Moje doświadczenie

Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu SWPS. Swoją pracę staram się opierać na nurcie poznawczo-behawioralnym, polegającym na modyfikacji dysfunkcyjnych wzorców myślenia oraz zachowania.

W pracy z klientem najważniejsza dla mnie jest relacja oparta na zaufaniu i współpracy. Cechuje mnie zorientowanie na pomoc, a nie problem.

Swoje doświadczenie zdobywałam w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku im. prof. Tadeusza Bilikiewicza, na infolinii Onkologicznej Wojewódzkiego Centrum Onkologicznego w Gdańsku oraz ośrodku terapii i rehabilitacji uzależnień dla dzieci i młodzieży w Gdańsku, należącego do stowarzyszenia MONAR.

Obszar mojej praktyki obejmuje wsparcie i interwencję w pracy z zaburzeniami lękowymi, adaptacyjnymi, motywacji, zachowania, nastroju i depresji. Pracuje z osobami doświadczającymi problemów w relacjach (w tym rówieśniczych), problemów okołorozwodowych czy wychowawczych. Przyjmuje osoby zmagające się z bezsennością, czy uzależnieniem. Podejmuję się też konsultacji w sprawie problemów w parach i związkach małżeńskich.

Obecnie zamierzam rozwijać się w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, idąc za potrzebami moich klientów. W przyszłości jednak zamierzam podjąć się rozwoju w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, która jest najbliższa moim metodom pracy. Nie mniej, nie zamierzam ograniczać się tylko do tych kierunków terapeutycznych. Moje doświadczenie podpowiada mi, że do klienta trzeba podchodzić holistycznie i indywidualnie.
więcej

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

170 zł

Diagnoza ADHD dla dorosłych

Od 230 zł

Diagnoza ADHD dzieci i młodzieży

Od 230 zł

Diagnoza osobowości MMPI

Od 230 zł

Doradztwo zawodowe

Od 450 zł

+ 9 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
F
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Spokój w Głowie Poradnia Psychologiczna diagnoza ADHD dla dorosłych

Poza zdiagnozowaniem ADHD, którego żaden inny terapeuta nie wskazał, a okazało się wręcz oczywiste, Pani Nina pomogła mi bardziej zrozumieć siebie i swoje emocje. Jest to najlepsza terapeutka jaką poznałem z bardzo zindywidualizowanym podejściem do każdego pacjenta i z olbrzymią wiedzą na temat zdrowia psychicznego.

Po epizodzie zaburzeń lękowych z napadami lęku panicznego, depresji i próbie samobójczej skutecznie wyleczonych przez innego terapeutę. Pani Nina bardzo efektywnie pomogła mi wrócić do normalnego życia szkolnego, osiągnąłem wiele od tego czasu, jestem na wysokim stanowisku i czuję się zobligowany część tego sukcesu przypisać właśnie Pani Ninie.

Z całego serca polecam.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

1)Jak rozróżnić opór od braku zaangażowania i zwykłego braku motywacji oraz prokrastynacji ?
2) Ciekawi mnie jak rozróżnić opór od normalnego odmiennego podejścia do danej kwesti/poglądu/zachowania
Gdzie jest ta cienka granica?

Dzień dobry,

to bardzo interesujące zagadnienia i często bywają poruszane w gabinecie psychologa! Jednak są o tyle skomplikowane, że dotykają kwestii zarówno z zakresu samoregulacji emocjonalnej, teorii motywacji oraz psychologii społecznej.

Pytanie pierwsze:

Jeżeli chodzi o opór emocjonalny to często towarzyszy silnym negatywnym emocjom związanym z danym działaniem lub zadaniem. Osoba może odczuwać niechęć, lęk lub frustrację w kontekście konkretnej aktywności. W przeciwieństwie do tego, brak zaangażowania lub motywacji może być bardziej neutralny emocjonalnie.

Warto zwrócić uwagę, że opór emocjonalny może być wynikiem wewnętrznej konfliktowości, gdzie osoba ma sprzeczne uczucia wobec danej sytuacji. Może to prowadzić do unikania działania ze względu na trudności emocjonalne. Natomiast brak zaangażowania lub motywacji może wynikać z ogólnego braku zainteresowania danym tematem lub celem.

Ze swojego doświadczenia klinicznego mogę wskazać, że opór emocjonalny często pojawia się w kontekście zadań lub działań, które są nie zgodne z ważnymi wartościami i celami osoby. Jeśli zadanie jest zgodne z osobistymi wartościami, a mimo to towarzyszy mu opór emocjonalny, może to sugerować, że inne czynniki emocjonalne utrudniają podjęcie działania. Natomiast brak motywacji może wynikać z faktu, że cel nie jest wystarczająco znaczący lub atrakcyjny dla danej osoby.

Pytanie drugie:

Ciężko rozróżnić te kwestie, ponieważ są one bardzo subiektywne. Warto też zwrócić uwagę, że jedno nie wyklucza drugiego.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę bazując na poprzednim pytanie, że opór emocjonalny jest związany z negatywnymi emocjami, które utrudniają działanie lub zaangażowanie. W przypadku oporu emocjonalnego, emocje są głównym czynnikiem wpływającym na reakcję osoby.

Istotnym czynnikiem, który może wpłynąć na ową "cienką granicę" jest Kognitywna elastyczność, czyli zdolność do myślenia elastycznego i odnajdywania różnych perspektyw na dane zagadnienie. Osoba z oporem emocjonalnym może być bardziej skoncentrowana na unikaniu negatywnych emocji niż na analizie sytuacji. W przypadku odmiennego podejścia, osoba może być otwarta na eksplorację nowych myśli i perspektyw.

Tutaj również warto odnieść się do norm społecznych i wartości z nimi związanych. Psychologia społeczna sugeruje, że ludzie często dostosowują się do norm społecznych, aby być akceptowanymi przez grupę. Odmienne podejście do danej kwestii może wynikać z chęci odzwierciedlenia własnych przekonań lub wartości, nawet jeśli są one niezgodne z dominującymi normami. Opór emocjonalny zazwyczaj wiąże się z unikaniem działania ze względu na negatywne emocje, niekoniecznie jest to związane z odmiennym podejściem do kwestii.

Podsumowując, różnice między oporem emocjonalnym a odmiennym podejściem do danej kwestii są złożone i często zależą od kontekstu, jednostki oraz skomplikowanych interakcji między emocjami, przekonaniami i społecznymi czynnikami. Jeżeli chce się zrozumieć motywy konkretnej osoby, trzeba wziąć wszystkie te zmienne pod uwagę.

Pozdrawiam.

mgr Nina Dziedzic

Witam serdecznie.
Od prawie roku spotykam się z dużo młodszym od siebie mężczyzną.
Mieliśmy już swoje wzloty i upadki. Przez moje poprzednie doświadczenie zdrady (prawie 10 lat związku) doświadczyłam traumy nad którą pracuję. Niestety nie opuszcza mnie myśl że to się znów powtórzy, częściowo przez „podejrzane zachowania” obecnego partnera. Kilka razy zaobserwowałam zachowania partnera które wzbudziły moje podejrzenia ( częste wyszukiwanie innych kobiet i tylko kobiet na portalach społecznościowych, komentowanie itp) za każdym razem kiedy o to pytam mówi że nie pamięta dlaczego akurat tą konkretną osobę sprawdzał, że chciał zobaczyć co nowego się u niej dzieje albo że samo się wyświetliło, chociaż wiem że było to celowe szukanie danej osoby. Są to osoby które zna z widzenia lub gdzieś tam kiedyś przewinęły się w jego życiu. Ciagle powtarza że jestem dla niego najważniejsza ale nigdy nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie dlaczego akurat interesuje się „co u nich słychać” przecież są to osoby które jak twierdzi nie są dla niego ważne. Nie potrafię rozróżnić czy to nadal mój strach przed kolejnym rozczarowaniem czy to już powód do zastanowienia się czy partner ma w stosunku do mnie szczere zamiary?

Dzień dobry,

rozumiem, że jesteś zaniepokojona swoim obecnym związkiem, zwłaszcza ze względu na wcześniejsze doświadczenia zdrady i traumy, które towarzyszą ci w wyniku poprzedniego związku. Twoje pytania i obawy są zrozumiałe, i chciałabym Ci pomóc w zrozumieniu tego, co się dzieje oraz w podjęciu ewentualnych kroków.

1. Przede wszystkim ważne jest, abyś skupiła się na swoich uczuciach, potrzebach i granicach. Proponuje pracę nad zrozumieniem, jakie emocje wywołują w Tobie konkretne zachowania partnera, a także nad tym, jakie oczekiwania masz wobec związku i jakimi wartościami się w nim kierujesz. To jedna z podstawowych kwestii w terapii par.

2. Szczera i otwarta komunikacja. Istotnym jest, abyś mogła swobodnie porozmawiać ze swoim partnerem o swoich obawach i uczuciach. Otwarta i szczera komunikacja może pomóc wyjaśnić pewne niejasności oraz zrozumieć, co się dzieje z jego strony. Jeśli jesteś przygotowana, możesz podzielić się swoim lękiem związanym z przeszłością, ale warto to robić wtedy, gdy poczujesz, że jesteś na to gotowa.

W kontekście powyższego punktu, jeżeli czujesz że potrzebujesz wsparcia partnera w postaci jakiś konkretnych zachowań w celu redukcji nadmiarowego lęku i podważenia Twoich przekonań - możesz go o to poprosić, jednak musisz się liczyć z ewentualną odmową.

3. Wspomniałaś o pracy nad wspomnianą traumą. Refleksja nad przeszłością i terapia może się okazać kluczowa w Twoim przypadku. Biorąc pod uwagę, że masz doświadczenie traumy z poprzedniego związku, warto zastanowić się nad terapią, która pomoże Ci przetworzyć te trudne emocje i zrozumieć, w jaki sposób one wpływają na obecny związek. Może to pomóc Tobie w odpowiedzi na zagadnienie, czy trudność z którą się zmagasz jest bardziej konsekwencją przeszłości, czy emocje które się pojawiają wraz zachowaniem partnera są zasadne. Terapia pozwoli również zdobyć narzędzia do radzenia sobie z lękiem i podejrzeniami.

Pozdrawiam.

mgr Nina Dziedzic
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania