Moje doświadczenie

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie Opolskim, a szkolenie psychoterapeutyczne odbywam w Szkole Psychoterapii Crescentia. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyłam również studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego oraz Neuropsychologię kliniczną i diagnozę neuropsychologiczną w ujęciu praktycznym na Uniwersytecie SWPS.

Odbyłam wiele szkoleń terapeutycznych z m.in. metody MSBR mindfulness, interwencji kryzysowej, terapii schematu. Brałam udział w warsztatach arteterapeutycznych, jak i sama miałam okazję prowadzić takie zajęcia. W moim warsztacie pracy korzystam z zasobów, jakie oferuje klasyczna terapia poznawczo-behawioralna, wzbogacając ją o mindfulness i czerpiąc z tzw. trzeciej fali.

Nieustannie pracuję nad swoim warsztatem psychoterapeutycznym biorąc udział w szkoleniach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Zajmuję się głównie terapią młodzieży i dorosłych. Prowadzę warsztaty w szkołach podstawowych i średnich w ramach działań psychoprofilaktycznych. Chętnie pracuję terapeutycznie z młodzieżą od 12 roku życia.

W swojej pracy staram się połączyć wiedzę i metody pracy, aby jak najlepiej dobrać je do zgłaszanych przez klienta trudności. W kontakcie indywidualnym z klientem ważne jest dla mnie, aby każdy mógł poczuć się zrozumiany i akceptowany. Najważniejsze dla mnie jest to, aby osoba, która zgłasza się z problemami mogła poczuć się bezpiecznie w relacji terapeutycznej. Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem terapii, pamiętaj, że niezależnie od tego jak duże czy małe masz trudności, na każdą z nich znajdzie się miejsce w terapii. Głównym celem, który razem ustalamy na pierwszych spotkaniach jest zazwyczaj poprawa jakości życia, która objawia się z czasem w różnych aspektach życia. Najbardziej satysfakcjonujące w mojej pracy są relacje klientów, którzy przychodząc na sesje informują o swoich postępach, zmianach dokonanych w życiu, a także o różnicach, które zauważają ich najbliżsi.

Najwięcej inspiracji psychologicznych do mojego życia wniósł Carl Gustav Jung i jego życiowy dorobek, pozwolę sobie zacytować jego twórczość, która może być inspiracją do własnej pracy terapeutycznej. „Powodem zła na świecie jest to, że ludzie nie są w stanie opowiadać swoich historii.”

Zapraszam do kontaktu.

***

I am a psychologist and psychotherapist during training in the cognitive and behavioural therapy . I graduated in psychological studies with a clinical specialty at the University of Opole and I undergo psychotherapeutic training at the Crescentia psychotherapy school. I am a member of the Polish Society of Cognitive and Behavioral Therapy. I also completed postgraduate studies in pedagogical field as well as clinical neuropsychology and neuropsychological diagnosis in practical terms at the University SWPS.

I have completed many therapeutic trainings, among others MSBR Mindfulness methods, crisis intervention, scheme therapy. I took part in art therapy workshops and I had the opportunity to conduct such classes myself. I use resources offered by classical cognitive and behavioral therapy, enriching it with mindfulness and benefiting from third wave of cognitive-behavioral therapy.

I am constantly working on my psychotherapeutic workshop by participating in training. I subject my work regularly to supervision. I mainly deal with the therapy of youth and adults. I run workshops in primary and secondary schools as part of psychoprophylactic activities. I am happy to work therapeutically with young people from 12 years of age.

In my work I try to combine knowledge and working methods to best choose them to the difficulties reported by the client. In individual contact with the client, it is important to me that everyone can feel understood and accepted. The most important thing for me is that the person who reports with problems can feel safe in the therapeutic relationship. If you are thinking about undertaking therapy, remember that regardless of how big or small you have difficulties, each of them will find a place in therapy. The main goal that we set together at the first meetings is usually to improve the quality of life, which manifests itself over time in various aspects of life. The most satisfying in my work are customer relations, who are coming to sessions and informing about their progress. It is about changes made in their life, as well as about the differences that their relatives notice.

Carl Gustav Jung and his life achievements brought the most psychological inspiration in my life, let me quote his work, which can be an inspiration for your own therapeutic work. "The reason for evil in the world is that people are unable to tell their stories."

Feel free to contact me.
więcej

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna


Konsultacja psychologiczna online


Konsultacja psychoterapeutyczna


Psychoterapia


Psychoterapia online


W jaki sposób ustalane są ceny?

2 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pani Katarzyna to niezwykle ciepła osoba, wykazująca się zrozumieniem i cierpliwością. Sprawiła, że czułam się komfortowo podczas terapii, pomimo wirtualnego formatu sesji, co włynęło pozytywynie na mnie i moje postępy. Z jej pomocą, oraz metod przez nią wykorzystanych, udało mi się określić źródła moich zmagań, skutecznie je przepracować oraz wypracować narzędzia, z których korzystam już po zakończeniu terapii. Jedyne czego żałuję, to że nie trafiłam na panią Katarzynę wcześniej! Serdecznie polecam!

A
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA Inny

Jestem już po pełnej terapii u Pani Kasi, jest wspaniałą, ciepłą osobą, z naprawdę ogromnym doświadczeniem. Mimo że myślałam że terapia będzie trwać dość długo, udało mi się uporać z nią w zaledwie parę miesięcy. Myślę że nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie Pani Kasi. Naprawdę gorąco polecam!!!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam Państwa, dlaczego światopogląd pesymizmu filozoficznego może lecz nie musi doprowadzić do zaburzenia depresyjnego? Niektóre osoby (ponoć) ich nie mają pomimo takiego zwrotu patrzenia na świat...

Jednym z kryteriów diagnostycznych zaburzeń psychicznych jest cierpienie. Jeśli ww. światopogląd nie powoduje cierpienia u osoby, która go wyznaje, nie spełnia to kryterium choroby psychicznej.

 Katarzyna Banaszak-Biernacka

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania