Moje doświadczenie

„ I zawsze pamiętaj, że jesteś kimś wyjątkowym
Jedyne, co musisz zrobić, to pozwolić innym zobaczyć, że taki jesteś.” ( Milton Erickson ).

GABINET PSYCHOTERAPII
MGR IZABELA WŁODARCZYK

Psychoterapia jest metodą leczenia rozmaitych schorzeń i problemów natury psychicznej. Cele psychoterapii ukierunkowane są na zmianę zachowań i postaw, jak również na rozwój kompetencji emocjonalnych. Pacjent określa problem, nad którym chce pracować.. Terapeuta korzysta z celowych działań aby wspierać i stymulować pacjenta w dążeniu do celu.
Skierowana jest m.in. na pomaganie w radzeniu sobie z:
objawami nerwicowymi,
depresją,
sytuacjami kryzysowymi,
skutkami nadmiernego stresu,
lękami, fobiami,
problemami emocjonalnymi,
zespołem stresu pourazowego.
bólami psychogennymi
Prowadzę :
- terapię indywidualną dla osób dorosłych - opartą na wywoływaniu zmiany przez uruchomienie zasobów tkwiących w człowieku, rozpoznanie ograniczeń i zorientowanie na przyszłość,
- terapię małżeńską oraz par – zorientowaną na pokonanie trudności życiowych i rozwiązanie problemów, odbudowaniu dobrej, bezpiecznej i satysfakcjonującej obie strony relacji.
- terapię rodzinną z uwzględnieniem dzieci i młodzieży.- wspomagającą radzenie sobie z konfliktami rodzinnymi, problemami wychowawczymi, psychologicznymi aspektami prokreacji i porodu, zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia), lękami egzaminacyjnymi i problemami w uczeniu się, trudnościami okresu dojrzewania.

O mnie
mgr Izabela Włodarczyk
Psychoterapeuta

Studia ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie
Obecnie kształcę się w Polskim Instytucie Ericksonowskim akredytowanym przez The Milton H. Erickson Foundation, INC (Phoenix, Arizona),, uczestnicząc w całościowym szkoleniu przygotowującym do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz szkoląc się w ramach całościowego szkolenia z Terapii Ericksonowskiej.
Dodatkowo odbyłam także szkolenie z stosowania technik hipnozy ericksonowskiej w pracy terapeutycznej.
W swojej pracy zawodowej posiadam ponad dwudziestoletnie doświadczenie.

Praktyki/ Współpraca :
- Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Oddz. Psychiatrii Ogólny oraz Oddz. Psychiatrii Dzienny,
- Ośrodek Terapii Uzależnień w Rudzie Śląskiej,
- Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” w Zabrzu,
- Rudzkie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw,
więcej

Adres

Gabinet Psychoterapii Sanvimed
Zabrze ul. Moniuszki 78, Zabrze

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Psychoterapia indywidualna

Pozostałe usługi


Zabrze ul. Moniuszki 78, Zabrze

100 zł

Gabinet Psychoterapii Sanvimed



Zabrze ul. Moniuszki 78, Zabrze

100 zł

Gabinet Psychoterapii Sanvimed



Zabrze ul. Moniuszki 78, Zabrze

120 zł

Gabinet Psychoterapii Sanvimed



Zabrze ul. Moniuszki 78, Zabrze

120 zł

Gabinet Psychoterapii Sanvimed



Zabrze ul. Moniuszki 78, Zabrze

100 zł

Gabinet Psychoterapii Sanvimed

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Izabela Włodarczyk? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

11 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mam 14 lat i zmagam się z pewnym problemem. Mianowicie kilka lat temu zrezygnowałam z zajęć muzycznych, ponieważ czułam zbyt dużą presję potem zaczęłam płakać i bać się chodzić do zwykłej szkoły (byłam wyśmiewana). W przeciągu tych kilku lat zaczęłam bać wychodzić się z domu, unikałam kontaktu z rówieśnikami oraz pojawiły się różnego rodzaju natrętne myśli (najczęściej kiedy mam zamiar zasnąć). Dość często wmawiam sobie także choroby i od niedawna muszę zrobić coś tak a nie inaczej, bo jak zrobię to inaczej to myślę, że się coś stanie :/. Niedawno miałam także atak paniki kiedy jechałyśmy z mamą autostradą (których bardzo nie lubię). Zamierzam wybrać się do psychoterapeuty. Czy to konieczne? Czy tak naprawdę nic mi nie dolega?

Witam serdecznie zachęcam do podjęcia terapii rodzinnej albowiem osoba niepelnoletnia jak i zalezna od rodziny powinna uczestniczyć jedynie w takiej formie terapii, co daje też szybsze i pozytywne rezulaty albowiem w sesjach uczestniczą bliscy. Opisane trudności z powodzeniem można leczyć w czasie psychoterapii, istnieje wiele metod i narzędzi pracy.
Zachęcam do rozmowy z bliskimi , rodzicami i zastanowienie się nad terapią rodzinną albowiem opisane zachowania wskazujące na nerwicę lękową można z powodzeniem przepracować w procesie terapeutycznym.
Pozdrawiam i powodzenia.

mgr Izabela Włodarczyk

Chcialabym opisać mojej znajomej sytuację.
A mianowicie. Chodzi o to co ma zrobić ze ,,swoją słabością"do bylego
Cale zdarzenie trwało w przeciagu 4 lat.
Pierwsze dwa lata spotykania sie z jej bylym przyniosly im dwójkę dzieci ,gdzie teraz przez dwa ostatnie lata byla z nim i nie i lacznie mają 3dzieci. Ale pomijając to.
Chodzi mi o to ze dala sobie rade wytrzymać bez niego juz 3 miesiace (gdzie on nie mial zadnego zainteresowania co do dzieci ) tylko i wylacznie zeby ona byla kurą domowowa.
Ostatnio po tym czasie przyjechal do dzieci i stalo sie. Kochali sie i tak co wieczór gdzie nie chciała brzydzi sie nim ale on ma na nią cos takiego ze ona ulega. (Gdzie mogla )by miec wiele innych kochanków i wgl.
I gdzie on jej tyle krzywd zrobil (poniazal, wyzywal od najgorszych ,dziecmi sie nie zajmowal) a przy swojej mamie przy znajomych udawal kochanego tatusia i wgl. Kupowal na przekupienie kwiatka iwgl.

Co ona ma zrobić zeby nie ulegać.
Naprawdę,starała sie unikać

Witam serdecznie dostrzegam ,ze chce Pani pomóc przyjaciółce. To bardzo dobrze, ze jest Pani osoba , która chce udzielić wsparcia. Pani znajoma jednak powinna samodzielnie podjąć decyzje o skorzystaniu z psychoterapii lub psychologa. Proces taki przyniesie rezultaty tylko wtedy kiedy Pacjent sam jest zmotywowany. Domyślam się, ze Pani zdaniem związek przyjaciółki jest być może toksyczny ( to stwierdzenie wymaga jednak głębszego poznania problemu) Pani zatem może podpowiedzieć przyjaciółce aby skorzystała z psychoterapii. Pomocne w rozmowie może okazać się zdanie pytań np. Jak wyobrażasz sobie ten związek za kilka lat/ Co możesz zrobić Ty sama aby to tak wyglądało? Co daje Ci ta relacja? A czego w tym związku potrzebujesz? Być może skłonią one do przemyśleń.
Pozdrawiam serdecznie.

mgr Izabela Włodarczyk
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.