Moje doświadczenie

Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz psychoterapeutką poznawczo-behawioralną. Prowadzę psychoterapię indywidualną, konsultacje psychologiczne, coaching oraz warsztaty rozwoju osobistego. Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą. Specjalizuję sie w pracy z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, traumą oraz zaburzeniami jedzenia – ten temat jest mi szczególnie bliski, bo w mojej wczesnej dorosłości udało mi się pokonać bulimię.
Od kilku lat współpracuję z Centrum Praw Kobiet, gdzie prowadzę indywidualne konsultacje psychologiczne i psychoterapię krótkoterminową. Doświadczenie kliniczne zdobywałam również w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. Prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, jak i w Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Mam doświadczenie między innymi w pracy z osobami przeżywajacymi kryzysy emocjonalne (w trakcie i po traumie), trudności w radzeniu sobie ze stresem, zaburzenia adaptacyjne, powtarzające się trudności w relacjach, zaburzoną samoocenę, problemy lękowe i depresje, zaburzenia postrzegania własnego ciała. Sesje terapeutyczne prowadzę w języku polskim i angielskim, zarówno w gabinecie,jak i online.

Moje kwalifikacje:

Praca jako psychoterapeuta oznacza dla mnie systematyczne podnoszenie kwalifikacji i umiejętności. Uczestniczę w czteroletnim programie przygotowującym do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS (od 2017 roku). Ukończyłam rowniez I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum TSR w Sopocie oraz szkolenie coachingu zgodnie ze standardami ICF. Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej i terapii: “Prawa osób doświadczających przemocy w rodzinie” oraz “Prawa osób doświadczających przemocy seksualnej” organizowane przez Fundację Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku, Szkolenie „DDA – jak pracować, żeby zrozumieć, nie etykietować?” organizowane przez Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej w Gdańsku (2018),szkolenie „Praca ze stresem – podstawowe techniki i metodyka prowadzenia zajęć” w SWPS w Sopocie(2014). Swoją pracę poddaję stałej superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej.

Jak w moim podejściu wygląda praca z człowiekiem?

Opieram się na modelu poznawczo – behawioralnym – pierwsze konsultacje mają na celu zrozumienie problemu i ustalenie celów terapii. Terapia Poznawczo-Behawioralna jest terapią krótkoterminową: wstępny czas trwania oraz zasady kontraktu terapeutycznego ustalane są razem z klientem na początkowych konsultacjach. Wykorzystuję również nowe nurty takie jak oparta na uważności Terapia Akceptacji i Zaangażowania oraz Terapia Schematów. Model poznawczo–behawioralny zwany także kognitywno–behawioralnym (cognitive–behavioral therapy – CBT) jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz problematycznych zachowań. Terapia poznawczo – behawioralna charakteryzuje się ustrukturowanym i zorientowanym na określone cele i problemy sposobem współpracy terapeuty i klienta/pacjenta. Psychoterapia CBT ma zastosowanie w leczeniu zaburzeń nastroju (m.in. depresja, dystymia, choroba dwubiegunowa), zaburzeń lękowych (m.in. lęk paniczny, fobia społeczna, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne), zaburzeń osobowości, odżywiania, uzależnień a także w zaburzeniach psychotycznych. Jest wiele wiarygodnych badań klinicznych potwierdzających skuteczność terapii w leczeniu różnych problemów psychicznych. U podstaw terapii poznawczo–behawioralnej leży założenie, że poprzez zmianę rodzącego cierpienie sposobu myślenia (zmiana interpretacji) można uzyskać zmianę nastroju i zachowania. W pracy klinicznej korzystam również z Terapii Akceptacji i Zaangażowania, która skupia się na zmianie relacji z myślami oraz emocjami, a nie zmianie sposobu myślenia. Jednym z kluczowych terminów w ACT jest „fuzja”, czyli zlanie się ze słowami, myślami i zdarzeniami. W pracy w tym modelu pracuję między innymi nad tym, aby klient dokonał defuzji, czyli oddzielenia od swoich myśli, przekonań i interpretacji, jak również nad akceptacją, życiem zgodnym z wartościami, tu i teraz, Ja jako kontekstem oraz zaangażowanym działaniem. W pracy klinicznej pracuję również ze schematami, czyli utrwalonymi wzorcami czy mechanizmami radzenia sobie z trudnościami. Wykorzystuję techniki takie jak: dialog sokratejski, ćwiczenia doświadczeniowe, ekspozycje czy metafory.
więcej

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 12 lat

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)


Konsultacja psychoterapeutyczna


Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta)


Psychoterapia

Pozostałe usługi


aleja Grunwaldzka 212, Gdańsk

Przystanek Po-MOC



aleja Grunwaldzka 212, Gdańsk

Przystanek Po-MOC



Gdańsk

Od 140 zł

xyx



Gdańsk

Od 140 zł

xyx



aleja Grunwaldzka 212, Gdańsk

Przystanek Po-MOC



Gdańsk

Od 150 zł

xyx



aleja Grunwaldzka 212, Gdańsk

Przystanek Po-MOC



aleja Grunwaldzka 212, Gdańsk

Przystanek Po-MOC



aleja Grunwaldzka 212, Gdańsk

Przystanek Po-MOC



Gdańsk

Od 140 zł

xyx



Gdańsk

Od 100 zł

xyx



aleja Grunwaldzka 212, Gdańsk

Przystanek Po-MOC



aleja Grunwaldzka 212, Gdańsk

Przystanek Po-MOC



aleja Grunwaldzka 212, Gdańsk

Przystanek Po-MOC

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

7 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
Lokalizacja: Przystanek Po-MOC Psychoterapia

Pani Kamila bardzo pomogła mi w sytuacji kryzysu i wyczerpania, dając mi przestrzeń na ciekawość i czułość dla siebie oraz proste narzędzia, które są wsparciem dla mnie już długo po terapii. Pani Kamila jest ciepłą i otwartą osobą, czułam się bezpiecznie i swobodnie, nie doświadczyłam też wrażenia, że jestem jestem ciągle oceniana i pospieszana w żaden sposób. Serdecznie polecam

E
Lokalizacja: xyx psychoterapia indywidualna (kolejna wizyta)

Pani Kamila jest świetnym specjalistą. Jest bardzo empatyczna. W kontakcie z nią nie ma stresu. Pacjent czuje się jak z nią jak przyjaciółką, z tą różnicą, że posiada ona specjalistyczną wiedzę. Otula zbolałego człowieka ciepłym kocykiem (oczywiście w przenośni) i sprawia, że czuje się on zaopiekowany. Za każdym razem, kiedy wychodzę z gabinetu, czuję się wyjątkowo i mam motywację do dalszej pracy nad poprawą jakością swojego życia. Dziękuję z całego serca!

M
Lokalizacja: xyx psychoterapia indywidualna (kolejna wizyta)

Pani Kamila jest cudowną osobą, pełną empatii I wiedzy. Zdecydowanie polecam. Dziękuję za wszystko:)

D
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Kiedy trafiłam na terapię do pani Kamili, byłam w całkowitej rozsypce po przykrych doświadczeniach, które mnie spotkały. Przede wszystkim miałam ogromne poczucie krzywdy i nie radziłam sobie emocjonalnie. Pani Kamila pomogła mi dojść do równowagi. Nie było mi łatwo zmierzyć się z rzeczywistością i wyjść ze schematów , w których tkwiłam ale razem z panią Kamilą mogłam bezpiecznie przepracować w sobie wszystko, co było trudne i bolesne. To profesjonalny psycholog z dużą wiedzą i zaangażowaniem. Terapia bardzo mi pomogła i ukierunkowała. Polecam wszystkim.

I
Lokalizacja: xyx konsultacja psychologiczna młodzieży

Miło sympatycznie można spokojnie bez stresu porozmawiać w pani psycholog dużo optymizmu pogody ducha

A
Lokalizacja: W innym miejscu terapia po traumie

Pomogła mi w trudnym momencie życia, po traumie. Terapię prowadzi w sposób wzbudzający zaufanie, traktując pacjenta po partnersku. Profesjonalne podejście do terapii w połączeniu z wysoką kulturą osobistą i inteligencją stawia Panią Kamilę w grupie najlepszych specjalistów w swej dziedzinie.

mgr Kamila Szymecka-Owen

Dziękuję bardzo za tak miłe słowa i pozdrawiam!

B
Lokalizacja: W innym miejscu trauma po związku przemocowym

Wspaniała terapeutka. Daje poczucie bezpieczeństwa, pełne zaufanie od pierwszej rozmowy. Świetnie potrafi wytłumaczyć schematy zachowań. Nie podsuwa gotowych rozwiązań. Słucha niezwykle uważnie. Ma indywidualne podejście. Pomogła mi uwierzyć w siebie i odmienić moje życie. Bardzo serdecznie polecam.

mgr Kamila Szymecka-Owen

Dziekuje serdecznie :)

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące anoreksja

Co jeżeli mam obawy przed zgłoszeniem się do lekarza psychiatry z powodu anoreksji bądź SGA, bo nie chce trafić ewentualnie do szpitala, chciałbym się jakoś wyleczyć, ale sam już nie wiem. Nie chcę właśnie trafić do szpitala, nie ważyłem się długi czas, ale widzę po sobie, objawy anoreksji i boję się pójść i tak wprost się umówić na wizytę z powodu anoreksji? Co mogę zrobić w tym przypadku? Dodam tylko, że kiedyś jeden psychiatra ( trafiłem do niego z przymusu) powiedział mi że bulimia to tylko nerwówka, a jedna pani psycholog, że bulimia w ogóle jak przy niej wspominałem temat to w ogóle go nie poruszyła. W ogóle się zamknąłem i nie wiem jak nogę się przełamać, bo wiem, że pewnie potrzebuje pomocy, ale sam nie chce się zgłosić, bo się bardzo boję. Mężczyzna, lat 21

Dzien dobry. To zrozumiale, ze Pana objawy budza w Panu lek, ale im wczesniej sie Pan zglosi do psychoterapeuty, tym lepsze sa rokowania do poprawy. W przypadku zbyt malej wagi dobrze jest zaczac wizyte od lekarza psychiatry, ale na taka wizyte moze Pan rowniez zostac skierowany po wstepnym wywiadzie u psychoterapeuty. Wszystko zalezy od tego,jakie ma Pan objawy i jak bardzo zanizona jest Pana waga. Pisze Pan rowniez raz o bulimii a raz o anoreksji - dobrze byloby sprawdzic, jak przejawiaja sie objawy. Pozwoli to tez dopasowac terapie do Pana problemu - w przypadku zaburzen jedzenia zalecana terapia jest terapia poznawczo-behawioralna, ktora oprocz regulacji posilkow skupia sie rowniez na pracy nad przekonaniami miedzy innymi odnosnie perfekcjonizmu, samooceny, nad relacjami interpersonalnymi. Sa dowody naukowe, ze w terapii zaburzen odzywiania pomaga rowniez cwiczenie uwaznosci i rozwijanie wspolczucia wobec siebie.Zaburzenia jedzenia sa bardzo zlozone, wymagaja kompleksowego leczenia - wlaczenia dietetyka,czesto farmakoterapii, jak rowniez wlaczenia rodziny, tak zeby jak najbardziej pomoc Panu poprawic swoje zycie. Pozdrawiam serdecznie, Kamila Szymecka-Owen

mgr Kamila Szymecka-Owen

Syn jest alkoholikiem i zaczął brać Anticol, bo wpadł w tarapaty bo nie płacił zadłużenia w banku,no i sie wystraszył, i dlatego zaczął brać tabletki ,dwa tygodnie nie pił a dziś na napił sie piwa.jak mu pomóc prosze o rade co mam robić proszę napisać

Syn sam musi zdecydować, czy podejmie sie psychoterapii - on jest odpowiedzialny za swoje życie. Byc może pomogą Pani zasady rekomendowane dla rodziny uzależnionej: nie powinno sie kupować albo udostepniać pacjentowi środkow odurzających, ani dawać mu pieniedzy na nie;nie należy chronic pacjenta przed naturalnymi konsekwencjami picia,należy wzmacniac pozytywne informacje zwrotne w sytuacjach, kiedy nie przyjmuje substancji;planować razem zajecia i inne formy aktywnosci, ktore beda alternatywa; w okresach używania substancji należy odsunąć sie od pacjenta i nie dostarczać pozytywnych wzmocnień. Mam świadomość tego, jak trudno moze byc stosowac te zasady, ale niestosowanie niektorych z nich może podtrzymywac objawy picia. Być może w pewnym momencie zdecyduje sie Pani również na pomoc psychologiczna, dzieki której zajelaby sie Pani sobą i swoimi potrzebami..Pozdrawiam serdecznie

mgr Kamila Szymecka-Owen

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania