Moje doświadczenie

Jestem psychologiem w trakcie szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej, terapeutą funkcji poznawczych innowacyjną metodą Instrumental Enrichment oraz psychodietetykiem.
W gabinecie stosuję metody psychoterapii poznawczo behawioralnej, ACT i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz roczne studia podyplomowe z psychodietetyki.

Jestem trenerką Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży (także z zaburzeniami ze spektrum autyzmu) oraz realizatorką rekomendowanego programu profilaktycznego - Szkoła dla Rodziców.
​​
Doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni oraz Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Osób Doświadczających Przemocy, pełniąc rolę osoby pierwszego kontaktu. Jako psycholog w Ognisku Wychowawczym w Gdańsku udzielałam wsparcia dzieciom i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz ich rodzinom.

Obecnie, pracuję od 2019 roku, w Ośrodku Wczesnej Interwencji oraz opiece wytchnieniowej jako psycholog. Moimi pacjentami są dzieci, nastolatki i młodzi dorośli z wszelkimi rodzajami niepełnosprawności.

Zajmuję się prowadzeniem terapii Metodą Feuersteina - Instrumental Enrichment, która ma na celu rozwijanie funkcji poznawczych u dzieci i dorosłych. Jestem certyfikowanym terapeutą, który ma prawo do wykorzystywania tej metody.
​​
więcej

Adresy (3)

Gabinet Psychologiczny "Zdrowe Emocje"
Generała Józefa Bema 7/1, Kamienna Góra, Gdynia


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 10 lat
Blik, Gotówka

NIP

7181715834

Adres firmy

Inżynierska 87A, Gdynia
Gabinet psychologiczny - Karina Wierzbowska
Antoniego Abrahama 37/15, Śródmieście, Gdynia


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 10 lat
Gotówka, Blik

NIP

7181715834

Adres firmy

Inżynierska 87A, Gdynia
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dzieci w wieku od 10 lat

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna

150 zł - 160 zł

Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

160 zł

Konsultacja psychologiczna online

160 zł

Psychoterapia

160 zł

Psychoterapia dzieci i młodzieży pierwsza wizyta oraz kolejna

160 zł

+ 9 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

5 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
N
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny "Zdrowe Emocje" diagnoza ADHD dla dorosłych

Bardzo kompetentna, otwarta i sympatyczna Pani doktor. Wizyta bez żadnego stresu w przyjaznej atmosferze:)

R
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny "Zdrowe Emocje" diagnoza ADHD dla dorosłych

Bardzo miła i dobrze tłumacząca pani, polecam kazdemu kto wacha sie gdzie się udać

I
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet psychologiczny - Karina Wierzbowska Konsultacja psychologiczna

Profesjonalny, psycholog, a przy tym sympatyczna osoba. Obiektywna, w pełni nastawiona na chęć pomocy pacjentowi.  Polecam

P
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet psychologiczny - Karina Wierzbowska konsultacja psychologiczna (kolejna wizyta)

Spotkania naprawdę mi pomagają. Bardzo polecam. :)

G
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet psychologiczny - Karina Wierzbowska Konsultacja psychodietetyczna (pierwsza wizyta)

Polecam miło sympatycznie bez stresu , skutecznie córka bardzo zadowolona

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Dziecko ma 2 opinie z ppp i na każdej pisze coś innego. Druga opinia po 2 latach całkowicie się różni od pierwszej. Pierwsze badanie było robione w wieku 12 lat i fragment opini wygląda tak Badanie testem wisc-r wykazło że rozwój umysły mieści się w granicach inteligencji niższej niż przeciętna. Rozwój funkcji poznawczych jest nieharmomijny. Najsłabiej rozwinięte są analiza i synteza materiału wzrokowego, myślenie przyczynowo - skutkowe w oparciu o materiał graficzny trwałość pamięci werblnej oraz spostrzegawczość. Wyżej wymienione zdolności przyjmują bardzo niski poziom rozwoju. Rozwój niższy niż przeciętny przyjmują zdolność do abstrahowania zdolności językowe rozumowanie arytmetyczne wiadomość rozumienie norm i zasad społecznych. W normie wiekowej rozwinięte są tempo uczenia się wzroko - ruchowego oraz wyobraźnia i wizualizacjia przestrzenna. Natomiast druga opinia wygląda już inaczej. Badanie testem wisc-r wykazało że rozwój umysły mieści się w granicach inteligencji niższej niż. Rozwój funkcji poznawczych jest nieharmomijny. Do najlepiej ukształtowanych należy myślenie przyczynowo - skutkowe w oparciu o materiał graficzny analiza i synteza materiału wzrokowego oraz tempo uczenia się wzrokowo - ruchowego (wynik przeciętny). Rozwój niższy niż przeciętny przyjmują spostrzegawczość trwałość pamięci werblnej wyobraźnia i wizualizacjia przestrzenna oraz rozumienie norm i zasad społecznych. Deficyt występują w wiadomościach zdolnościach językowych zdolności do abstrahowania oraz rozumowaniu arytmetycznym. Czy to możliwe żeby po 2 latach była aż taka różnica? Czy w takim wypadku badania są wiarygodne?

Nie wiem, kiedy dziecko było badane, natomiast obecnie w PPP używa się nowych WISC-R oraz SB5. Ogólną sprawność, zarówno w pierwszym badaniu jak i w drugim wskazuje na ten sam przedział. Różnica jest w poszczególnych funkcjach poznawczych. Może to wynikać z kilku czynników: wraz z wiekiem zmieniają się wymagania względem dziecka tzn. Że to w czym dziecko bylo „dobre” w wieku 10 lat, niekoniecznie musi sprostać wymaganiom dla dziecka 12 letniego. Ponadto zqkładam, że te funkcje, które były początkowo oceniane jako słabsze, byly „trenowane” aż do drugiego badania.

mgr Karina Wierzbowska

Potrzebuje porady. Mam starszej kuzynki, która od niedawna boryka się z pewnymi problemami. Jednak wcześniej muszę opowiedzieć o jej dzieciństwie. W wieku 5 lat z ,opowiadań rodziców, wystraszyła się indyka, po czym nabyła drgawki oraz lęki nocne w postaci krzyków. Wujek leczył ją przez jakiś czas u neurologa. Według rodziny, pod wpływem lekarstw choroba ustąpiła. Jednak moja kuzynka w ostanim czasie dostała nietypowe obiawy takie jak: bezsenność, płacz podczas snu, twierdziła że ktoś chce ją otruć( ta trucizna miała być w jedzeniu), mówiła o agentach, posłuchach. Ogólnie zachowuje się normalnie, ale takie objawy pojawija sie czsami w godzinach popołudniowych. Co to może być za choroba i co my jako rodzina możemy dla niej zrobić?

Myślę, że wskazana jest wizyta u lekarza psychiatry, który przeprowadzi dokładny wywiad i zleci odpowiednie badania. Urojenia prześladowcze mogą być oznaką różnych zaburzeń.

mgr Karina Wierzbowska
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania