Pytania pacjentów (14)
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najprawdopodobniej jest to objaw przemęczenia. Miewałam już takie pacjentki. W momencie, gdy zaczęły się wysypiać objawy jakby ręką odjął.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Można próbować zmodyfikować leczenie. W grę może również wchodzić leczenie interwencyjne czyli ablacja. Bez obejrzenia badań dodatkowych ( w tym echo serca) trudno jednoznacznie się wypowiedzieć.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zwykle w tak młodym wieku nie stwierdza się nic poważnego, ale bez badania lekarskiego oraz badań dodatkowych trudno ocenić.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Z opisu dolegliwości wynika, że objawy maja podłoże psychogenne. Potwierdzają to prawidłowe wyniki badań dodatkowych.
Mam 17 lat i choruję na zanik mięśni typu duchenne'a wczoraj byłem w szpitalu i lekarz stwierdził że dostałem Tachykardi zatokowej i dostałem następujące leki Kalipoz prolongatum i bibloc czy to mi pomoże czy zagraża życiu obiawy to szybkie bicie i pieczenie w klatce piersiowej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
objawy nie są zagrażające życiu, leczenie jest prawidłowe, pozdrawiam
Dobry wieczór,
Moja mama kilka dni temu wróciła z szpitala - sprawy związane z skórą. Okazało się, że miała pasożyty w organizmie. U każdego doktora (wcześniej) słyszała, że to alergia i była faszerowana tabletkami oraz zastrzykami. Sprawę ze skórą udało się zwalczyć jednak mamy aktualnie inny problem, z którym nie wiemy jak sobie poradzić. Po powrocie ze szpitala mamę złapało nadciśnienie. Dodam, że nigdy nie miała problemów tego typu. Z badań krwi wyszło, że jest niedobór potasu, więc kroplówką przez kilka godzin podawali potas do krwi. Nadciśnienie nie przeszło (164/110 puls 110) i zastanawiamy się co robić. Skąd takie nagłe zmiany i nadciśnienie? Czy jest możliwość, że to przez leki, które zostały podawane w sporych dawkach na alergię? Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Akurat okres świąteczny i ciężko, a wręcz niemożliwe umówić się na wizytę u dobrego kardiologa.
Pozdrawiam
Kamil
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Niestety, bez badania pacjenta nie jestem w stanie pomóc. Potrzebna jest wizyta u lekarza.
Pozdrawiam
mam przepisane co-prestarium 5/5 biorę je rano razem z xarelto 20(cisnienie rano około125/80) jednak wieczorem mam znow podwyższone ciśnienie powyżej 145/90 czy można wieczorem przyjmować dodatkowo vivace 5 lub amlozek 5 te leki brałem do tej pory zamiast co-prestarium5/5
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dodawanie dodatkowych leków z tej samej grupy na wieczór nie jest dobrym pomysłem; należy zmodyfikować stosowaną dawkę lub zmienić preparat złożony;
Pozdrawiam.
Jestem kobietą, mam ponad 60 lat. Od dłuższego czasu mam arytmię, w badaniu Holtera występowało około 5000 skurczów nadkomorowych na dobę i przyśpieszony rytm zatokowy. Po zażywaniu Prestarium i Nebiletu spadło do 4000. W echo serca stwierdzono niedomykalność zastawek dwu i trójdzielnej II stopnia. Coraz częściej zdarzają mi się silne dławiące bóle w klatce piersiowej oraz skoki ciśnienia od 90/40 do 170/110 oraz lekkie obrzęki nóg w kostkach. Po pół roku zazywania odstawiono Prestarium ze względu na męczący suchy kaszel i zapisano mi Captopril do stosowania doraźnie, ostatnio znów zmieniony na Lacipil. Nie dostaję glikozydów nasercowych, a ostatnio zabroniono mi nawet zażywania polopiryny po której ból dławicowy lżał a wysokie ciśnienie spadało. W trakcie leczenia Nebiletem NTproBNP wzrosło z 200 do 500, a ujemne załamki T występujące w EKG w V1-V3 występują w V1-V5. Ostatni wynik CKMB 14 U/l, CK NAC 108 U/l, troponiny w normie. D-dimery przy każdym badaniu są podniesione, pomimo profilaktycznego zazywania polopiryny, poziom fibrynogenu nie był oznaczony. Od około tygodnia boli mnie okolica lewej łopatki, dostałam skierowanie na rtg klatki piersiowej. Martwi mnie wysoka proporcja CKMB do CK (ponad 10%), rosnący poziom NTproBNP oraz wysokie d-dimery i chciałabym wiedzieć czy opisane wyżej objawy mogą mieć związek z nadkrzepliwością krwi (nie prowadzono i nie sugerowano diagnostyki w tym kierunku)? Proszę o pomoc - co mam robić i w jakim kierunku powinna iść diagnostyka?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zdecydowanie należy się udać na konsultację do Kardiologa, który po zbadaniu i przejrzeniu badań będzie miał większy ogląd sytuacji i może pogłębić diagnostykę oraz zmodyfikować leczenie.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Z przedstawionego opisu sytuacji wydaje się, że faktycznie dolegliwości mają charakter pozasercowy.