznym u tego samego psychiatry, tylko że to wszystko rozgrywało się od końcówki grudnia 2021 r. do połowy marca 2022 r., od tamtego czasu nie byłam nigdzie z 2 powodów: nie miałam już pieniędzy na prywatne wizyty, a 2 powód to objaw mojej fobii społecznej którym jest unikanie sytuacji społecznych. Jestem obecnie na niedziałających na mnie lekach (wenlafaksyna i olanzapina), przyjmuję je od początku stycznia 2022, nie przerwałam ich stosowania mimo że przestałam chodzić do psychiatry bo odstawiać je trzeba pod okiem psychiatry. Jestem teraz zapisana prywatnie do tej samej psychiatry u której byłam poprzednio i termin wizyty to 27 lutego. Problem w tym, że nie bardzo wiem co powiedzieć psychiatrze gdy wejdę do gabinetu, głównie przez moją fobię społeczną a także z uwagi na fakt że wstydzę się że nie byłam u niej tyle czasu. Jakieś pomysły jak rozpocząć tę rozmowę?

Dzień dobry.

Wygląda na to, że już Pani wstępnie zebrała istotne informacje o swojej sytuacji - właśnie w tym pytaniu, które Pani zadała na Znanym Lekarzu. Opisała Pani: co się u Pani działo od ostatniej wizyty lekarskiej, jak Pani się czuła i czuje, jak Pani ocenia działanie leków oraz z czym ma Pani obecnie trudności. Właśnie takie informacje może Pani przekazać lekarzowi psychiatrze w gabinecie.

Opowiadanie o sobie może budzić wstyd lub stresować. Proszę jednak pamiętać, że szczera rozmowa z lekarzem służy wybraniu odpowiedniej formy leczenia dla Pani.

mgr Izabela Ristau

Odkąd zostałam mamą moje życie zmieniło się o 360 stopni. Ostatnio czuje że nie daje sobie rady z obowiązkami z wychowaniem dziecka. Bardzo szybko się denerwuję krzyczę uderzam pieścią w stół. Stałam się agresywna i czuję że mnie to bardzo przygniata zaczynam powoli czuć zmęczenie tym wszystkim.Potrzebuję pomocy bo wiem że sobie sama nie poradzę ale nie wiem od czego zacząć wstydzę się i boję jednocześnie.

Dzień dobry.
Życie młodej matki to nie tylko piękny, radosny czas, ale także nowa odpowiedzialność, obawy i konieczność organizowania niemal wszystkiego na nowo. Czasem zdarza się i kryzys. Doświadcza Pani właśnie dużych zmian w swoim życiu. Nie jest to powód do wstydu. Wręcz przeciwnie, Pani refleksja nad swoją sytuacją i odwaga szukania pomocy - są godne podziwu.

Poszukiwania pomocy warto zacząć od konsultacji z psychologiem. W gabinecie psychologa obowiązuje tajemnica i bezstronność,
a więc komfortowe warunki aby przyjrzeć się całej sytuacji i trudnym emocjom, jakie się pojawiają. Zachęcam do skorzystania z tej opcji. Życzę powodzenia!

mgr Izabela Ristau
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania