Moje doświadczenie

W 2002 roku ukończyłam Psychologię (specjalność psychologia kliniczna) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2010 roku ukończyłam czteroletni kurs psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w Szpitalu Psychiatrycznym w Kościanie, w Poradni Zdrowia Psychicznego w Luboniu i Poznaniu, Poradni Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Gnieźnie, w prywatnym Ośrodku dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi i Zaburzeniami Zachowania w Londynie. Obecnie pracuję w prywatnym gabinecie oraz Poradni Zdrowia Psychicznego.
Od wielu lat prowadzę psychoterapię w paradygmacie psychodynamicznym. W swojej pracy stosuje się do zasad Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
więcej

Adres

Gabinet psychologiczno-psychoterapeutyczny
ul.Marcinkowskiego 13/1b, Stare Miasto, Poznań

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Psychoterapia • 90 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Psychoterapia


W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Joanna Ziobrowska? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mam 22 lata, od wielu lat wręcz nałogowo rozdrapuję rany(Gł. na twarzy) oraz obgryzałam paznokcie. Bardzo przeszkadza mi to w codziennym życiu,ale nie mogę przestać tego robić. Co powinnam zrobić żeby pozbyć się tych nawyków (przede wszystkim rozdrapywanie ran)? Czy jest szansa że poradzę sobie z tym bez psychologa i leczenia? Jakie są na to sposoby?

Witam,
Rozdrapywanie ran bądź obgryzanie paznokci jest najczęściej związane z potrzebą poradzenia sobie z napięciem emocjonalnym, którego nie można lub nie potrafi się okiełznać w inny sposób. Sposób rozładowywania napięć może mieć charakter autodestrukcyjny i wówczas jest diagnozowany jako rodzaj łagodnych samookaleczeń powiązanych z określonym zespołem psychopatologicznym. W celu zrozumienia przyczyn utrzymujących się objawów potrzebna jest pogłębiona diagnoza psychologiczna lub psychiatryczna.
Z poważaniem
Joanna Ziobrowska

mgr Joanna Ziobrowska

Czy zaburzenia lękowe to choroba psychiczna? Czemu jest problem ze spaniem przy zaburzeniach? I człowiek się denerwuje. Czy przyjdzie taki okres że będę zmęczony i usne? Ostatnio zasypiam ale z trudem ale sam jak nie ma żony jest w prąd cy to jest gorzej wczoraj wziąłem tabletkę na sen.

Witam,
Jeśli zaburzenia lękowe występują wyłącznie pod postacią objawów takich jak lęk, niepokój, panika wówczas są traktowane jako zaburzenie a nie choroba psychiczna.
Jeśli zaburzeniom lekowym towarzyszą innego rodzaju objawy wówczas sam lek będzie częścią innego zespołu psychopatologicznego. Zaburzenia lękowe mogą wywoływać problemy ze snem Jeśli jest to sytuacja chroniczna wówczas warto się zastanowić nad tym co leży u podłoża pojawiających się lęków. W tym celu wskazana będzie wizyta u psychologa lub psychoterapeuty. Zaburzenia lękowe mogą być także leczone lekami przepisanymi przez lekarza psychiatrę.
Z poważaniem
Joanna Ziobrowska

mgr Joanna Ziobrowska
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.