Moje doświadczenie

Jestem psychologiem i psychodietetykiem. Prowadzę konsultacje psychologiczne i treningi oraz konsultacje psychodietetyczne. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu konsultacji w Poradni dietetycznej. W obecnej chwili jestem psychologiem dzieci i młodzieży oraz wspieram rodziców w sytuacjach kryzysowych. Prowadzę diagnozy w kierunku ADHD, dysleksji i gotowości szkolnej oraz diagnozę intelektualną. Ponadto pracuje jako terapeuta osób ze spektrum autyzmu. Współpracuję z placówkami: Niepubliczną Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną Centrum Terapii Promitis oraz PsychoCentrum. Zapraszam serdecznie.
więcej

Adres

Psycholog, psychodietetyk Joanna Cholewa
Śródmieście, Śródmieście, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja online

Od 110 zł

Konsultacja psychologiczna

Od 120 zł

Badania psychologiczne

Od 200 zł

Badania psychologiczne dzieci

Od 230 zł

Interwencja kryzysowa

Od 95 zł

+ 2 usługi

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Joanna Cholewa? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mam problem z wnuczką ma 14 lat ciągle wysłuchuje rad z telefonu na fejboku nie chce nawet odać telefonu do spania a co będzie jak pójdzie do szkoły. Nadmieniam że ma zespół aspergera jest bardzo nerwowa jak mamy postępować z takim dzieckiem
proszę o poradę.

Szanowna Pani.
Zespół Aspergera jest poważnym zaburzeniem, jednak w wieku szkolnym jest mniej groźny. Każde zachowanie może być potraktowane negatywnie i wnuczka może czuć się odrzucona i dlatego korzysta z porad na Facebook. Jednak chcąc zastosować indywidualne podejście do tego typu zachowania warto porozmawiać z wnuczką na temat korzystania z telefonu, przejść do etapu, jakim udostępnianie telefonu jest nagroda za dobre zachowanie. Dziewczynka odwraca swoja uwagę od bliskich, ponieważ jest zamknięta w sobie. Warto się nią zająć uświadamiając, ze są ciekawsze zajęcia od pisania na Facebooku. Pozdrawiam serdecznie. Joanna Cholewa

mgr Joanna Cholewa

Skąd się bierze u dorosłych (zaczyna być odczuwana w wieku ok.14-15 lat) potrzeba bycia z kimś w związku, miłości, bliskości? W moim domu nie rozmawiano na takie tematy. Mam 26 lat, ok. 20 r. życia to potrzeba dała u mnie silnie o sobie znać. Tak silnie, że zaczęłam odczuwać wręcz fizyczny ból z powodu samotności. Bardzo brakuje mi mężczyzny. Nie tylko fizyczności (chociaż też!), ale również duchowej więzi z drugą połówką. A nieprzerwanie jestem sama. Skąd się bierze taka potrzeba u większości dorosłych i co może się stać ze zdrowiem, jeżeli nie zostanie ona zaspokojona?

Droga Pani. Wiek dojrzewania, o którym Pani wspomniała to wiek tzw. adolescencji, gdzie wraz z narządami dojrzewają potrzeby i uczucia. Te pierwsze uczucia są głębokie i trwałe, choć nie zawsze pozostajemy w tym samym związku. Pierwsze nasze odczucia są związane z przeżyciem romantycznej miłości, po czym następują kolejne potrzeby: przyjaźni, akceptacji, namiętności. Gdy związek staje się trwały jest on mocny, aczkolwiek bywa, że następuję rozpad, ponieważ potrzeby niezaspokojone przez partnera mogą rodzic konflikty, Dlatego warto pomyśleć nie tylko o swoich potrzebach silnej bliskości ale także o potrzebach partnera, relacji z nim oraz wspólnego spędzania czasu. Ważne są trzy komponenty: namiętność, intymność, zaangażowanie. To ostatnie jest bardzo ważne i bez tego nie może istnieć związek. Wszakże nasze zdrowie zależy od naszych emocji: pozytywne emocje i odczucia z tym związane rodzą zdrowie a negatywne rodzą stres i niezaspokojenie. Jak już Pani wspomniała o zdrowiu warto zacząć od sentencji: "Poszukuję partnera do związku..." i zacząć szukać i starać się o swoje pozytywne emocje. Życzę zdrowia i udanego związku.

mgr Joanna Cholewa

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.