Moje doświadczenie
Pracuję w modalności analitycznej, ale jestem zafascynowana również psychologią somatyczną, psychoneuroimmunologią oraz psychoterapią tańcem i ruchem. W swojej praktyce korzystam z rozmowy, ale także analizy snów, wyobrażeń oraz rysunków, swobodnego pisania, ruchu, uważności somatycznej, a także pracy z ciałem. W procesie psychoterapii łączę więc żywe, bieżące doświadczanie z przetwarzaniem werbalnym, co pomaga uzyskać wgląd i zmiany. Pracując z parami korzystam z narzędzi Otwartego Dialogu.
W 2018 roku ukończyłam 4-letnie, całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii jungowskiej i psychologii analitycznej, organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej (PTPA) we współpracy z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, przy wsparciu Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (International Association of Analitycal Psychology, IAAP). Szkolenie posiadało akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej. Zrealizowałam także 5-letnią indywidualną ścieżkę szkoleniową w zakresie psychoanalizy jungowskiej w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Psychologii Analitycznej (IAAP), która zakończyła się międzynarodowym egzaminem certyfikacyjnym (2021).
Ponadto odbyłam szereg kursów z zakresu arteterapii, koncepcji typów psychologicznych, psychosomatyki, psychopatologii w praktyce klinicznej, terapii pedagogicznej oraz terapii tańcem i ruchem - w tym kurs Psychoterapii DMT dla Osób Pracujących Psychoterapeutycznie w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Zrealizowałam także kurs: Otwarty Dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego, prowadzony jest prze Polski Instytut Otwartego Dialogu.
Doświadczenie zdobywałam w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych oraz na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych grupy medycznej Vertimed+ na warszawskich Kabatach. Zanim rozpoczęłam prywatną praktykę psychoterapeutyczną, przez sześć lat wspierałam działalność Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, gdzie odpowiedzialna byłam za projekty psycho-edukacyjne, a także koordynowanie i prowadzenie warsztatów psychologicznych oraz treningów relaksacyjnych w ramach autorskiego programu, który obejmował wsparcie psychologiczne, jak również aktywizację zawodową młodych chorych reumatycznie.
Obecnie pracuję w prywatnym gabinecie psychoterapii na Mokotowie, gdzie prowadzę sesje psychoterapii indywidualnej dla dorosłych oraz psychoterapię par. Pracuję także on-line. Należę do:
• International Association for Analytical Psychology (IAAP),
• Polskiego Stowarzyszenia Psychoanalizy Jungowskiej (PSPJ),
• Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej (PTPJ),
• Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (PTPA),
• Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integratywnej (PSPI).
W trosce o jakość procesów psychoterapeutycznych, które prowadzę, swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Indywidualna sesja psychoterapeutyczna trwa 50 minut, zaś terapia par - 70 minut.
Rozpoczęcie psychoterapii poprzedzone jest minimum dwoma spotkaniami konsultacyjnymi.
Jeśli rozważasz rozpoczęcie psychoterapii lub analizy jungowskiej – zachęcam do kontaktu.
Adresy (2)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Inne narzędzia do konsultacji wideo:
a) Pobierz aplikację - Skype.
b) Zapisz sobie swoje dane do logowania.
c) Upewnij się, że dysponujesz spokojnym miejscem i czasem na sesję.
d) Bądź gotowy ok. 5 minut przed sesję i połącz się ze mną o ustalonej godzinie.
Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online (opis) • 250 zł
Konsultacja psychoterapeutyczna • 250 zł
Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta) • 250 zł +5 więcej
Psychoterapia • 220 zł
Psychoanaliza dla par • 280 zł
Psychoterapia par i małżeństw • 280 zł
Pokaż więcej usługCzy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżuUsługi i ceny
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Konsultacja online
Konsultacja psychoterapeutyczna
Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta)
Psychoterapia
Psychoanaliza dla par
+ 3 usługi
W jaki sposób ustalane są ceny?
10 opinii pacjentów
Ogólna ocena
Sortuj opinie według
Aga
Z Panią Martą można poczuć się w terapii przede wszystkim bardzo bezpiecznie. Jej otwarty styl komunikacji i wyczuwalna życzliwość ułatwiają dzielenie się wątpliwościami i przebrnięcie przez nawet najtrudniejsze tematy. Pani Marta jest bardzo profesjonalną analityczką, pozostając jednocześnie przyjazną i naturalną osobą. W procesie terapii z Panią Martą uczę się jak o siebie zadbać i gdzie stawiać granice. Z każdą sesją odkrywam coś nowego na swój własny temat i dojrzewam.
Anna Ż.
Długo zwlekałam z pójściem na terapię, ale przy wszystkich moich trudnościach z przepracowywaniem przeszłości, Pani Marta uczyniła to doświadczenie dużo lżejszym, ponieważ jest bardzo ciepłą i empatyczną osobą. Zawsze czuję się na wizytach bezpiecznie i swobodnie - mam poczucie, że jestem słuchana oraz że proces terapeutyczny przebiega w komfortowym dla mnie tempie. Z całego serca polecam! :)
Kasia
Jeżeli naprawdę potrzebujesz pomocy psychoterapeutycznej polecam Panią Martę .Jest wrażliwa , życzliwie nastawiona do świata i ludzi oraz cechuje ją niezwykły profesjonalizm.
Potrafi słuchać ,a jej sugestie są jak rady najlepszego przyjaciela.Po rozmowie z Panią Martą czujesz się jakbyś otrzymał bilet do spokojniejszego życia.
Sprawdziłam, polecam z całego serca.
Ela T
Doktor Marta to ciepła i serdeczna osoba, rzeczowa i nastawiona na pomoc. Można przy niej poczuć się swobodnie i nie stresować się. Pani Marta jest bardzo profesjonalna, ma dużą wiedzę, dobrą intuicję i świetną pamięć.Miałam wielkie obawy przed pierwszą wizytą, ale dzięki profesjonalnemu podejściu oraz miłemu usposobieniu Pani doktor okazały się one niepotrzebne. Polecam serdecznie konsultacje u tego lekarza :)
Paulina
Gdy tylko poznałam Panią Martę, czułam, że to jest terapeutka, której szukam i nie pomyliłam się !
Pani Marta jest bardzo zaangażowana. Zawsze czuję się wysłuchana, ważna i rozumiana. Bardzo podoba mi się różnorodność i dopasowanie technik, z których korzysta Pani Marta- czasami rysuję, opowiadam sny, albo rozmawiamy tak po prostu. Jestem w terapii indywidualnej, ale korzystałam też z terapii grupowej prowadzonej przez Panią Martę i byłam bardzo zadowolona. Polecam z całego serca!
Marta
Bardzo miła i budząca zaufanie osoba. Potrafi zbudować bezpieczną przestrzeń sprzyjającą szczerej rozmowie.
Jagoda
Brałam udział w warsztatach 4 twarze kobiecości. Pani psycholog prowadząca warsztaty zrobiła na mnie wrażenie osoby miłej i kontaktowej co bardzo korzystnie wpłynęło na atmosferę zajęć. Wykazała się bardzo dużą wiedzą podaną w przystępny sposób, przygotowane przez nią ćwiczenia były proste ale ciekawie i odkrywcze. Polecam te wrsztaty.
Patrycja
Miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach „Cztery twarze kobiecości” i jestem bardzo zadowolona. Prowadzone na wysokim poziomie, w sposób ciekawy i efektywny pod względem poznawania siebie. Gorąco polecam!!!
Odpowiedzi na pytania
22 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Czy zaburzenia osobowości muszą występować od dziecka? Podejrzewam u siebie osobowość anankastyczną bo mam tendencję do niepewności, wątpliwości, perfekcjonizmu, skrupulatności, potrzeby zajmowania się drobiazgami, uporu, ostrożności i niepożądanych myśli oraz mam potrzebę ujmowania spraw w sztywne ramy. Ale nie pamiętam żebym była taka od dziecka... Pierwsze objawy tego zaburzenia pojawiły się u mnie tak gdzieś w gimnazjum. Czy nadal mogę to mieć?
Dzień dobry, zaburzenia osobowości można diagnozować wyłącznie u dorosłych osób: najwcześniej po osiągnięciu pełnoletności, chociaż wielu specjalistów jest zdania, że osobowość kształtuje się jeszcze długo po ukończeniu 20. roku życia. W przypadku opisanych trudności zachęcam do rozważenia wizyty u psychoterapeuty, który pomoże sprawdzić, co się dzieje - być może rozwija się zaburzenie lękowe czy depresyjne. Im wcześniej uda się uchwycić przyczynę trudności, tym łatwiej będzie się tym zająć. Pozdrawiam serdecznie, Marta Kotarba
Mój problem polega na tym, że na psychoterapię chodzę już ponad 2 lata (od ponad roku 2x w tygodniu). I przyznam szczerze, że nie czuję się dobrze w tej relacji. Nie chodzę chętnie na terapię, odczuwam ogromną złość na terapeutkę już od dłuższego czasu. Kolejnym problemem są płatności. Chodzę regularnie , opuściłam może 4-5 sesji przez cały czas trwania terapii za które zawsze płaciłam ...niezależnie czy była to choroba czy urlop - takie są zasady, więc ich przestrzegam. Chociaż starałam się wypracować jakikolwiek kompromis niestety się nie udało.Teraz jestem w bardzo trudnej sytuacji ponieważ poroniłam, miałam zabieg przez co opuściłam 3 sesje. W tej sytuacji też muszę zapłacić ponieważ wg terapeuty są sytuacje na które nie mamy wpływu lub jak miałam często tłumaczone: gdy decydujemy się na coś to coś innego tracimy. Czuję jeszcze większą złość i niezrozumienie w tej bardzo trudnej dla mnie sytuacji. Myślę już od dłuższego czasu o zmianie terapeuty jednak nie umiem podjąć decyzji bo nie wiem gdzie tkwi problem czy w naszej relacji (być może potrzebuje zmienić terapeutę ) czy we mnie. Potrzebuje teraz wsparcia, a niestety czuję niechęć żeby tam pójść i jeszcze większe przygnębienie. Co powinnam zrobić?
Warto omówić te wszystkie odczucia i wątpliwości z terapeutą. Złość też warto wyrazić, a dodatkowo spróbować nazwać własne potrzeby i oczekiwania i sprawdzić, co się wydarzy. Może pojawi się przestrzeń na wypracowanie jakiegoś rozwiązania, a jeśli nie to przynajmniej na... pożegnanie się. Trzymanie tego wszystkiego w sobie i dla siebie, jedynie pogłębia poczucie bycia niezrozumianą i opuszczoną w trudnej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie, Marta Kotarba
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Marta Kotarba-Zaczek?Marta Kotarba-Zaczek to psychoterapeuta. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Marta Kotarba-Zaczek oferuje usługi takie jak: Psychoterapia, konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta), psychotherapy in English, konsultacja psychoterapeutyczna, warsztaty psychologiczne, konsultacja online, psychoterapia par i małżeństw, Psychoanaliza dla par.
-
Gdzie Marta Kotarba-Zaczek ma swój gabinet?Marta Kotarba-Zaczek przyjmuje pod adresem:
- Aleja Niepodległości 161 lok. 5 Warszawa
-
Czy Marta Kotarba-Zaczek przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Marta Kotarba-Zaczek nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Marta Kotarba-Zaczek akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Marta Kotarba-Zaczek to: Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto, Blik.
-
W jakich językach konsultuje Marta Kotarba-Zaczek?Języki, których używa Marta Kotarba-Zaczek to angielski, rosyjski, hiszpański.
-
Jak Marta Kotarba-Zaczek umawia wizyty?Pod tym adresem Marta Kotarba-Zaczek nie podaje swojej dostępności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać dostępne terminy.
-
W jakich godzinach przyjmuje Marta Kotarba-Zaczek?Marta Kotarba-Zaczek udziela informacji o dostępności przy bezpośrednim kontakcie.
-
Marta Kotarba-Zaczek: co mówią pacjenci?10 osób dodało swoją opinię. Marta Kotarba-Zaczek ma średnią ocen 5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Marta Kotarba-Zaczek?Marta Kotarba-Zaczek nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.
Niskie poczucie własnej wartości w Warszawie
Zaburzenia nastroju w Warszawie
Kryzys emocjonalny w Warszawie
Zaburzenia emocjonalne w Warszawie
Zaburzenia osobowości w Warszawie
Zaburzenia odżywiania w Warszawie
DDA - dorosłe dzieci alkoholików w Warszawie
Zaburzenia psychosomatyczne w Warszawie
Zaburzenia w relacjach międzyludzkich w Warszawie
Choroba afektywna dwubiegunowa w Warszawie
Więcej (15)