Adres


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


32 661..... Pokaż numer


NIP

9532789263

Adres firmy

Toruńska 80 lok. 3, Bydgoszcz

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Dzień dobry. Nazywam się Katarzyna Gocałek i jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu SWPS w Katowicach, psychotraumatologiem w trakcie szkolenia w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii, certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych i Życiowych oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i praktykiem TSR po szkoleniu podstawowym w tej metodzie pracy. Dodatkowo jestem dyplomowanym Asystentem osoby niepełnosprawnej z dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z osobami chorymi i starszymi, oraz z ich rodzinami w Polsce i w Niemczech. Z pracy z ludźmi, z wielu wysłuchanych historii, z zaufania i otwartości, z którymi się spotykałam wzięło się moje pragnienie, aby lepiej zrozumieć i być przy drugim człowieku bardziej w trudnych momentach jego życia. Stąd decyzją o studiach psychologicznych i zainteresowanie tematem psychotraumatologii.

Obecnie pracuję w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Wodzisławiu Śląskim gdzie prowadzę konsultację psychologiczno - pedagogiczne i terapię dla klientów Ośrodka i osób przebywających w hostelu działającym przy SOW. Jestem również wolontariuszką w Centrum Pomocy Siostrom Zakonnym, gdzie pracuję z kobietami z doświadczeniem życia zakonnego, które przeżywają różnego rodzaju trudności i kryzysy oraz podjęły decyzje o opuszczeniu zgromadzenia.

Prowadzę profil na Instagramie @psycho_otulenie gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, cytatami które mnie inspirują, zachęcam do dbania o siebie i swoje zdrowie psychiczne oraz polecam wartościową książki w ramach cyklu “Książki warte polecenia”.

Pracuję z młodzieżą od 15 roku życia, osobami dorosłymi, oraz rodzinami.
więcej

3 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
A
Lokalizacja: gabinet Terapia psychologiczna dorosłych

Bardzo ciepła i wyrozumiała Pani. Pomogła mi w rozwiązaniu problemu, z którym się męczyłam. Bardzo się cieszę, że dostałam do niej polecenie

mgr Katarzyna Gocałek

Bardzo dziękuję.

J
Lokalizacja: gabinet Terapia psychologiczna dorosłych

polecam! To odpowiednia osoba na właściwym miejscu. Bardzo dobry specjalista a ponadto osoba ciepła i cierpliwa co dla mnie jest szczególnie ważne przy poruszaniu,,moich spraw,,

mgr Katarzyna Gocałek

Bardzo dziękuję

Lokalizacja: gabinet Terapia psychologiczna dorosłych

Ciężko mi było opowiadać o swoich problemach, ale Pani Katarzyna sprawiła,że poczułam się bezpiecznie. Cierpliwie wysłuchała tego, co mówiłam i okazała się bardzo empatyczną osobą.

mgr Katarzyna Gocałek

Bardzo serdecznie dziękuję.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

6 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Jaka jest różnica między pojęciami stan psychiczny i stan emocjonalny?

Dzień dobry,
Stan psychiczny i stan emocjonalny to pojęcia odnoszące się do różnych aspektów ludzkiego doświadczenia, które są ze sobą powiązane.
Stan psychiczny to szersze pojęcie odnoszące się do naszego ogólnego funkcjonowania, Obejmuje on różnego rodzaju procesy poznawcze (np. myślenie, uwagę, pamięć itp.), zdolności intelektualne (umiejętność logicznego myślenia czy poziom inteligencji), poziom świadomości i zdolnośc do do tzw. samoświadomości, a także zdrowie psychiczne (i tu mowa o ogólnym stanie zdrowia ale także obecnośc lub brak objawów zaburzeń psychicznych)
Natomiast stan emocjonalny odnosi się do aktualnych uczuć i emocji, jakich dana osoba doświadcza w danym momencie. Mówimy tu o emocjach (krótkotrwałe, intensywne, wywołane przez konkretny bodziec np. radość, strach czy złość) i nastrojach (mniej intensywne stany emocjonalne, trwające dłużej niż emocje, nie muszą być związane z konkretnym bodźcem np. to czy ktoś jest w dobrym czy złym humorze).
Przedstawiając to na przykładzie: Jeśli ktoś przechodzi przez trudny okres w życiu, jego stan psychiczny może być słabszy z powodu chronicznego stresu i problemów np. z koncentracją i pamięcią. W tym samym czasie, jego stan emocjonalny może być zdominowany przez uczucia smutku i przygnębienia.
Rozumienie tych różnic jest ważne zarowno dla specjalistów, jak i klientów, ponieważ może to pomóc w lepszym zrozumieniu i komunikowaniu swoich doświadczeń oraz w wyborze odpowiedniego specjalisty.
Mam nadzieję, że pomogłam. W razie pytań pozostaję do dyspozycji
Serdecznie pozdrawiam
Katarzyna Gocałek

mgr Katarzyna Gocałek

Witam
Mam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić , nie wiem czy ja robię coś nie tak?
Mam 23 lata.
Jestem w związku już prawie rok.
Niestety od jakiegoś czasu zaczynam odczuwać że to się psuje.
Coraz częściej się kłócimy , nie potrafimy się dogadać.
Nie raz podczas kłótni padają ostre słowa.
Dzisiaj natomiast usłyszałam od niej że ona nie chce codziennie czułości.
Że wiek też robi swoje tylko że ona ma dopiero 28 lat.
Dziwne jest to dla mnie gdyż na początku ,wiązki było dobrze.
Normalnie się przytulała, dawała buzi.
A teraz nagle ona nie chce codziennie czułości?
Nie rozumiem o co chodzi.
Dla mnie to normalne że w związku czułość powinna być codziennie.
No bo skoro jest się w związku to jakby 24/7 jest się ze sobą więc w ciągu tych 24h powinna być czułość jeśli osoby się kochają tak?.

Nie wiem czy ja coś robię źle ?
Staram się ją wspierać ,być przy niej.
Kocham ją i zależy mi na tym związku.
Z początku było widać że zależy jej , teraz boję się że nie .

Dzień dobry,
To naturalne, że pragnie Pan bliskości i czułości w związku, jednak różnice w potrzebach partnerów mogą prowadzić do napięć i nieporozumień. W takich sytuacjach pomocne może być zrozumienie, jak różne osoby wyrażają i odbierają miłość. Może to być szczególnie przydatne, gdy pojawiają się myśli, czy robię coś źle lub jak mogę poprawić naszą relację. Warto zapoznać się z koncepcją pięciu języków miłości opracowaną przez Gary'ego Chapmana, która może pomóc w lepszym zrozumieniu siebie i partnerki.
Zakłada ona, że istnieje pięć języków okazywania miłości drugiej osobie: dotyk, drobne przysługi, przyjmowanie podarunków, spędzanie ze sobą wspólnego czasu oraz wyrażenia afirmatywne. Przeważnie u każdego z nas dominuje jeden z powyższych języków. I tak:
Niektóre osoby czują się kochane, gdy słyszą pochwały, komplementy i słowa wsparcia. Być może brakuje jej słów afirmacji, które mogłyby zaspokoić jej potrzeby emocjonalne.
Dla innych kluczowy jest wspólnie spędzony czas, kiedy partnerzy są w pełni zaangażowani w siebie nawzajem. Może warto zaplanować wspólne aktywności, które oboje lubicie, aby pogłębić więź.
Niektóre osoby wyrażają miłość i czują się kochane poprzez prezenty, które symbolizują myśl i troskę o drugą osobę. To nie muszą być kosztowne przedmioty, ale małe gesty pokazujące, że myśli się o drugiej osobie.
Dla niektórych miłość objawia się przez działania, które pokazują troskę i wsparcie, takie jak pomoc w codziennych obowiązkach czy dbanie o komfort partnera. Może to być proste jak przygotowanie kolacji czy zaoferowanie pomocy w czymś, co jest dla niej ważne.
Fizyczna bliskość, takie jak przytulanie, trzymanie za rękę czy pocałunki, jest istotna dla wielu osób jako wyraz miłości. Może warto porozmawiać z partnerką o jej potrzebach i oczekiwaniach dotyczących bliskości fizycznej. Być może jej potrzeby zmieniły się i teraz ceni inne formy okazywania miłości.
Warto otwarcie porozmawiać z partnerką o Waszych potrzebach i oczekiwaniach. Może zaproponować jej Pan koncepcję pięciu języków miłości i zapytać, który z tych języków jest dla niej najważniejszy. Zrozumienie, jak ona odbiera i wyraża miłość, może pomóc Państwu lepiej się nawzajem zrozumieć i znaleźć kompromisy.
Myślę, że istotne jest także zrozumienie, że sposób przeżywania seksualność u kobiety i mężczyzny różni się, jak również to, że każdy związek przechodzi przez różne fazy i każdy z partnerów przeżywa to indywidualnie. Oznacza to, że w związku każda osoba może mieć różne potrzeby w zakresie czułości i bliskości w danym momencie. To normalne, że te potrzeby mogą się zmieniać w czasie (np. z powodu choroby, stresu, czy konfliktów). Ważne jest, aby nauczyć się to dostrzegać, rozmawiać o tym, szanować swoje granice i starać się znaleźć w tym równowagę.
W razie dalszych pytań czy wątpliwości warto umówić się ze specjalistą.
Serdecznie pozdrawiam
Katarzyna Gocałek

mgr Katarzyna Gocałek
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania