Medin Klinika Diagnostyka

Medin Klinika Diagnostyka

O nas

WIELOSPECJALISTYCZNA KLINIKA MEDYCZNA W OPOLU Nowa jakość usług medycznych oraz nowoczesne podejście do pacjenta. Od samego początku naszym założeniem było stworzenie kliniki medycznej, w której świadczyć będziemy profesjonalne usługi medyczne równe światowym standardom, pracując na najwyższej jakości sprzęcie w przyjaznym i przyjemnym otoczeniu. Nasz zespół lekarzy i specjalistów składa się z doskonałych praktyków, którzy wykonują swój zawód z pasją i zamiłowaniem. Jako prężnie rozwijająca się Klinika Medyczna wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów i stale poszerzamy swoje usługi świadcząc przy tym najwyższą jakość. Medin Klinika wyposażona jest w nowoczesną salę zabiegową, w której doświadczony zespół medyczny przeprowadza m.in takie zabiegi jak: gastroskopia, kolonoskopia, zabiegi z zakresu chirurgicznego leczenia otyłości. Po zabiegach, Pacjenci odpoczywają w komfortowych prywatnych pokojach, urządzonych ze staranną precyzją i dbałością o każdy szczegół. Nie bez powodu „u nas poczujesz się jak w domu”, stworzyliśmy miejsce przyjazne Tobie i Twojej rodzinie. Przyjdź do nas i poznaj nową jakość i nowoczesne podejście do Pacjenta. MEDIN KLINIKA PROFESJONALNA STOMATOLOGIA W Medin Klinice stworzyliśmy również centrum stomatologiczne, z myślą o kompleksowym leczeniu całej rodziny. Łączymy wszystkie dziedziny stomatologii w jednym miejscu, oferując szeroki zakres usług stomatologicznych. Począwszy od stomatologii zachowawczej z endodoncją poprzez leczenie protetyczne, a kończąc na wysoce zaawansowanym leczeniu chirurgiczno-implantologicznym. Dzięki współpracy naszych lekarzy specjalistów zaplanujemy dla Ciebie indywidualny i szczegółowy plan leczenia, dostosowując go do Twoich potrzeb. Światowej klasy sprzęt, własna pracownia RTG zapewnia najwyższą jakość leczenia. Wszystko na miejscu. Nie musisz się o nic martwić. Nie ma lepszej pogody niż pogoda ducha. To nasze motto, które udziela się zarówno pracownikom, jak i pacjentom. Z Medin Kliniki zawsze wychodzisz z uśmiechem
więcej
Zobacz więcej

Usługi

Specjaliści

Adres

Opinie o specjalistach (1)

Ogólna ocena

    M
    Numer telefonu zweryfikowany
    Medin Klinika Diagnostyka

    Obsługa bardzo miła. Czułam, że jestem w dobrych rękach. Pani aneztezjolog i Pan piel. anestezjologiczny cudowni. Gastroskopia pod narkozą odbyła się dla mnie bardzo komfortowo. Polecam.

    Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Pytania do placówki

Jakie udogodnienia oferujecie pacjentom?

Naszym Pacjentom oferujemy:

  • dysponujemy dużym i bezpłatnym parkingiem
  • dla Pacjentów i osób towarzyszących proponujemy prasę, WiFi
  • w poczekalni znajdują się dystrybutory z ciepłą oraz zimną wodą
  • relaksacyjna muzyka w tle
  • kącik dla dzieci

Czy pacjenci z klaustrofobią mogą czuć się bezpiecznie w placówce?

Od samego początku naszym założeniem było stworzenie kliniki medycznej, w której świadczyć będziemy profesjonalne usługi medyczne równe światowym standardom, pracując na najwyższej jakości sprzęcie w przyjaznym i przede wszystkim przyjemnym otoczeniu. Nie bez powodu „u nas poczujesz się jak w domu”, stworzyliśmy miejsce przyjazne Tobie i Twojej rodzinie. Przyjdź do nas i poznaj nową jakość i nowoczesne podejście do Pacjenta.


Czy sprzęty diagnostyczne są przygotowane dla osób z otyłością?

Jedną z naszych specjalizacji jest Bariatria. Przeprowadzamy zabiegowe leczenie otyłości. Jesteśmy otwarci i przygotowani do przyjmowania Pacjentów z otyłością. Zarówno sprzęt jak i wygodne, komfortowe łóżka w naszych pokojach wybudzeń są dostosowane do osób z otyłością.


Czy oferujecie pacjentom możliwość przeprowadzenia badania pod narkozą lub ze środkiem uspokajającym?

Oferujemy naszym Pacjentom znieczulenie ogólne. Podczas znieczulenia nad jego prawidłowym przebiegiem czuwa anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna. Stale monitorujemy podstawowe funkcje życiowe.


Jakie środki ostrożności stosujecie ze względu na obecność COVID-19?

Przy wejściu do kliniki stoi automatyczny podajnik płynu do dezynfekcji rąk dla pacjentów. Udostępniamy również maseczki dla naszych Pacjentów w przypadku gdyby Pacjent z jakiegoś powodu zapomniał o zakrywaniu ust i nosa. Pacjenci wypełniają ankiety epidemiologiczne przed przyjęciem na wizytę. Po zakończeniu pracy klinika jest codziennie dezynfekowana.


W co wyposażona jest pracownia?

Pracownia endoskopowa wyposażona jest w sprzęt:

  • nowoczesny aparat Fuji Seria EG-720R z obrazowaniem HD
  • bezpieczeństwo pacjentów w czasie zabiegów zwiększa dodatkowo to, że Pracownia Endoskopowa dysponuje tzw. bimerem argonowym
  • nowoczesna myjnia do endoskopów, gwarantuje pełne bezpieczeństwo wykonywanych badań i zapobiega zakażeniom bakteryjnym, grzybiczym, wirusowym
  • wszystkie akcesoria endoskopowe są jednorazowe
  • przyrządy do monitorowania parametrów życiowych

Jakie metody płatności przyjmujecie?

Akceptujemy płatność kartą lub gotówką. Umożliwiamy rozłożenie płatności na raty poprzez współpracę z firmą MediRaty.


Co wyróżnia Was od innych placówek diagnostycznych?

Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom wysokiej jakość leczenia przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i zastosowaniu najnowszych osiągnięć technologicznych. Po zabiegach, Pacjenci odpoczywają w komfortowych prywatnych pokojach, urządzonych ze staranną precyzją i dbałością o szczegóły. W pokoju wybudzeń przebywać wraz z Pacjentem mogą również najbliższe osoby, z myślą o nich wstawiliśmy wygodne kanapy. To wszystko w połączeniu z innowacyjnymi metodami medycznymi, nowoczesnym sprzętem i technologią stosowaną podczas zabiegu zapewnia Pacjentowi najwyższą jakość leczenia.

Chcemy odczarować polską medycynę, dlatego nadajemy jej zupełnie nową jakość. Sercem naszej kliniki jest starannie dobrany zespół lekarzy, w naszej branży liczy się pasja. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Dbamy o Twój komfort i spokój. Medin Klinika to przede wszystkim światowej klasy sprzęt. Tego nie da się zastąpić.


W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

Dotyczy badań endoskopowych:
Bezpośrednio po zabiegu, Pacjent otrzymuje od lekarza opis badania wraz ze zdjęciami. Oczekiwanie na WYNIK BADANIA HISTOPATOLOGICZNEGO może trwać około 3 tygodni. Wyniki odbieramy osobiście lub przez osobę upoważnioną w rejestracji Medin Klinika.


Czy Wasza placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami?

Funkcjonalność dla wszystkich. Chcemy, aby każdy czuł się u nas komfortowo. Przestrzeń Kliniki jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiadamy podjazd dla osób niepełnosprawnych, windę, przystosowaną łazienkę oraz wydzielone miejsca parkingowe.


Jaki zespół specjalistów pracuje u Was w placówce przy badaniach obrazowych?

  • lek. Mariola Chrzonszcz-Łukowska gastroenterolog, specjalista chorób wewnętrznych
  • dr. n. med. Luay Al.-Quadi anestezjolog, specjalista intensywnej terapii
  • dr n. med Dariusz Sokołowski chirurg ogólny, chirurg naczyniowy
  • lek. Ewa Armata - Matkowska anestezjolog
  • Zespół pielęgniarek endoskopowych oraz pielęgniarek i pielęgniarzy anestezjologicznych.

Czy opis badania ma wpływ na ostateczną cenę?

Opis badania nie ma wpływu na cenę.


Jak się przygotować do badania Endoskopia?

GASTROSKOPIA:
zaplanowana w godzinach porannych – zalecenia:
• wieczorem około godziny 18 00 w przeddzień badania spożyć lekką kolację
• w dniu badania pozostać na czczo nie spożywać posiłków i nie pić płynów
• nie zażywać przed badaniem na stale zleconych leków
• nie ma konieczności do badania diagnostycznego odstawiania leków przeciwpłytkowych i przeciwzakrzepowych ( w przypadku heparyn pomijamy poranną dawkę )
• wskazane odstawienie leków z grupy inhibitorów pompy protonowej co najmniej na tydzień przed planowanym badaniem celem uwiarygodnienia badania na Helicobacter pylori
• planowa gastroskopia niewskazana w przypadku czynnej infekcji dróg oddechowych lub niedawno przebytej.
• do gastroskopii w znieczuleniu konieczna obecność osoby towarzyszącej oraz wskazane wykonanie badań laboratoryjnych – morfologia jonogram, a przypadku zażywania leków przeciwpłytkowych lub przeciwkrzepliwych dodatkowo APTT i INR (patrz plik -znieczulenie)

Zaplanowana w godzinach popołudniowych - zalecenia:
• w dniu badania w godzinach porannych spożyć lekkie śniadanie oraz zażyć poranną dawkę na stałe zleconych leków, zwłaszcza kariologicznych (unikać produktów nabiałowych)
• 4-5 godzin przed planowanym badaniem nie spożywać już posiłków i nie pić płynów, nie zażywać leków
• nie ma konieczności do badania diagnostycznego odstawiania leków przeciwpłytkowych i  przeciwzakrzepowych ( w przypadku heparyn pomijamy poranną dawkę )
• wskazane odstawienie leków z grupy inhibitorów pompy protonowej co najmniej na tydzień przed planowanym badaniem celem uwiarygodnienia testu na Helicobacter pylori
• planowa gastroskopia niewskazana w przypadku czynnej infekcji dróg oddechowych lub niedawno przebytej.
• do gastroskopii w znieczuleniu konieczna obecność osoby towarzyszącej oraz wskazane wykonanie badań laboratoryjnych – morfologia jonogram, a przypadku zażywania leków przeciwpłytkowych lub przeciwkrzepliwych dodatkowo APTT i INR (patrz plik -znieczulenie). 

KOLONOSKOPIA
W godzinach porannych lub dopołudniowych (przygotowanie jedno lub dwuetapowe):
• Konieczne jest zażycie preparatu dedykowanego kolonoskopii mającego na celu oczyszczenie jelita np. Moviprep, Citrafleet, Clensia-prepraty dostępne są na receptę -należy przygotować się zgodnie z dołączoną do preparatu instrukcją.
• Kolonoskopia w godzinach porannych wymaga wypicia preparatu w dniu poprzedzającym badanie. Przykład: preparat Moviprep – rozpuszczamy zgodnie z dołączoną do preparatu instrukcją otrzymując 2 litry roztworu, przygotowanie rozpoczynamy o godz. 18.00 pijąc na przemian do godziny 22.00 litr przygotowanego roztworu preparatu, litr wody łącznie wypijamy 4 litry płynów ( 1l roztworu 1lwody 1lroztworu 1l wody) na badanie przychodzimy n czczo!
• Kolonoskopia w godzinach dopołudniowych – zaleca się wypicie piewszej dawki roztworu prepatratu w dniu poprzedzającym badanie drugiej wcześnie rano pamiętając, iż w przypadku badania w znieczuleniu picie płynów należy zakończyć co najmniej na 4-godziny przed planowanym badaniem, na badanie przychodzimy na czczo • Przygotowując się do badania obowiązuje dieta ubogobłonnikowa-płynna -bezresztkowa: pijemy wodę herbatę, soki bezmiąższowe, dozwolone są czyste buliony, kisiele, galaretki, nie należy spożywać produktów w kolorze czerwonym, oraz mlecznych • Na 5 dni przed badaniem odstawić produkty zawierające ziarna • Do diagnostycznej kolonoskopii nie ma konieczności odstawienia leków p/krzepliwych i przeciwpłytkowych, w przypadku stosowania iniekcji heparyn (np.Clexane, Fraxiparine) należy pominąć poranną dawkę, w przypadku gdy istnieje duże prawdopodobieństwo możliwości polikpektomii proszę profilaktykę przeciwzakrzepową omówić z lekarzem POZ lub lekarzem kierującym.
• W dniu badania koniecznie zażyć leki kardiologiczne np. na nadciśnienie tętnicze.
• Pacjenci z cukrzycą muszą pamiętać o modyfikacji dawki doustnej leku i dawki insuliny.
• Wywiad alergiczny jest istotny zwłaszcza w przypadku opcji badania w znieczuleniu
• Pacjenci stosujący preparaty zawierające żelazo powinni je odstawić na 7 dni przed kolonoskopią
• W przypadku badania w znieczuleniu konieczna jest obecność osoby towarzyszącej oraz wykonanie badań dodatkowych: morfologia, jonogram, w przypadku stosowania profilaktyki p/zakrzepowej również APTT i INR a w przpadku cukrzycy wynik poziomu glukozy.


Przykład przygotowania prep. Movi prep. ◦ preparat rozpuszczamy zgodnie z załączoną do preparatu instrukcją otrzymując 2 litry roztworu, pijemy na przemian litr preparatu litr płynu obojętnego-klarownego cały preparat najlepiej spożyć w ciągu 4 godzin
Przykład przygotowania prep. Prep. Clensia. ◦ pijemy litr roztworu (szklanka co 5-20min) na przemian z dwoma szklankami – 0.5l płynu klarownego – dwa takie cykle w odstępach czasowych zgodnie z załączoną instrukcją

W godzinach popołudniowych – ( Przygotowanie jedno lub dwuetapowe ): 
Konieczne jest zażycie preparatu dedykowanego kolonoskopii mającego na celu oczyszczenie jelita np. Moviprep, Citrafleet, Clensia-prepraty dostępne są na receptę -należy przygotować się zgodnie z dołączoną do preparatu instrukcją.
Przygotowania dwuetapowe z zastosowaniem dawki podzielonej : 1 dawka roztworu preparatu + woda wieczorem np. godz.19 00 w dniu poprzedzającym badanie, druga dawka roztworu preparatu + woda na 6 godzin przed planowanym badaniem , płyny pijemy zgodnie z instrukcją dołączoną do preparatu ,pamiętając o zaleceniach w przypadku badania w znieczuleniu ( picie płynów należy zakończyć co najmniej na 4 godziny przed badaniem)
Przygotowanie jednoetapowe – wypicie roztworu preparatu np. Moviprep – 2litry i wody -2 litry w ciągu 4 godzin w dniu badania -na przemian :1l roztworu preparatu -1l wody 1l roztworu preparatu 1 l wody -zachowując odstęp czasowy od momentu zakończenia picia płynów do planowanego badania zgodnie z załączoną do wybranego preparatu instrukcją.

W przypadku badania w znieczuleniu odstęp czasowy nie może być mniejszy niż 4 godziny
• przygotowując się do badania obowiązuje dieta ubogobłonnikowa-płynna-bezresztkowa: pijemy wodę herbatę, soki bezmiąższowe, dozwolone są czyste buliony, kisiele, galaretki, nie należy spożywać produktów w kolorze czerwonym, oraz mlecznych
• na 5 dni przed badaniem odstawić produkty zawierające ziarna
• do diagnostycznej kolonoskopii nie ma konieczności odstawienia leków p/krzepliwych i przeciwpłytkowych, w przypadku stosowania iniekcji heparyn (np.Clexane , Fraxiparine); pominąć poranną dawkę, przypadku gdy istnieje duże prawdopodobieństwo możliwości polikpektomii proszę profilaktykę przeciwzakrzepową omówić z lekarzem POZ lub lekarzem kierującym
• w dniu badania koniecznie zażyć leki kardiologiczne np. na nadciśnienie tętnicze.
• pacjenci z cukrzycą muszą pamiętać o modyfikacji dawki doustnej leku i dawki insuliny.
• wywiad alergiczny jest istotny zwłaszcza w przypadku opcji badania w znieczuleniu.
• pacjenci stosujący preparaty zawierające żelazo powinni je odstawić na 7 dni przed kolonoskopią.
• w przypadku badania w znieczuleniu konieczna jest obecność osoby towarzyszącej oraz wykonanie badań dodatkowych: morfologia, jonogram, w przypadku stosowania profilaktyki p/zakrzepowej również APTT i INR a w przypadku cukrzycy wynik poziomu glukozy.

Przykład przygotowania prep. Movi prep ◦ preparat rozpuszczamy zgodnie z załączoną do preparatu instrukcją otrzymując 2 litry roztworu, pijemy na przemian litr preparatu litr płynu obojętnego-klarownego cały preparat najlepiej spożyć w ciągu 4 godzin.
Przykład przygotowania prep. prep Clensia ◦ pijemy litr roztworu (szklanka co 5-20min) na przemian z dwoma szklankami – 0.5l płynu klarownego – dwa takie cykle w odstępach czasowych zgodnie z załączoną instrukcją.

Najczęściej zadawane pytania