Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych neurologów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych neurologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja neurologiczna

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa – specjalista neurolog; Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Prezes Elekt Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk. Członek Grupy Ekspertów Stwardnienia Rozsianego Europy Środkowo-Wschodniej z udziałem w spotkaniach Central Europe MS Experts Advisory Boards. Członek Grupy Roboczej Ekspertów w przygotowywaniu „Rekomendacji Diagnostyki i Leczenia SM w Polsce”.

Członek krajowych i międzynarodowych zespołów eksperckich z zakresu leczenia stwardnienia rozsianego. Inicjator współpracy naukowo-badawczej z wieloma jednostkami naukowymi w kraju i zagranicą. Autorka publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych z zakresu stwardnienia rozsianego, neuroimmunologii, chorób naczyniowych mózgu oraz stresu oksydacyjnego. Autor rozdziałów książek z zakresu stwardnienia rozsianego. Wykładowca na konferencjach krajowych i zagranicznych z zakresu stwardnienia rozsianego i innych chorób układu nerwowego.
Ekspert w spotkaniach i konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia, Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie nowych leków immunomodulujących w SM.

Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, Amerykańskiej Akademii Neurologii. Licencjonowany elektrofizjolog z zakresu elektromiografii i potencjałów wywołanych Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.
Recenzent naukowy w wiodących czasopismach naukowych z zakresu neurologii i stwardnienia rozsianego m.in. Multiple Sclerosis Journal. Członek naukowego komitetu redakcyjnego Editorial Board oficjalnego czasopisma Polskiego Towarzystwa Neurologicznego Neurologia i Neurochirurgia Polska (Polish Journal of Neurology and Neurosurgery).

Uczestniczy w kształceniu młodej kadry jako nauczyciel akademicki, kierownik specjalizacji lekarzy z neurologii, opiekun naukowy w przewodach doktorskich.
Organizator kursów szkoleniowych dla Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego dla lekarzy specjalizujących się w neurologii z zakresu neuroinfekcji, chorób zapalno-demielinizacyjnych OUN, elektroencefalografii ( EEG), elektromiografii (EMG ), potencjałów wywołanych, ultrasonografii dopplerowskiej.

Współpracuje z organizacjami pacjentów, bierze udział w popularyzacji wiedzy na temat chorób neurologicznych, przede wszystkim stwardnienia rozsianego i chorób neuroimmunologicznych w mediach.
Organizator cyklicznych ogólnopolskich konferencji naukowo-szkoleniowych „Zabrzańskie Dni Neurologii”.

Wyróżniona nagrodami I, II i III stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakresie działalności naukowej za prace dotyczące stwardnienia rozsianego oraz w zakresie działalności dydaktycznej i organizacyjnej.

Dotychczasowe wieloletnie zaangażowanie w działalność naukowo-badawczą oraz popularyzującą naukę, a także spotkania z ekspertami ochrony zdrowia i przedstawicielami środowisk decydenckich przyczyniły się do stałej poprawy dostępności do leczenia immunomodulującego dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym w Polsce.
więcej

2 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
A
Lokalizacja: Wielospecjalistyczne Centrum Medyczne IBISMED Konsultacja neurologiczna

Pani Profesor jest profesjonalistką absolutną, szczegóły związane z leczeniem są przez nią dokładnie analizowane, wymaga od pacjenta cierpliwości w dawkowaniu leków, zaczyna od najmniejszych dawek i dokładnie bada skuteczność ich działania, ma szerokie spektrum wiedzy, powiedzmy ma podejście holistyczne, gorąco ją polecam.

M

Po wypadku motocyklowym mam problemy ze splotem barkowym, chyba dość poważne.... ale to się dopiero okaże po szczegółowych nbadaniach. Do doktor Adamczyk trafilam z polecenia znajomej i ciesze się że z niego skorzystałam. Pani Monika to bardzo wspierający lekarz a juz po samej rozmowie widać, że ma spore doswiadczenie. Nie ocenia pacjenta po tym co robi i przez cot trafił do gabinetu, nie mędrkuje. Polecam i pozdrawiam!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania