REGULAMIN I KONTRAKT Z PACJENTEM
OBOWIĄZUJĄCY
W GABINECIE PSYCHOLOGICZNYM
KAMILA SZUBERTOWICZ (w tym także wizyt online)
§1
1. Psychoterapeuta/Specjalista pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym z elementami nurtu systemowego i oświadcza, że posiada odpowiednie wykształcenie w prowadzeniu tego rodzaju terapii.
2. Psychoterapia polega na werbalnym dialogu psychoterapeuty z pacjentem. W trakcie trwania psychoterapii terapeuta może zadawać pracę własną pacjentowi do wykonania w domu, która będzie omawiana na kolejnej sesji z psychoterapeutą.
3. Psychoterapeuta nie bierze odpowiedzialności za to czy, w jaki sposób i z jakim skutkiem pacjent/klient zastosuje nową wiedzę w swoim życiu.
§2
1. Umawianie i zapisywanie wszystkich wizyt online i gabinetowych następuje przez portal znanylekarz.pl bezpośrednio na stronie: https://www.znanylekarz.pl/kamila
szubertowicz/psychoterapeuta-psycholog/wrocław zgodnie z regulaminem portalu dostępnym na stronie serwisu.
2. Pacjent decydując się na sesje online zobowiązuje się do zapewnienia sobie dobrej jakości dostępu do internetu do odbycia wizyty online. Psychoterapeuta nie odpowiada za żadnego rodzaju usterki i problemy techniczne wynikające ze strony aplikacji Skype lub po stronie dostawcy internetu.
Wizyta online odbywa się na bezpłatnym serwisie Skype. Pacjent wyszukuje na Skype Psychoterapeutę po imieniu i nazwisku i łączy się z nim o umówionej godzinie sesji za pomocą kamery i mikrofonu.
§3
1. Cennik, kalendarz sesji /konsultacji psychologicznych znajduje się na stronie portalu znanylekarz.pl
2. Płatność za umówioną konsultację psychologiczną online dokonuje się wyłącznie korzystając z serwisu Znany Lekarz do płatności online (przedpłata za wizytę po jej umówieniu).
3. Od 01.03.2023r. za system obsługujący płatności odpowiada Znany Lekarz. Pacjent po umówieniu wizyty zostaje przekierowany na stronę z płatnościami online. W przypadku pacjentów stałych będących już w terapii o ustalonych stałych terminach z Psychoterapeutą, czas na opłacenie wizyty pozostaje 24h od umówionej wizyty. Po tym terminie wizyta zostaje usunięta, a link nieaktywny. Jeśli Pacjent chce by wizyta się odbyła należy ją samodzielnie na nowo umówić w kalendarzu Znanego Lekarza. W przypadku umawiania wizyt samodzielnie Znany Lekarz daje 30min. od umówienia wizyty na dokonanie płatności, po tym terminie w przypadku nieopłacenia wizyty zostaje ona odwołana. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z płatnościami, za całą obsługę płatności odpowiada serwis Znany Lekarz do którego bezpośrednio należy się zwrócić by wyjaśnić usterkę.
4. Odwołanie wizyty później niż 24h od terminu jej realizacji, nie uczestniczenie w Konsultacji/sesji przez Pacjenta lub późne przybycie na Konsultację przez Pacjenta powyżej 15 minut skutkuje zachowaniem przez psychoterapeutę prawa do pobrania wszelkich należnych za wizytę opłat. Pacjent nie otrzyma zwrotu zapłaconej z góry opłaty za wizytę, a wniesiona już opłata za konsultacje nie jest zwracana przez Specjalistę.
5. Pacjent może odwołać Wizytę przed upływem 24 godzin przed umówioną godziną jej rozpoczęcia. W
celu odwołania wizyty, Pacjent powinien odwołać ją samodzielnie za pomocą serwisu znanylekarz.pl . Zwrot pieniędzy następuje przez serwis Znany Lekarz. Zgodnie z polityką serwisu zwracana kwota pomniejszana jest o prowizję, którą pobiera serwis Znany Lekarz.
6. W przypadku, gdy Terapeuta odwoła Konsultację w momencie jej rozpoczęcia całość opłaty uiszczona przez Pacjenta z góry zostanie zwrócona przez Specjalistę, w terminie 14 dni roboczych od dnia odwołania Konsultacji. Opłata zostanie zwrócona przez Specjalistę bezpośrednio na podany przez Pacjenta numer konta, chyba, że Pacjent i Specjalista ustalą inaczej.
Pacjent nie ma jednak prawa do zwolnienia z opłaty za tą sesję, jeżeli odwołanie Konsultacji, nieuczestniczenie w Konsultacji, spóźnienie lub przełożenie terminu na inny ze Specjalistą zostało wcześniej uzgodnione z Pacjentem.
7. Faktury i zaświadczenia o prowadzonej terapii wystawiane są na prośbę Pacjenta.
§4
1. Strony uzgadniają, że w przypadku nieobecności Pacjenta lub odwołania/nieopłacenia 2 wizyt z rzędu bez uzasadnionego powodu, nieobecności ta będzie traktowana jako rezygnacja z dalszej terapii.
2. W przypadku przerwy w trakcie psychoterapii dłuższej niż dwa tygodnie, jeśli nie jest to przerwa uzgodniona wcześniej z terapeutą, to przy braku kontaktu ze strony pacjenta nieobecność ta będzie traktowana jako przerwanie terapii przez pacjenta i jej rezygnacja z kontynuacji.
3. Pacjent ma prawo do rezygnacji z terapii w każdym momencie, po wcześniejszym poinformowaniu o tym Psychoterapeuty. Pacjent rezygnując wcześniej z zalecanej dalszej terapii bądź ją przerywając liczy się z tym, że osiągnięte efekty na dotychczasowych sesjach mogą się nie utrzymać, a założone cele terapeutyczne mogą nie zostać osiągnięte z uwagi na przerwany proces terapeutyczny, który rozłożony jest na pewną ilość sesji przy założonej aktywnej pracy własnej pacjenta.
4. Psychoterapeuta ma prawo rezygnacji z prowadzenia psychoterapii z ważnych powodów indywidualnych, osobistych lub etycznych. Jednak wcześniej informuje o tym Pacjenta i poleca innego psychoterapeutę.
5. Psychoterapeuta bezwzględnie nie wyraża zgody na nagrywanie ani filmowanie sesji terapeutycznych oraz na uczestniczenie w jakichkolwiek rozprawach sądowych dotyczących pacjentów w trakcie, jak i po zakończeniu terapii.
6. Strony zobowiązują się do punktualnego, systematycznego udziału w sesjach.
7. Strony zobowiązują się do poinformowania siebie nawzajem o przerwie w psychoterapii trwającej dwa tygodnie lub dłużej.
8. Psychoterapeuta zastrzega sobie prawo do odwołania sesji w ostatniej chwili w wyjątkowych sytuacjach, jednak najpóźniej 1h przed rozpoczęciem sesji informuje o tym pacjenta. W takich sytuacjach płatność za opłaconą wizytę przechodzi na kolejną lub dokonywany jest zwrot pieniędzy zgodnie z ustaleniami.
§5
1. Psychoterapeuta zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy informacji uzyskanych w trakcie psychoterapii.
2. Wyjątkiem od zachowania ww. tajemnicy są sytuacje gdy:
a) tak stanowią inne ustawy
b) zagrożone jest życie lub zdrowie pacjenta lub innych osób.
3. W przypadkach kryzysowych zagrażających życiu Pacjenta, wyraża on zgodę na kontakt Psychoterapeuty z jego rodziną, osobą bliską lub odpowiednimi służbami.
§6
1. Pacjent wyraża dobrowolną zgodę na udział w psychoterapii.
2. Pacjent wyraża zgodę na ujawnienie tajemnicy w przypadku potrzeby skorzystania przez psychoterapeutę z konsultacji z lekarzem, specjalistą np. psychiatrą, innym psychoterapeutą, superwizorem w zakresie terapii bądź stanu zdrowia pacjenta.
3. Pacjent zobowiązuje się do dostarczenia psychoterapeucie do wglądu na wizycie posiadanej dokumentacji medycznej dotyczącej swojego leczenia (opinii, wyników badan, konsultacji, zaświadczeń). Psychoterapeuta nie przechowuje u siebie żadnych dokumentacji medycznych pacjenta.
§7
1. Pacjent zobowiązuje się do każdorazowego i sumiennego odrabiania zadań zleconych przez psychoterapeutę w domu i przynoszenia ich na następną sesję w celu omówienia.
2. Pacjent zobowiązuje się do aktywnego udziału w psychoterapii.
3. Psychoterapeuta zobowiązuje się do rzetelnej pracy w trakcie psychoterapii, prowadzenia psychoterapii z należytą starannością i wykorzystaniem aktualnej wiedzy, przestrzegania podstawowych praw pacjenta wymienionych w ustawie z dn. 06.11.2008r.o prawach pacjenta i rzeczniku Praw Pacjenta (tekst jedn.: Dz.U.z 2012r.poz.159ze zm. ) oraz do przestrzegania Kodeksu Etyczno-Zawodowego psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. 4. Psychoterapeuta zobowiązuje się osobiście prowadzić psychoterapię. W razie niemożności jej prowadzenia, Psychoterapeuta jest zobowiązany natychmiast poinformować o tym Pacjenta.
§8
1. Pacjent i psychoterapeuta zobowiązują się do przestrzegania warunków i wszystkich ww. zasad zawartych w niniejszym Kontrakcie/regulaminie.
2. Specjalista nie odpowiada za działalnie portalu znanylekarz.pl w przypadku jakichkolwiek uwag i usterek, co do działania portalu należy się kontaktować bezpośrednio z portalem.
3. Zasady RODO i przetwarzania danych odbywają się zgodnie z regulaminem znanylekarz.pl i zawartym na stronie portalu.
4. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym kontrakcie terapeutycznym, a dotyczących jego przedmiotu mają zastosowanie przepisy Ustawy z 23.4.1964r. Kodeks Cywilny (Dz.U.Nr 16, poz.93ze zm.)
5. Powyższy regulamin/Kontrakt terapeutyczny zostaje zawarty z chwilą umówienia przez pacjenta wizyty i obowiązuje przez wszystkie sesje oraz po zakończeniu terapii. Pacjent umawiając się na wizytę ma obowiązek się z nim zapoznać, a opłacenie pierwszej wizyty jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ww. zasady. Jeśli pacjent nie wyraża zgody na zawarcie kontraktu i nie akceptuje powyższego regulaminu należy nie umawiać wizyty lub ją odwołać.
05/03/2024