Moje doświadczenie
Jestem specjalistą psychiatrą i psychoterapeutą z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kilka lat temu przeszedłem na emeryturę a do tego czasu prowadziłem Oddział Nerwic i Zaburzeń Psychosomatycznych w szpitalu ogólnym w Oświęcimiu. Od 1970 roku z grupą kilkudziesięciu lekarzy i psychologów, brałem udział w przywracaniu psychoterapii w Polsce. Był to spontaniczny ruch dzięki któremu, znów można było zacząć stosować ten sposób leczenia po przerwie spowodowanej wojennym zdziesiątkowaniem kadry i ideologicznym zakazem władz PRL. Jestem superwizorem psychoterapii z certyfikatem PTP. Aktywnie biorę udział w sympozjach i konferencjach naukowych.
Jestem żonaty, mam dwoje dzieci i troje wnucząt
Jestem orzecznikiem w firmach ubezpieczeniowych. Wg umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia wystawiam recepty z należnymi ulgami.
Mam prawo do wystawiania druków o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby.
Zacząłem publikować krótkie eseje o zaburzeniach psychicznych na portalu "Znany Lekarz"
W związku z narastającymi problemami ludzi w wieku podeszłym proponuję pakiet pomocy dla tych osób oraz psychoedukację.
W 2016 i 2017 roku prowadziłem comiesięczne spotkania psychoedukacyjne w Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu. Dziękuję za udział. Mam nadzieję, że pomogło ono w zrozumieniu niektórych spraw związanych ze specjalnościami lekarskimi takimi jak neurologi i psychiatria, jak różnicowanie między psychiatrią a psychoterapią i psychologiem, dostarczyło fachowych informacji o niektórych schorzeniach i zaburzeniach psychicznych, ich leczeniu i profilaktyce.
Nadal ordynuję w Oświęcimiu i Cieszynie. Niestety ze względu na wiek nie jestem w stanie nadal dojeżdżać do gabinetu w Krakowie!!
Jestem psychoterapeutą przeto proponuję wziąć po uwagę tę formę leczenia. Jest to trudniejsza droga do zdrowia ale bez niej leczenie farmakologiczne jest mniej skuteczne.
Spotykam się dość często z bezradnymi członkami rodzin ludzi zdradzających nie konwencjonalne zachowania, które dezorganizują życie. Ludzi ci sami odmawiają konsultacji psychiatrycznej z lęku przed stygmatyzacją. W tych przypadkach proponuję rodzinom konsultacje bez pacjenta nie po to by leczyć bez jego zgody ale by zastanowić się nad możliwymi sposobami rozwiązania takich sytuacji.
Od tego roku wróciłem z wykładami z psychiatrii do Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej a Oświęcimiu choć ostatnio zrezygnowałem z tej działalności, z przyczyn formalnych.
Staram się udzielać na tym portalu wyczerpujących odpowiedzi na pytania pacjentów i ich rodzin. Może warto na nie spojrzeć?
Dwa miesiące temu Polskie Towarzystwo Psychiatryczne nadało mi status CZŁONKA HONOROWEGO
Z POWODU SĘDZIWEGO WIEKU Z DNIEM 31,12,2021 ROKU ZAMYKAM OSTATECZNIE I NIEODWOŁALNIE WSZYSTKIE MOJE GABINETY.
Adresy (3)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online (opis) • 130 zł
Konsultacja psychiatryczna • Od 130 zł
Psychoterapia egzystencjalno-narracyjna • Od 100 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychiatrów w pobliżuPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online (pierwsza wizyta) • 130 zł
Konsultacja psychiatryczna online (kolejna wizyta) • 110 zł
Wideokonsultacja psychiatryczna (opis) • 100 zł
Najpóźniej 30 minut przed wizytą dostaniesz SMS oraz e-mail z linkiem do konsultacji online. Połączysz się z telefonu lub komputera.
Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online (opis) • Od 130 zł
Konsultacja psychiatryczna • Od 110 zł
Psychoterapia egzystencjalno-narracyjna • Od 100 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychiatrów w pobliżuUsługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Popularne usługi
Konsultacja online
Skłodowskiej 8/4, Oświęcim
130 zł
Prywatny Gabinet Lekarski- Oświęcim
pierwsza wizyta 130 PLN, kolejne, w jednym ciągu leczenia,110 PLN
Psychoterapia sesja 100 PLN
Bielska 37 "Ubezpieczalnia", Cieszyn
Od 130 zł
Gabinet Lekarski- Cieszyn
Pierwsza wizyta 130 PLN kolejne 110 PL w jednym ciągu leczenia
Psychoterapia sesja 100 PLN
Konsultacja online (pierwsza wizyta)
130 zł
Czerniejewski psychiatra
Konsultacja psychiatryczna
Skłodowskiej 8/4, Oświęcim
Od 130 zł
Prywatny Gabinet Lekarski- Oświęcim
Bielska 37 "Ubezpieczalnia", Cieszyn
Od 110 zł
Gabinet Lekarski- Cieszyn
Pozostałe usługi
Konsultacja psychiatryczna online (kolejna wizyta)
110 zł
Czerniejewski psychiatra
Psychoterapia egzystencjalno-narracyjna
Skłodowskiej 8/4, Oświęcim
Od 100 zł
Prywatny Gabinet Lekarski- Oświęcim
Bielska 37 "Ubezpieczalnia", Cieszyn
Od 100 zł
Gabinet Lekarski- Cieszyn
Wideokonsultacja psychiatryczna
100 zł
Czerniejewski psychiatra
przeznaczona do sesji psychoterapii
W jaki sposób ustalane są ceny?
Publikacje i artykuły
60 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
K.R
Lekarz nie przejawiał empatii, był wyniosły, niezainteresowany wręcz opryskliwy cała wizyta trwała nie więcej niż 10 min, pan doktor nie słuchał tego co mówię, nie przejawiał chęci pomocy tylko przepisanie leku z książeczki nie zagłębiając się z problemem
AK
Świetny lekarz i terapeuta. Dobrze dobrał leki, terapię prowadził z dużym profesjonalizmem. Polecam!
S. R
Długo szukałem i po pierwszej wizycie mam wrażenie że trafiłem w odpowiednie "ręce" Pierwsze odczucia są bardzo ważne i napawają mnie optymiznem co ostatnio nie często mi się zdaża, czekam na efekty leczenia i serdecznie pozdrawiam Pana Doktora, do zobaczenia.
Marta M.
Trafiłam do Pana Doktora jako młoda dziewczyna...prawie dziecko.
Byłam w bardzo złym stanie psychicznym...odpowiednio dobrane leczenie i zaufanie jakie mam do Pana pozwoliło mi żyć...skończyć studia...pracować.
Leczę się u Pana Doktora od 28 lat.
Nigdy mnie nie zawiódł i zawsze pomógł.
W najtrudniejszych chwilach sama myśl o tym że mam wizytę i uzyskamy pomoc dodawałam mi otuchy I spokóju.
Zawsze wiedziałam, że mogę na Pana liczyć...że zrozumie Pan moje problemy i to co dzieje się w mojej głowie. Dobrane leczenie i rozmowa zawsze pomagało.
Jest Pan najlepszym lekarzem.
Miałam wiele szczęścia, że w lipcu 1993 roku trafiłam właśnie do Pana gabinetu.
Dziękuję...
Lb
Bardzo polecam Pana doktora, wizyta w pełni mnie usatysfakcjonowała, poczucie bezpieczeństwa, wysłuchanie, wsparcie
Zięba Paweł
Profesjonalne podejście, Pan Krystyn Czarnecki wzbudza duże zaufanie, polecam psychoterapię u tego Lekarza.
Gocha
Jestem bardzo zadowolona. Pan Doktor to osoba miła, kompetentna, empatyczna. Profesjonalizm pod każdym względem. Atmosfera podczas wizyty bardzo przyjazna. Czas upływa tak szybko, jak na spotkaniu ze znajomym z dobrych czasów. Jeśli do tego dodać jeszcze poczucie humoru Pana Doktora i kulturę osobistą na wysokim poziomie, co w dzisiejszych czasach bywa rzadkością, to czegóż chcieć więcej. Gdyby wszystkie wizyty lekarskie przebiegały w tak miłej atmosferze to leczenie już na etapie rozmowy byłoby terapią. Polecam Pana Doktora
G.M
Jest to najlepszy psychiatra do spraw nerwicy lękowej . W końcu czuje , że żyje . Pan jest bardzo miły i przyjacielski . Wysłucha , nie ocenia - doradza . Zadaje pytania wszystko na duży +
W.S.
Mama jest pacjentką doktora Czerniejewskiego od wielu lat. Dzięki wiedzy,zaangażowaniu Pana doktora życie z chorobą staje się łatwiejsze dla samego pacjenta jak też dla jego otoczenia.Trafna diagnoza,celnie dobierane leki,łatwość kontaktu -polecam .
Odpowiedzi na pytania
1070 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Nie podoba mi się życie. Chciałbym zniknąć z planety, ale niestety mam niezależne ode mnie opory ze strony mózgu czy umysłu i nie mogę rozstać się z tym światem. Gdyby mógł przyjąć zastrzyk i zniknąć to wydaje mi się, że skorzystałbym z takiej okazji. Albo gdyby coś mnie potrąciło czy ktoś mnie napadł. Właściwie odkąd pamiętam tak mam. Jako dziecko często bałem się, czułem strach przed ojcem. Dziś nie utrzymuję kontaktu z "rodzicami". Rocznik 97. Nienawidzę swojej pracy, nie chcę pracować nigdzie, ale muszę. Życie to cierpienie. Wszystko wydaje się ciężkie: robienie jedzenia (unikam jedzenia dziadostwa, ale zdrowe jedzenie nie daje tyle radości - totalnie bez sensu ), ćwiczenia, praca, dbanie o wygląd ( nie akceptuję mojej twarzy ze względu na krzywy zgryz; zbieram pieniądze na operację, ale zabieg jest bardzo inwazyjny - zablokowane usta przez miesiąc ). Nie ma nic w zamian. Nic nie jest warte pracy, poświęcenia i wkładania wysiłku. Moje życie jest nudne, bez sensu, bez celu, bez wartości. Nic mnie nie wciąga. Na pewno kontakt z kobietą by pomógł, ale przy mojej wadzie zgryzu nie podejmuję żadnych działań, bo nienawidzę tej twarzy + problemy gastryczne SIBO. Ciężko mi z takim podejściem cokolwiek osiągnąć w życiu. Proszę pomyśleć, że ktoś Państwu mówi, że zostało Wam miesiąc życia. W takiej sytuacji ludzie raczej unikaliby robienia czegoś co może przynieść owoce w przyszłości, bo po co się starać ? Niektórzy sugerują mi, że to zwykła wymówka dla ciężkiej pracy. Nie wydaje mi się. Właściwie wiem czego mi potrzeba do zmiany na lepsze, ale wymaga to mnóstwa wysiłku, czasu i bólu. Nie widzę żadnego sensu. Po co się męczyć, skoro można dostać zastrzyk ? Nie mam dostępu do takich substancji, ale świat się zmienia. Poza tym wszyscy mają problemy i nadal są czynności, które trzeba robić, nawet gdy się ma dużo kasy ( np. zdrowo się odżywiać, ćwiczyć, siedzieć prawidłowo, itd. - tych wymagań jest mnóstwo ). Mirtazapina, duloksetyna, sertralina, buproprion chlowodorku, alkohol - te substancje tylko sprawiają, że czuję większy spokój, obniżają poziom lęku. Nie sprawiają, że mam więcej energii czy chęci życia. Byłem w szpitalu - podawanie jakichś leków o 9:00, 15:00 i 21:00. Żadnego ruchu, nic. Ja potrzebuję dużo ruchu. Nawet w przypadku przeziębienia muszę wyjść przynajmniej dwa razy w ciągu dnia. Nie wrócę tam. Nie wyobrażam sobie w jaki sposób mieliby pomóc. Spędzam sporo czasu w wyobraźni, potem źle się czuję, bo to nic nie zmienia. Ktoś ma jakiś pomysł ?
Jak nie zasępić się po przeczytaniu takiego listu? Nie sposób. Choć nie dziwię się, że leki nie pomagają. Nie ma takiego, który pozwala nadać sens życiu. Jak przekonał się Pan, medykamenty mogą zmniejszyć poziom lęku, bólu, poprawić nastrój, sen.
Jak utrzymują egzystencjaliści, sens życia to jeden z czterech podstawowych, egzystencjalnych wymiarów życia. Prócz tego to izolacja, wolność i śmierć. Traktowanie ich jak objawów choroby – to ślepa uliczka. Pisząc to, nie chcę przekonać Pana, że tak „jest, na pewno”. Ale takie podejście podsuwa ludziom jakiś rodzaj narzędzi do podejmowania prób zmniejszenia cierpienia.
W Pana liście wszystkie te cztery elementy są obecne –
1. O braku sensu pisze Pan wprost
2. Izolacja to, wg. Pana niemożność porozumienia z „rodzicami” i deformacja twarzy
3. Śmierć to rozmyślania o jej wyborze w sytuacji „nie do zniesienia’
4. Wolność – to życie pod dyktando objawów
Ad 1 Na brak poczucia sensu skarży się coraz więcej ludzi. I nie bez przyczyny. Chyba cały świat próbuje odszukać go, choć większość prób raczej jest nieudana. Tak w życiu jak i w sztuce panoszy się agresja, napastliwość, awanturnictwo itp. Które raczej oddalają nas od odnalezienie sensu. Jeśli w dzieciństwie nie miało się okazji do poznania czegoś sensownego, to w dorosłości jesteśmy skazani na „wolność” a więc osamotnienie w poszukiwaniach. Proszę nie oczekiwać, że odszuka go Pan tak łatwo, skoro bez mała cała ludzkość, nie potrafi tego zrobić. A może problem polega na tym by stworzyć ten sens i całe życie starać się go bronić?
Ad 2 W świecie jesteśmy niepoprawialnie samotni. I heroicznie próbujemy, troszcząc się o nią, stawiać czoła wyzwaniom albo poddajemy się. Co nie jest najszczęśliwszym wyjściem.
Ad 3 Każda/y/ z nas umrze. Twierdzi się, że to jedyny pewnik. Choć mam wątpliwości. Pewnikiem jest i to, że urodziliśmy się. Bez tego nie można umrzeć. Skoro świadomość własnej śmierci jest nam znana, to może warto zrobić wszystko, by życie przynosiło nie tylko cierpienie. Albo wymyśli się samemu tę wartość lub podłączyć się można do sugestii innych np. religii, sztuki, nauki, pasji itp.
Da 4 Jak sugerował jeden ze znanych egzystencjalistów, jesteśmy „skazani” na wolność. Nikt i nic nam jej nie obierze. Nawet śmierć. Możemy wybrać „absurd istnienia” lub jemu zaprzeczyć. Od tego będzie zależało nasze życie.
To co napisałem nie jest „instrukcją obsługi” cierpienia. Jestem psychoterapeutą (50 lat!!) i wiem, że porady psychologiczne, amerykanizacja cierpienia nie każdemu pomoże. Nie umiem zaś pisać porad bo przecież nic a Panu nie wiem, prócz tego, że Pan cierpi. Dlatego nieśmiało sugeruję skorzystanie z psychoterapii. Wymyślono ją, i to z dobrym skutkiem, jakiś sto lat temu. I pomaga ludziom na całym świecie. Jestem pewny, że może Pan tam uzyskać pomoc.
Pozdrawiam
PS. Nie mogę zaprosić na wizytę gdyż (z powodu podeszłego wieku) nie ordynuję już.
Dzień dobry, jestem ze swoją partnerką w związku ponad rok. Od dłuższego czasu niestety borykamy się z coraz większymi problemami z powodu bardzo pogłębionego lęku mojej partnerki do świata. Staram się ją wspierać i budować jej pewność siebie (która była i wciąż jest naprawdę niska). Niestety myślę, że potrzebna jest już pomoc specjalisty. Jej sytuacja rodzinna, spowodowana bardzo rygorystycznym podejściem do niej oraz poczuciem bycia „niechcianym dzieckiem”, niestety, w moim odczuciu podcina jej skrzydła.
Podczas rozmów na temat zaciągnięcia pomocy specjalistycznej, sam strach przed zadzwonieniem do psychologa doprowadza ją do płaczu. Czy w jakiś sposób mogę pomóc swojej partnerce? Czy jestem w stanie podbudować jej stan zdrowia na tyle, by sama z własnej inicjatywy zasięgnęła pomocy? Nie chcę, by moja wypowiedź brzmiała jak wymuszenie tej wizyty, ponieważ ona sama, w rozmowach, chce się umówić, ale przeogromny strach ją paraliżuje. W takich sytuacjach niestety skutkuje to ucieczką lub odkładaniem tego na później. Z góry dziękuję za wszelkie rady
A gdyby Pan umówił się na wizytę u PSCHOTERAPEUTY razem z partnerką? Czy taka propozycja nie rodzi u Pana lęku? Nie chodzi o to, by WAS rozpoznać jakieś zaburzenia ale by dowiedzieć się co możecie dla siebie zrobić. Wspólna wizyta może zmniejszyć jej obawy.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Krystyn Czerniejewski?Krystyn Czerniejewski to psychiatra. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Krystyn Czerniejewski oferuje usługi takie jak: Psychoterapia egzystencjalno-narracyjna, konsultacja psychiatryczna, konsultacja online, Wideokonsultacja psychiatryczna, Konsultacja online (pierwsza wizyta), Konsultacja psychiatryczna online (kolejna wizyta).
-
Gdzie Krystyn Czerniejewski ma swój gabinet?Krystyn Czerniejewski przyjmuje pod adresem:
- Skłodowskiej 8/4 Oświęcim
- Bielska 37 "Ubezpieczalnia" Cieszyn
-
Czy Krystyn Czerniejewski przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Krystyn Czerniejewski nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Krystyn Czerniejewski akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Krystyn Czerniejewski to: Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto, Blik.
-
W jakich językach konsultuje Krystyn Czerniejewski?Języki, których używa Krystyn Czerniejewski to polski, angielski, rosyjski.
-
Jak Krystyn Czerniejewski umawia wizyty?Pod tym adresem Krystyn Czerniejewski nie podaje swojej dostępności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać dostępne terminy.
-
W jakich godzinach przyjmuje Krystyn Czerniejewski?Krystyn Czerniejewski udziela informacji o dostępności przy bezpośrednim kontakcie.
-
Krystyn Czerniejewski: co mówią pacjenci?60 osób dodało swoją opinię. Krystyn Czerniejewski ma średnią ocen 5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Krystyn Czerniejewski?Krystyn Czerniejewski nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.