Psycholożka i psychoterapeutka w trakcie szkolenia, diagnostka, certyfikowana trenerka TUS.
Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku psychologia o specjalności kliniczno-psychoterapeutycznej (AEH) i studia podyplomowe z diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej (SWPS). Warsztat terapeutyczny zdobywałam w ramach Studium Terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT w pracy z dziećmi i młodzieżą, licznych szkoleń z zakresu terapii ACT dla dorosłych, kursie interwencji kryzysowej i szkolenia Treningu Umiejętności Społecznych. Aktualnie jestem w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej (Crescentia), posiadającej rekomendację PTTPB.
Łączę sferę pomagania z działalnością naukową. Oprócz praktyki psychologicznej, w ramach której wspieram osoby doświadczające trudności natury psychicznej, pracuję jako wykładowczyni akademicka, nauczycielka IB oraz psychoedukatorka w organizacji pozarządowej, gdzie realizuję interdyscyplinarne projekty skierowane do dzieci i młodych dorosłych.
OBSZARY POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ
Konsultacja psychologiczna stanowi formę pomocy dla osób w kryzysie życiowym, doświadczających stresu, trudności w przystosowaniu się do nowej sytuacji, zmagających się z obniżonym nastrojem.
Psychoterapia indywidualna to regularny proces, dedykowany osobom w depresji, z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami osobowości czy osobami w Spektrum nieneurotypowości – ADHD i ASD.
Pierwsza konsultacja zwykle pozwala na wstępne rozpoznanie trudności i wybór formy pomocy, która najtrafniej zaadresuje dyskomfort psychiczny oraz bieżące wyzwania.
SPECYFIKA PODEJŚCIA W TERAPII
Praktykę psychoterapeutyczną opieram o założenia podejścia poznawczo-behawioralnego, z którym integruje terapię akceptacji i zaangażowania ACT.
Ważna jest dla mnie autentyczność, empatia i wsparcie w działaniu.
We współprac z klient_ami koncentruję się na wsparciu osób w postępowaniu zgodnie z ich wartościami, trenowaniu elastyczności psychologicznej i wypracowanie nawyków prowadzących ku zdrowiu w aspekcie psychicznym i somatycznym. W procesie identyfikacji problemu mam na uwadze holistyczne podejście do zdrowia, a połączenie ciała i psychiki uważam za kluczowe dla dobrostanu człowieka.
Kierują się obowiązującymi zasadami etyki pracy psychologa określonymi w aktualnym Kodeks Etyczny Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współpracę z klient_ami poddaję regularnej superwizji.
DOŚWIADZENIE
Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas staży w placówkach wsparcia dziennego dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, prowadzeniu Treningów Umiejętności Społecznych dla osób w Spektrum, realizacji projektów psychoedukacyjnych, prowadzenia superwizowanej psychoterapii w ramach praktyki własnej.
Ważne: Wizytę można odwołać maksymalnie na 24 godziny przed ustalonym terminem. Brak terminowego odwołania lub nieobecność wiąże się z poniesieniem kosztów usługi.