Moje doświadczenie

Obecnie przyjmuję w Centrum Diagnozy i Terapii Tu i Tam w Łodzi w Łodzi, przy ul. Cmentarnej 10a.
Przyjmuje także on-line przez rożnego rodzaju platformy.
Przyjmuję głównie w soboty i/lub w czwartki, czasem we wtorki.

Pracuję od 10 lat z dziećmi, młodzieżą i z osobami starszymi oraz od przeszło 4 lat z osobami dorosłymi. Pracuję psychologicznie ze wszystkimi grupami wiekowymi (pracuję z dziećmi od 3 roku życia).

Aktualnie jestem uczestniczką całościowego 4-letniego kursu w Szkole Psychoterapii w Warszawie w nurcie integracyjnym (na chwilę obecną psychoterapia indywidualna, w przyszłości systemowa i par). Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Magister psychologii (specjalność- psychologia zdrowia i kliniczna), magister pedagogiki społecznej w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej, licencjat-praca socjalna (specjalność- doradztwo zawodowe z terapią i mediacją w rodzinie).

W 2006 roku ukończyłam szkołę policealną na kierunku- instruktor terapii uzależnień. Na uczelni SWPS w Sopocie dokształcałam się w zakresie uzależnień behawioralnych. Ukończyłam wiele specjalistycznych certyfikowanych kursów i szkoleń, np. na temat: radzenia sobie ze stresem; depresji, pracy socjalnej z otoczeniem klienta uzależnionego od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych; profilaktyki uzależnień, podstaw pomocy osobom uzależnionym; planowania i organizacji działań profilaktycznych; złości, lęku i gniewu, neuropsychologii, psychogeriatrii. Jestem osobą która z pasją cały czas dokształca się, ukończyłam także studia w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej i technik terapeutycznych.
Dodatkowo na chwilę obecną ukończyłam przeszło 600 h certyfikowanych szkoleń psychoterapeutycznych dla dzieci od 10 roku życia, młodzieży oraz osób dorosłych.

W czerwcu 2019 ukończyłam diagnozę psychologiczną z na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym we Wrocławiu, dlatego też od przeszło 3 lat zajmuję się i przeprowadzam diagnozy psychologiczne.

W 2014 roku ukończyłam Kurs trenerski I stopnia oparty o standardy kwalifikacji zawodowych dla zawodu trenera wg. Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Najpierw z dziećmi i z młodzieżą pracowała jako pedagog, też pedagog szkolny, potem pedagog i psycholog szkolny. Obecnie jako pedagog i psycholog- diagnostycznie, terapeutycznie i profilaktycznie.
Współpracowałam z fundacją, koordynując i prowadząc zajęcia warsztatowe, także swoje autorskie w zakresie m.in. emocji, agresji, potrzeb, pornografii, procesów poznawczych, umiejętności uczenia się, kompetencji miękkich i kluczowych.

Od 10 lat pracuję z osobami starszymi, najpierw jako terapeuta zajęciowy, pracownik socjalny, obecnie trener i psycholog, psychoterapeuta. Przez lata współpracowałam z jednym zakładem opiekuńczo-leczniczym w Łodzi, zajmując się wsparciem psychologicznym, konsultacją i diagnozą mieszkańców, a w razie potrzeby ich rodzin. W ciągu pięciu miesięcy w 2019 roku przeprowadziłam warsztaty na temat m.in. stresu, mechanizmów Jego powstawania, radzenia sobie z trudnymi emocjami, kompetencji miękkich dla mieszkańców DPS-u . Okazjonalnie współpracowałam z Uniwersytetami III Wieku. Aktualnie współpracuję ze szpitalem, pracuję w różnych projektach.
Zajmuję się także wizytami domowymi.

Od przeszło czterech lat pracuję psychologicznie z osobami dorosłymi, z ich zaburzeniami nastroju i z zaburzeniami lękowymi.

Prowadzę tematyczne strony strony na fb i dla dzieci i ich rodziców, dla pacjentów dorosłych, dla osób starszych i ich bliskich.

Obecnie przyjmuję w Centrum Diagnozy i Terapii Tu i Tam w Łodzi w Łodzi, przy ul. Cmentarnej 10a.
Przyjmuje także on-line przez rożnego rodzaju platformy.
Przyjmuję głównie w soboty i/lub w czwartki, czasem we wtorki.

W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu:)
więcej

Adres

Psycholog Magdalena Jęczmień
Cmentarna 10a, Łódź

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna

150 zł

Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

150 zł

Konsultacja psychologiczna online

150 zł

Badania psychologiczne

Od 150 zł

Badania psychologiczne dzieci

Od 150 zł

+ 9 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u Magdalena Jęczmień? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

W naszym domu zagościł noworodek. Druga córka ktora jest w wieku 7 lat bardzo to przeżywa. Cieszy się i pomaga. Problemem są noce. Dotychczas zasypiala w swoim łóżku ale w razie " złych snow" zdarzało jej się przychodzić do naszego łóżka i spać razem z nami. Teraz z uwagi na maleństwo prosimy albo spała cała noc w swoim pokoju. Od kilku dni budzi się w środku nocy i płacze. Nie chce sama spać. Nie śpimy 3,4 h. Chodzimy do niej z mężem próbując ja uspokoić. Zapewniamy o bezpieczeństwie i naszej miłości. Jednak już nie mamy pomysłu jak zapobiec nocnym płaczom.

Dzień dobry, myślę dla 7-latki móc spędzania fragmentów nocy z rodzicami, a pojawienie się rodzeństwa i zmiana w tym zakresie nie jest jasna i jest nagła. Gdyż dziecko w ten sposób przyzwyczaiło się, że w momencie dla niej sytuacji trudnej może zachować się tak, a nie inaczej. Teraz nie otrzymała innego rozwiązania, które wiążę się z bliskością rodzica. Tutaj też warto byłoby przeanalizować jak często wcześniej zdarzały się złe sny, czego dotyczyły, jak często przychodziła do Państwa, od kiedy, czy związane to było z lękami nocnymi, jak tak, to jakimi. W wielu 7 lat powinny coraz częściej pojawiać się też sny przyjemne, dotyczące np. zabaw z kolegami, czy teraz kontaktów on-line z rówieśnikami.Zdarza się także, że siedmiolatkom śnią się rodzice, którym zagraża jakieś niebezpieczeństwo. W sprawie niepokojów nocnych dziecka proponowałabym kontakt z psychologiem, który po zebraniu informacji wyjaśni jak to wygląda u Państwa córki. Według rozwoju psychicznego dziecka prawidłowością jest to, że 7-latki mają rozbudowaną wyobraźnię, dlatego może zmiana budzić niepokoje. Warto też poinformować w jasny prosty sposób, że rodzeństwo jest jeszcze bezradne, dużo płacze i wymaga ciągłej opieki, dlatego tyle czasu jest poświęcanego w nocy, córka zaś lubi robić to, to..., więc ten czas w ciągu dnia jest dla niej, aby też w odczuciu miała poczucie, że jest tak samo ważna i wtedy był czas na miłe komunikaty i źródła też do miłego zaśnięcia.

 Magdalena Jęczmień

Mam problem z 2latka. Ponieważ, jest bardzo nerwowa, rzuca się, przedmiotami jakie w ręku jak coś nie pojej myśli. Ja z mężem delikatnie podchodzimy do niej, spokojnie prubojemy rozmawiać
. Budzi się z płaczem, kopie w łóżeczko z nie wiem co mam robić?

Dzień dobry,
okres 2 lat, to czas kiedy dziecko dopiero nabywa zdolność czekania i znoszenia niewygodny, niezadowolenia, po czasie odczuwania wielu skrajnych emocji, których nie potrafi nazywa. Ważne są informacje jak często dane sytuacje występują, w jakich powtarzalnych sytuacjach. Warto takie rzeczy spisać przed udaniem się do psychologa, który może określić zakres trudności i konkretnych działań. Np. około 3 roku życia pojawia się niejednokrotnie lęk przed ciemnością. Natomiast to są hipotezy, dlatego proponuję po zebraniu informacji umówienie się na konsultację psychologiczną.

 Magdalena Jęczmień

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania